ХОТЕЛ РОЯЛ-БОРОВЕЦ - опасно за ЖИВОТА !!!

  • 5 549
  • 30
  •   1
Отговори
...     Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

На 23.12.2005г. около 19.30ч. пристигнахме в х-л "РОЯЛ-Боровец". На 24.12.2005 към 10.30ч., точно преди да тръгнем на ски, дъщерите ни - на 11 и на 4 години, излязоха на площадката до входа на хотела да поиграят в снега. Никой от нас обаче не е подозирал, че под пухкавия дебел сняг, на 2 метра от вратата на хотела, ги дебне смъртна опасност - заледената повърхност на пълен с вода, дълбок над 1.60м външен басейн, който нито беше обезопасен с мрежа или брезент; нито е обозначен с табели; нито беше почистен от дебелия сняг, за да личи, че е басейн; нито дори устно някой ни беше предупредил, че до входа отвън има басейн, който е затрупан под снега и не се вижда, но все пак е там и крие опасност!!!! ... И така, ровейки се в снега, ледът се пропуква и по-малката ни дъщеря пропада в ледената вода. По-голямата се втурва, за да я измъкне, но и тя попада в капана. Започват неистови крясъци за помощ, но такава не идва от никъде. Никой от персонала на рецепцията, пиколо, камериерки, които са във входното фоайе на хотела в този момент, на 5-10м от децата ни, не излиза дори от чисто любопитство, за да види какво се случва и защо се дерат така тези деца! Ледената вода вкоченява телцата им. Белите им дробчета до такава степен са стегнати от студа, че ние с баща им, чувайки крясъците им от третия етаж, не можахме да познаем гласовете им. След няколко минути слизахме надолу по стълбите и там пресрещнахме все още неистово плачещите ни момичета, които по чудо бяха успели сам-сами да се измъкнат от ледената вода и заледена повърхност на басейна! Тук ще прескоча подробностите за това как са се борили самички за живота си и калко трудно се е оказало да се покатериш върху непрекъснато чупещ се под тебе лед... ... !!! Слава на Бога, че днес и двете са живи!!! Влизайки в хотела подгизнали - от грейките и ботушките им преливаше ледена вода, вкоченени, едвам дишащи от студ и изплашени до смърт, те минават покрай гореупоменатия персонал, без отново да получат каквото и да е съдействие или подкрепа! Никой дори и ръка не им подава!!!
Като капак на това безумно и престъпно нехайство, безотговорност, пълна дезинтересованост и липса на каквото и да е отношение и грижа за сигурността, живота и здравето на своите гости, управата на хотел РОЯЛ-БОРОВЕЦ отказва да ни възтанови предплатената сума за петнадесет нощувки в със закуски и вечери. Управителката г-жа Ани Спаийска ни заяви, че нямала толкова много пари в касата, а собственикът на хотела отказал да ни бъде възтановена сумата, "тъй като ние вече сме ангажирали апартамента, а той лично не можел да се грижи за чуждите деца". Това бил неговият отговор според г-жа Спаийска. Ние не искаме някой да се грижи за нашите деца! Ние искаме само да бъдат обезопасени критичните точки в обекта му и да са спазени изискванията за безопасност! Ние просто НЕ ИСКАМЕ НЯКОЙ СИ със своята престъпна небрежност ДА ЗАСТРАШАВА ЖИВОТА И ЗДРАВЕТО на нашите деца!!!   Close  Та дори и той да се казва Р.Б. !!!!   Close
Считаме, че това е връх на престъпен цинизъм, нахалство и дебелоочие! Нямаме думи, за да изразим дълбокото възмущение, разочарование, обида и отвращение от отношението на персонала, ръководството и лично от собственика на хотела. Децата ни бяха на 2-3 минути от смъртта, поради необезопасения им басейн, а управителката Ани Спаийска ни съветваше "да не си разваляме настроението за Коледните празници"!!! ЦИНИЗЪМ !!!    smile3512   Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

...


На всичко отгоре хотелът се води "четири звезди", но далеч не покрива тази категория!!! ... ... ...  Но това е друга тема, която бледнее на фона на преживяното от семейството ми!!!  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Последна редакция: нд, 08 яну 2006, 01:30 от LG

# 1
  • Мнения: 1 210
Направо настръхнах като четях.
Думи нямам. #2gunfire

# 2
  • Мнения: 1 232
 #Crazyужас настръхнах,какво сте преживели,добре,че всичко е ок.Гледала съм го в нет-а този хотел иначе изглежда ок,а то...боже,боже

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Вероятно сте потърсили медицинска помощ и са издали удостоверение, някаквъ документ, в който да пише, какво точно е било здравословното състояние на децата и какъв е причинителя.. С това можете да се жалвате където трябва и да се аргументирате както трябва. Не знам къде се оплаква човек в такъв случай, но задължително трябва да е потърсено обезщетение..
Та като се е случило миналата година, сега накъде са нещата? Предприехте ли нещо?
Престъпно нехайство. Жалба до ръководството на обекта най-малко. Ама до голямото ръководство, после полиция, телевизия, като се струпат много жалби и интересуващи се от проблема, много по-лесно и бързо се разрешава той...

# 4
  • Мнения: 404
Направо ужас.Как може такива неща да се случваат в днешно време?Добре,че децата са живи и здрави.Незная дали сте предприели нещо срещу отговорните хора за този инцидент,но мисля,че трябва да бъдат наказани за престъпната нехайност,която са проявили.

# 5
  • Мнения: 1 417
Това е направо потресаващо Close и отношението на персонала  Shocked направо нечовешко! Не знам какво може да се направи в този случай и не знам кой се крие зад Р.Б, но поне си мисля, че поне може да постнеш това във всички туристически форуми, а ако знаеш английски може и в чужди такив. Може би тогава тези кретени ще разберат, че Клиентите са им скъпи!
Дечицата ти са имали някакъв голям ангел-хранител, добре че са живи и здрави!

офф А за тези пари, които сте платили в Боровец в пиковия сезон, можеше да си починете страхотно някъде извън Бг, където убедена съм подобно нещо не може да се случи, или поне който и да било от персонала би подходил човешки и биха ви обезщетили по някакъв начин...

# 6
  • Мнения: 694
Това е абсурд. Не бих си и помислила да оставя нещата до тук. Та това са децата ми и техния живот. Вземете някакви мерки. Това е подсъдно, а и каква е тази управителка и този собственик #2gunfire.

# 7
  • Мнения: 5 370
Вече прочетох постинга и в дир.бг, ама , честно, не разбирам?
Когато оня ден мъжа ми се прибра от ски и каза, че  е имало смъртен случай на пистата, на следващия ден-тоест, вчера-информацията я имаше и в нета.
За подобен случай все още не съм прочела, може би е имало? А и нямаше начин като как да не се разчуе.
апропо, и ние по 25-26.12 бяхме на Боровец newsm78
ето другия постинг

Последна редакция: вт, 10 яну 2006, 09:38 от СърДечко

# 8
  • Мнения: 644
На ваше място бих ги заплашила със съд.
Това е отвратително и неможе да остане безнаказано Naughty

# 9
  • Мнения: 1 613
Корема ми се сви на топка, докато четях...
Много съжалявам... Добре е, че дечицата са добре  Hug

Аз не само бих ги заплашила със съд, ами бих ги осъдила!!!  #Cussing out

# 10
  • София
  • Мнения: 896
Не да ги заплашиш, а направо намерете адвокат и ги съдете!! Twisted Evil Не само да ви върнат парите, ами и обезщетения трябва да ви платят, че заслужават да им вземат и от звездите и да ги глобат заради този басейн!!  Twisted EvilНо без жалби до съответните ведомства нищо няма да се промени!
Успех и дано всичко е наред с вас!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
LG виждам, че навестяваш темата. Нещо ще кажеш ли?

# 12
  • София
  • Мнения: 4 412
LG, била съм няколко пъти в този хотел и наистина басейна не е много обезопасен, ама ако не са източили водата през зимата, не знам какво да кажа... Добре, че сте имали късмет.! Аз все се каня да се обадя да ги питам, поне да разберат, че се е разчула историята!

# 13
LG виждам, че навестяваш темата. Нещо ще кажеш ли?

 #Crazy
   Какво бих могла повече да кажа?!?!?
   За пореден път се убеждавам, че живеем в СТРАНАТА НА АБСУРДИТЕ !  След консултации с именити адвокати стигнах  до извода, че за подобни "дреболии" нямаме никакъв шанс в съда! Ако тръгнем да търсим възмездие, само ще си погубим здравето и нервите! Нищо няма да постигнем!
           
      И въпреки това аз все още не мога да се примиря ...

.... Благодаря от сърце на всички, които изказаха искреното си мнение. Това още повече ми дава надежда, че все пак виновните ще си получат заслуженото! ...

# 14
  • Мнения: 2 332
Наистина ли нищо не може да постигнат адвокатите?!? Това ми се струва абсурдно, не може една такава "случка" да остане без последствия за управата на хотела. Защо тогава не се обърнете към "Господари на ефира" или друго подобно предаване? Често пъти именно такива предавания инициират намесата на следователи и т.н.
Не може така да им се размине престъпната небрежност и безхаберие!

Общи условия

Активация на акаунт