Детето ми липсва! Пак е при баба си ...

  • 1 632
  • 19
  •   1
Отговори
Здравейте!
Много ми е тежко, защото дъщеря ми през повечето време е при майка ми в провинцията. Причината е, че аз и мъжът ми ходим на работа, а пък аз и уча.
През миналата година пробвахме да пуснем Мони на ясла, но не се получи. Първите няколко дни ходи с желание, но в един момент когато я заведох тя се разтрепери и заплака, гушна ме и тихо в ухото ми прошепна: "Мамо не ме оставяй сама". Трябваше отново да отиде при баба си. Много ми е мъчно, тя е смисъла на живота ми и не мога да се примиря да виждам детето си събота и неделя.
От тази есен ще се пробваме с детска градина, но този път се надявам, че няма да има проблем, все пак ще е вече и на 3 годинки.
Трябва ли да съм по упорита! 

Последна редакция: сб, 07 яну 2006, 16:23 от Ellypr

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Мила не мога да ти дам съвет, но искрено ти съчувствам.Само мога
да си представя как се чувстваш в момента.Надявам се, че от есента
нещата ще се наредят и малкото ти съкровище ще е при теб, и
лесно ще свикне с градината.Може би и ти трябва да си по-настоятелна.
 Пожелавам ти всичко да се нареди така както искаш! Hug
 

# 2
  • Мнения: 115
Мила знам как се чувстваш..........много ми е позната тази ситуация, макар да не съм точно в твоето положение.........Ние с мъжа ми живеем в щатите, а малката е при баба си в България и питаш ли ме какво ми е.....Но на нея просто не и понесе тук......Но няма сега да ти говоря за това.........Щом ти липсва сладуранката, пуснете я на градинка ще и хареса там, ще се запознае с много деца........и после само ще иска да ходи на детската (моята дъщеря също е имала проблеми, плакала е, но до седмица толкова и е харесало, че сега дори в неделя иска да тръгва на градинка..)
В началото може и тя да плаче, и да се чувстваш зле, но мисля че всички майки и деца минават през този период, просто бъди по-упорита.........А и щом малката все е при баба си, верояно няма много контакти с деца или колкото и да ги има, различно е на градината........така че действай смело, а и тя вече е по-голямка и предполагам ще й хареса.......Успех!!!

# 3
  • Мнения: 2 082
мисля,че трябва да си упорита,защото децата разбират че отстъпваш и започват да се възползват.моят син плака на яслата доста време,защото беше чувствителен и не беше делен от мен.после за градината беше малко по-лесно,но всичко е до детето.според мен е по-добре майката да си гледа детето,защото така ще изтървеш най-хубавите му години,ате минават много бързо.пробвай пак с градината,но не отстъпвай този път-ще видиш,че ще свикне.

# 4
  • София
  • Мнения: 11 685
Навремето и аз съм била в провинцията при баба и дядо,защото майка ми е учила и работила.Мно-о-о-го ми тежеше това,на възраст,при която си спомням,макар да са ми угаждали отвсякъде.Дори се сещам как плачех за майка ми.Ако можеш не го оставяй детенцето там,а си го вземи при теб.

# 5
  • Мнения: 544
Браво на теб!Познавам доста майки които гледат как да "пласират"децата си на бабин дом,а ти знаейки че ще ти е по-трудно искаш то да е с теб!И аз съм така,колкото и да ми етрудно сма да се оправям с всичко искам децата да са с мен,иначе не съм аз.Щом искаш да сте заедно като едно истинско семейство не се отказвай!Опитай с градината,а и опитай да обясниш на детето си че ако иска да е с мама и тати,ще трябва да ходи на градинка.Големият ми син не бе ходил на ясла и му бе доста трудно с градината,около 1седм.рев,но после се поуспокои и дори започна да му харесва.Няма ли начин майка ти да идва от време на време при вас?Успех

# 6
Майка ми идва от време на време, но все пак тя живее с баща ми и там е нейният дом! Идва закоето съм и много благодарна и винаги мога да разчитам на нея, нали ми е майка ,а и знае какво е да си далеч от детето си.

# 7
  • Мнения: 1 383
Трабва да бъдеш по-упорита с яслата, ако искаш детето да е при теб. Мисля, че и за него е по-добре. Друг е въпросът че пак ще имаш нужда от помощ като почне да боледува. Не може ли майка ти да идва при вас, вместо детето при нея? Имам една приятелка в София, която така първо си беше пратила детето тук, но после свекърва и поживя с тях за да го гледа.

# 8
  • Мнения: 504
Леле, момичета... Съжалявам за офф- топика, но ми изкарахте акъла с тази тема. Помислих, че е изчезнало детенце, вцепених се направо, това е един от най- големите ми страхове.
Е, бъдете здрави и щастливи!

# 9
  • Мнения: 7 831
Промених заглавието.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 145
Ние трябва да сме в същото положение - през зимата да пращам малкия при баба си и да го взимам само събота и неделя. Ако е на 3 год.  я попитай тя какво би искала. За нашия син няма проблеми - той се чувства много добре при родителите ми и понякога не иска да си идва в къщи. Но ако каже, че иска в къщи мога да тръгна и през нощта за да си го взема. Аз мога да го гледам, но той е голям и трябва да ходи на детска градина при децата. Докато има сняг не мога да го карам всяка сутрин, а пеша и с градски транспорт е 2 часа. Мисля, че проблема е повече при мен. Много ми липсва и само се надявам снега да се стопи по-бързо, за да си седи при нас и ние да го водим.
С няколко думи - попитай и виж какво иска детето ти. Ако предпочита да е при баба, а не на детска градина - остави я там. Ако работиш и тя тръгне на детска градина ще се наложи да отсъстваш често от работа. Можеш ли да го направиш?
Дано намерите добро решение за всички.

# 11
  • Мнения: 7 430
Пожелавам ти в най-скоро време да си я гушнеш и да остане при вас Wink
Нямам опит с раздяла, но мисля, че не бих го преживяла Sad дано никога не мисе налага Sad

Късмет мила Hug

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Мога да си представя колко ти липсва...  Hug

# 13
  • Мнения: 596
Мога да си представя колко ти липсва... Hug
аз също
направи пак опит да я вземеш и да ходи на градина,все си мисля,че друго е детето ти да е с теб,а не с баба си,но ти най-добре си знаеш Hug

# 14
Благодаря за подкрепата и съветите! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт