frizovom

  • 4 823
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 163
докога се яде фризовом и с каква биба защото е много гъсто

# 1
  • Мнения: 3 356
Ми тъй като Фризовома се води лечебно мляко,трябва да говориш с педито до кога.
Наистина е много гъсто,но аз му сипвах 10-20 мл. вода повече(задължително топла,иначе не се разбива хубаво)и ползвах по-голям номер биба.Ако е за №1,значи №2.

# 2
  • Мнения: X
По принцип Фризовома се дава, докато има нужда, може и една година. Аз давах Фризовом от 2-рия, почти до 6-ия месец, макар че след 4-ия вече нямаше нужда от него, предпочетох да изкара до 6м. и да минем на Фризомел /тогава това беше другото има на Фризо2/.

За гъстотата не съм имала никакъв проблем, давах го с биберон на Чико 1# с две капки, течеше идеално.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 356
I аз давах Фризовом (смесен с Фризолак) почти от началото до след 6тия месец, докато накрая се престраша да го спра. Педито ми беше казало, че може и до по-късно, като се меша с Фризомел (Фризо2). Нямахме проблем с течливостта, само забелязах, че като престои и малко, се разделя на два слоя. Можеш да пробваш бибите на Нуби variable flow пускат толкова колкото бебето стисне. Отначало правех Фризовома с Т на водата по кутия, но после видях, че с по-хладка вода се разтваря по-добре и не става на бучки.  Grinning

# 4
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
давах фризовом до шести месец след това минах на фризо2,но ако имате още проблеми си го давай,а за теченето,давах с биберона на браун с капките,наистина беше доста гъсто млякото.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И аз давах фризовом и дори го смесвах с фризолака,но от месец съм го спряла.Използвахме биберон 3 на Авент.

# 6
  • Мнения: 983
Аз също давам Фризовом от захранването до сега, но проблема при нас е че имаме запек и затова го давах. Наистина помага. Ползвам биберон на Камера №1. Може да се дава и дълго време само дето съдържа някаква билка, забравих й името newsm78плюс всички други съставки, които съдържа Фризолак.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 672
Аз също го давам смесено с фризолак 1- като постепенно увеличавам съотношението на фризолака към фризовома- сега сми 1:1
Мисля да продължавам така и постепенно след 6 месец да го спра напълно- от одавна няма проблем с повръщането- като се роди и кърма бълваше като фонтан.
А и има нещо вярно че помага и за коликите- нашите спряха на 2 и половина месеца напълно
А за шишето- ползвам Чико Примигорни- онова кривото- и бибата си е за новородено- не съм имала проблеми и дори като давах само Фризовом и сега нямам- а и коркото по- бавно пуска бибата- моето зверче по- лесно се засища- че нали и пюретата сега ги пием- с биба на Чико с три степени на пропускливост- направо не виждам кога го е глътнал и започва един вой...ама като не ще лъжица...
Така че давай си го млякото е супер против повръщане и колики- и да ти кажа ад от форума взех идеята за него- иначе ми изписаха НАН- ама моичкия се запече от него

Общи условия

Активация на акаунт