Страшена ли е коричката хляб

  • 1 743
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 278
С таткото запецнахме на един проблем.
Таткото иска да дава на 6 месечната ни дъщеря да си смучи коричка хляб.  baby_neutral
Аз не искам все още да и давам хляб.  Naughty
И в къщи в момента сме във  #2gunfire
Моля помогнете ни да решим спора. Страшни ли са житните алергии или не чак толкова.
Според таткото съм станала хипохондричка  #Crazy и се паникьосвам за глупости. Той смята че може да и дам да опита дори и кремвирш  ooooh!

# 1
  • Мнения: 854
Май Борко беше колкото Иренка, когато майка ми за първи път му беше дала хляб. Аз побеснях, защото нито са ме питали, нито нищо и голям скандал спретнах #Cussing out Но реално ако нямате алергии с таткото няма да е толкова страшно, ако му дадете хляб. Въпреки че не виждам за какво newsm78 Борко почна да яде корички на почти 9 месеца, а преди това я е изял 3 хапки, я не. Ама това с кренвирша е пълна глупост, да ме извинява мъжото ти. Особено при положение, че в кренвиршите сега има всичко друго, но не и месо, това е последното, което бих си дала на детето.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Не виждам нищо лошо в смученето на коричка на практика. Ако си захранила с глутен- още по- малко. Ако не си, просто така ще го направиш. Бебето не е чак толкова малко и наистина, ако не сте обременени с алергии, защо не?! И аз като мъжа ти, моите уважения към теб, смятам подобни " терзания" за излишни. А за кренвирша  Sick

# 3
  • Мнения: 1 383
Ако скоро си захранила - абсурд. Ако по-отдавна и не сте обременени с алергии - може. Спомням си преди 5 г. синът ми като беше бебе се смяташе че глутен не се дава до 6-я месец.
За кренвиршите - посъветвай и мъжа си да не ги яде, особено ако не е добре с холестерола.

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Аз лично не виждам смисъл да му се дава още.Повечето деца сами си показват че искат да гризкат нещо,но това става от любопитство към храната на мама и татко или за да си чешат зъбките т. е. на по-голяма възраст.Другите са коментирали захранването.Ако все пак решите да давате,дръжте бебо под око за да не се задави. 

# 5
  • Мнения: 1 771
Аз чак днес дадох коричка хляб, а що се отнася до кремвирш  Sick не бих дала.

# 6
  • Мнения: 313
А, за какво му е на детето да смуче хляб? Ако изчакате още малко ще видите, че то само ще си поиска да дъвче нещо когато му дойде времето. На мойта не съм и завирала никакви занимавки в ръцете....на вашата възраст дори може да се задави ако си откъсне по-голямо парченце.
А за кренвиршите  ignore2

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
А какви са мотивите на мъжа ти да му бута коричка хляб?
Смята че детето има нужда от нея или просто защото "трябва да опита от всичко". Ако е второто по-добре го пусни тук да го превъзпитаме  Mr. Green

Иначе за глутена, все още се препоръчва след навършени 6 месеца от тукашните педиатри. Така че, погледнато от този ъгъл не му е рано. Друг е въпроса от кой ъгъл искаш да гледаш ти и колко градуса е разликата с този на мъжа ти Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 10 825
Ако детето проявява желание да "опита" коричката, мисля че това ще е чудесен начин да захраниш с глутен. Ако това е просто идейка на мъжа ти - няма смисъл.
При нас захранването с глутен стама малко преди осмия месец с овесени ядки, а корички хляб човека гризка от около 9 месеца с огромно удоволствие, тогава си поиска и тогава му дадохме.
Относно кремвирша -  Sick

# 9
  • Мнения: 278
Благодаря ви много Hug
С ваша помощ успях да го обедя и даже ме подкрепи когато днес спорех с майка му, че не мога да давам на детето картовено пюро с краве мляко  Laughing
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
О-о-о, точно за такова пюре и ние спорихме веднъж със свекито Tired

# 11
  • Мнения: 515
А повече бих се притеснявала да не се задави пък от трохите.

Общи условия

Активация на акаунт