Временно прекъсване на кърменето

  • 458
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Мили мами,
Сега говорих с една от майките, с които заедно раждахме и тя ми каза, че и се е наложило да пие някакви лекарства и не е кърмила бебчо около 2 седмици. Но се е изцеждала и все още има кърма.
Тя вече е приключила с приема на лекарствата и след 1-2 дни вече ще може да дава от своята кърма на бебето.
А на мен ми е много любопитно, ако се опита да кърми пак дали  то ще засуче ли пак или ще трябва да му дава кърма само с бинерон?

# 1
  • Мнения: 1 559
 Моят дребосък щом се роди, беше 8 дни в кувиоз, а аз изцеждах и изхвърлях кърма (бях на сумати антибиотици - повечето несъвместими с кърменето). Ама с повече упоритост и търпение от моя страна си се кърмим успешно Mr. Green Според мен зависи доколко е силен вроденият сукателен рефлекс на бебока и доколко последователна ще бъде мамата в честото и безотказно предлагане на гърда. Жалко, че не се е сетила да го храни през тези 2 седмици с чашка,а не с биберон. Но все пак,нищо фатално Simple Smile Нека да не му дава биберони (били те залъгалки или на шише с вода).Вероятно при достатъчно желание и воля ще се справят Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 270
Моето бебче засука чак на третата седмица след раждането. Дотогава просто не можеше, но аз упорствах много.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 110
Моето бебче засука чак на третата седмица след раждането. Дотогава просто не можеше, но аз упорствах много.
И аз така с единия юнак.
Повече упоритост и дано да стане. Мисля, че е строго индивидуално и си зависи от детето. Ще трябва да се поизмъчат взаимно няколко дни...  newsm78
Ако не, все пак дори кърма от шише е някакъв вариант.
Успех!

# 4
  • Мнения: 2 271
Чела сьм,че ако ведньж се дава само заместител не трябва да се кьрми повече,но не мога да си обясня защо! ThinkingМоята кукла еднакво се радва на шишето и на цицата Grinning

# 5
  • Мнения: 3 506
Чела сьм,че ако ведньж се дава само заместител не трябва да се кьрми повече,но не мога да си обясня защо!...

Защото са бабини деветини. Най-вероятно не си го чела, а си го чУла.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
А защо пък да не засуче ShockedВярно, има единици бебета, които и от едно опитване на биберон се отбиват, но на повечето не им пречи да карат с двете паралелно, като в крайна сметка цицата надделява към 5-6-ти месец, когато поумняват и вече разбират къде е по-хубавото Wink

# 7
  • Мнения: 1 812
  Въобще не е задължително да не може да суче. Моята сестра като роди нямаще никакви зърна и така се беше шашнала, че бебо не може да засуче, че се цедеше и даваше кърма. Ама аз като упорито и повтарях, че с малко повече инат бебо ще захапе, тя след около 1 месец чак почна да бута цица и бебо са научи да цока. Е, пак понякога цедеше, но рядко. А на мен тъй като ми се налага да ходя на работа по 6 часа на ден и оставям кърма за едно папане, на бебка това въобще не и пречи да си търси и предпочита цицата. Въобще не цока и биба, направо не я понася.

Общи условия

Активация на акаунт