Кошара или креватче с решетки ?

  • 3 703
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 555
Мили мами,  отскоро съм се замислила как бебчо ще се изправи сам в леглото му като то е от тип кошарите, т.е. без решетки за които да се хване ?  newsm78
И чак съм се замислила дали да му вземем едно креватче дървено с решетки ? Защото на една приятелка детенцето се хвана за въпросните решетки и се повдигна и така за първи път се изправи , а ние за какво ще се хванем ?!  Thinking
Удачно ли е да му сменям креватчето заради това или то само детето ще намери начин да си се изправи и без решеки  Simple Smile

Вие с повече опит какво ще кажета при вашите сладури как е и как е било ?

Благодаря за отговорите   bouquet

# 1
  • Мнения: 46 434
София има креватче с рештки, но е сложен обиколник, така че пак няма достъп до тях. Изправи си се, когато беше готова /на 11 месеца/, не мисля, че имат някаква роля в процеса на изправянето  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз имам и двата вида, но дъщеря ми все още няма желание да се изправя в нито едно от двете. Пък и основно седи на земята, там ще се изправи когато реши, има на какво да се подхване Simple Smile При нас леглото е за спане, играта е на пода  Mr. Green Ако ти искаш бебо да се изправи в леглото според мен причина да вземеш с решетки е не че няма за какво да се подхване, колкото че може да преобърне леглото (тип кошара) ако се изправи, но това си зависи от детенцето Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 474
Излишно е ! След 1,5г. ще купиш направо голямо легло. Детето не седи по цял ден в леглото , а пълзи по пода и се изправя по дивани и табуретки, поне при нас беше така. Peace

# 4
  • Мнения: 7 430
НЯма смисъл Naughty...като му дойде време на детенце и самичко ще се изправи, независимо дали има или няма решетки за това, че споко Wink

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Имаме и двете - кошарата е при бабата. Изправяше се и в двете когато стана на 11 месеца и мрежата на кошарата въобще не беше пречка. А тя е много удобна при пътувания. Креватчето пък е от тези на които се махат чекмеджетата и се поставя голям матрак - става и юношеско. 

# 6
  • Мнения: 1 425
Коагато му дойде времето ще се изправи. Мовта дъщеря се изправи на 6 мес, а на 11 проходи. Имаме легло с решетки, но всечко се сваля и като порасне детенцето може да се ползва като легло.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 979
Ние сме с дървено креватче с решетки. Първите опити за изпрявяне бяха по решетките. Майка ми ме посъветва още като беше на 8 месеца да я държа в креватчето, за да се научи да се изправя детето само, като се хваща за решетките. Само за 2-3 дена се научи да се изправя и да седи стабилно права! Flutter Но това и беше само за начало сега се изправя и катери където и хареса  -  по мен, по мебелите и т.н.
Не се притеснявай ще се научи да се изправя без проблем, и после ще възникне друг въпрос "А сега как обратно на дупето Rolling Eyes"?

# 8
  • Мнения: 920
Не се притеснявай ще се научи без проблеми. Сина ми на връх Бъдни вечер се изправи за първи път до "на колене", точно в подвижната кошара, при това както си беше на второто ниво (люлее се...това пречи). Свалих но на долното и седмица по-късно цъфтеше вече прав. Не е работата само в пръчките за да се хване - ние се хващаме директно горе за кошарата. Даже за протокола в дървената кошара и не понечва да става...е вярно обикновенно спи в нея та е и в чувалчето.


# 9
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Добре , че взехме легло с решетки ,което после се разглобява и става голямо единично легло с дължина 1,85 .Много съм доволна  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 270
Ние сме с кошара. И за миг не съм съжалявала. Не помня къде се хвана моето дете, но се изправи на 7 месеца. Не ме беше страх, че като падне ще се удари в твърдото дърво. Освен това я използвахме много и за игра, не се наложи да купуваме допълнително. Нашата е преносима и си я носим като пътуваме. Така, че аз лично съм много доволна, че направихме този избор. А за изправянето не се бях сетила да се притеснявам Wink навремето.

Последна редакция: сб, 07 яну 2006, 12:59 от kaka Linka

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Мишо спи в кошара откакто се е родил.Нашата е доста клатеща се ,но това не му попречи на 8 месеца да се изправи.Подпираше се на мрежата и добре се справи.Сега се хваща направо за горния ръб.Освен това е вярно че е по добре да се удря в мрежа отколкото в дървени решетки,а и крачетата не могат да се хлъзнат между пръчките.

# 12
  • Мнения: 5 228
По-удобна е кошарата. Няма проблем за изправянето - природата едва ли е предвидила задължителното наличие на креватче с решетка, за да се изправи детето  Wink.  Плюс това при изправянето кошарата е по-безопасна, защото хпри падане детето няма как да се удари, а с дървеното креватче непрекъснато трябва да си нащрек

# 13
  • София
  • Мнения: 2 271
Не се притеснявай за изправянето. Детето ще започне все по-малко да стои в креватчето, така, че то не играе голяма роля за изправянето. Моето креватче е с решетки и по някога съжалявам, защото синът ми непрекъснато виси по тях. Може би, ако му беше по-трудно, нямаше веднага, след като го сложа да легне, да се хваща за решетките... А и решетките обикновено са по-ниски и е опасно да не се преметне детето - аз съм сложила дъска, за да я повдигна.
Определено не си струва да сменяш сега креватчето.

# 14
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ето едно по различно мнение  Simple Smile
Аз съм за решетките, Иван благодарение на тях се изправи още на 7 месеца сам в кошарата Peace

Общи условия

Активация на акаунт