Отчаяна съм !

  • 2 218
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
На 28 години съм, висока 158 и тежа в момента 61 кг. С бременноста качих в рамките на нормалното и с раждането свалих доста, но два месеца след това започнах да пълнея. Вече не си влизам в дрехите и направо съм отчаяна. Пробвах диети и за месец свалих 3 кг, но после, започнах да ям нормално (не много! ) и си ги върнах за 3 дни. Сега пак опитвам диета, но започна да ми прилошава като огладнея. Изпаднах в депресия. Днес дори плаках, защото дънките, които си купих за Коледа вече не ми стават. Не мога да се гледам в огледалото. Упражнения не помагат. Сега започнах да пия китайски чай - Сание, но не знам дали ще помогне. Не знам какво да права. Синът ми е вече на 8 месеца, а аз дебелея вместо да отслабвам, както става с другите майки. Срамувам се да излизам, нямам желание да се гримирам, обличам, да говоря. Знам, че веднага, ще кажете: "10 кг не са толкова много! Не се превземай!" Не се превземам, но винаги съм била по-слаба и сега ми е трудно за толкова кратко време да се приема в новата си кожа. Освен това приятелките ми казват: "Я се погледни на какво приличаш. Осъзнай се, млада си още!" Не знам какво да правя ...

# 1
  • Мнения: 1 629
Споко, Старфиш, всичко ще си дойде по местата, само на 8 месеца е бебе, закъде си се разбързала със слабеенето Wink Знам за какво говориш, защото сестра ми е със същите мерки като твоите и ми е ясно, че не и е комфортно с тези килограми. Най-вече трябва да се настроиш/някакси/ позитивно спрямо себе си и да не започваш драстични и отчаяни диети, след които всичко се връща бързо-бързо. Банално е, но 10 килограма е най-добре да опиташ да свалиш плавно с разделно хранене, примерно. Успех!
 А, може ли да си бременна newsm78

# 2
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Не се шашкай и аз съм така.Само че съм висока.170см и тежа 70 кг.Трябва да смъкна 8 кг.Как ще стане незнам.Ама съм се надъхала много.Аз пих преди години зелен чай сание-отслабнах от него .Но един ден припаднах-защо???Защото толкова се бях надъхала да сваля тез килограми че тоя чай го пих 5 месеца без прекъсване-той смъква кръвното .След 1 год пак почнах да го пия но как???Пиех 1 месец след това 1 месец почивка.После пак и така го пиех.Не прави грешката да го пиеш месеци наред без почивка.Почивай си по 1 месец от него.Ще отслабнеш не се шашкай.Аз сега искам да си взема но мъжо не ми дава защото до миналата седмица ми беше много ниско кръвното.Ще изчакам малко и аз го почвам.Реших и друго.Ще клякам всеки ден,ще правя коремни преси .И твърдо съм се навила да се запиша на Тае-бо.Само че имам един проблем.Незнам във Варна къде има такова нещо.Ако някоя варненка се включи моля помогнете.Къде мога да се запиша на тае-бо и на каква цена на месец.

# 3
  • Мнения: 5 299
Миличка, като чета постинга ти - все едно аз съм го писала. АЗ съм в същото поожение(имам да свалям 10 кг), макар че от известно време се поуспокоих, и вече не гледам толкова черно на нещата. Проблема главно е хормонален(поне при мен е така), трябва да се успокоиш, защото и психическото разстройство най-много вреди. Знам много добре как се чувстваш, но трябва на първо време да излезеш от тази депресия. Аз диети не мога да спазвам. МОжеш да спреш хляба(всичко тестяно), сладкото и газираното. Правя всеки ден упражнения в нас, и се чувствам добре. Ако успееш = след време ще се почувстваш много по-добре. Ако приятелите ти не те подкрепят, а допълнително те подтискат - не се срещай изобщо с тях. Аз лично тук(във форума) намерих страхотни приятели.  bouquet  bouquet Желая ти успех, и скоро да се похвалиш. Grinning

# 4
  • Мнения: 221
Мюриел не съм бременна, защото родих секцио и много се пазим.
Притеснена съм, защото пълнея, вместо да отслабвам и че каквото и да правя по въпроса е без резултат Sad
ани-бани ще те послушам за схемата за чая, дано и на мен помогне  baby_neutral
4бейби, наистина много тежко приемам това, което ми казват приятелите, защото знам че е истина и не го казват с лошо чувство.

# 5
  • Мнения: 3 356
И аз съм така.Ти поне си свалила.Аз качих 27кг.Имам да свалям още 15кг.
Просто не виждам как ще се получи.По принцип съм непукис,ама на моменти се отчайвам.За диетите-трудно поради здравословни причини.За спорт-пак така.
Просто се подтискам от време на време.
За протокола-173см. и 75кг.

# 6
  • Мнения: 1 629
И твърдо съм се навила да се запиша на Тае-бо.Само че имам един проблем.Незнам във Варна къде има такова нещо.Ако някоя варненка се включи моля помогнете.Къде мога да се запиша на тае-бо и на каква цена на месец.
Ани-бани, не знам къде има, ама и на мен ми се ходи...ако откриеш някое удобно местенце с тае-бо, и ако искаш компания Grinning, съм много навита.

# 7
  • Мнения: 7 186
За този зеления чай Сание знам, че не е препоръчително да се пие продължително време, защото организма привиква към него и перисталтиката залинява. Относно диетите- във форума има много информация, може да си избереш някоя диета или да опиташ с хапчета- Ксеникал, Редуктил и др. от сорта.
Относно храненето- никакво сладко, газирано, консервирани натурални сокове, тестени изделия и др. калорични храни. Освен това намали порциите, ако досега си яла за един сега яж за половин и апетитът ти постепенно ще намалее. Защото знаеш, че колкото повече ядеш- толкова повече ще ти се яде. Каквото ядеш- яж до 17- 18 часа, след това не. И пий много течности, най- вече вода и фрешове.
Физическа активност- бягане, степер, пътека, велоергометър. Наблегни на загряващите упражнения, силовите ги изключи.
А ако имаш съмнения относно хормонален дисбаланс може да си направиш изследвания.

# 8
  • Мнения: 146
Starfish  не се отчаивай....
Не си сама в тази криза. И аз преди да забременея бях 58 кг, асъм висока 158 см. Преди да родя бях 86 smile3518
Доста свалих след това станах 64, но сега пак сум 68... Tired
А са изминали както при теб почти 9 месеца.... ooooh! от тогава.
Мисля да започвам някаква диета. Все още кърмя и това ме спира... малко.
Преди изобщо нямах корем, а сега какво да ти кажа. И колани ползвах, нама файда.... от тях.
 А иначе нямам стрии по корема, само по бедрата. /там основно съм си качила...?
ТА разбра ка стоят при мен нещата. Бе са никак розови...... Embarassed Embarassed
 Надявам се скоро дрехите отново да ми стават.

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Иди на лекар. Ако имаш хормонални проблеми, те ще се задълбочат от диетите и ще стане много лошо. Трябва да си направиш изследвания, личният ти лекар ще каже какви.  Hug

# 10
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Като проходи детето ще отслабнеш, не се притеснявай. Ще плъзне като хлебарка на всякъде и по цял ден ще тичаш след него. Няма да се сещаш за ядене а и спорта ти е гарантиран.

# 11
  • Мнения: 903
И аз съм като теб. След раждането качих 8кг. Направо не знам уж все се ограничавам, ама аз си знам, че е от хормоните най-вероятно, защото имам поликистозни яйчници.Даже сега докторката ми изписах противозачатъчни за регулиране на положението, но се чувствам много зле от тях и страшни депресии. Аз мисля да почна тази диета: http://www.rozali.com/diet.php?l=a&p=80
Аз съм най зле от всички 89кг 164см.  newsm45

# 12
  • Мнения: 433
Не се отчайвай! Ще отслабнеш, ще видиш! Аз също след като родих не исках да се погледна в огледалото, дори ми се ревеше понякога, но отслабнах. Е, вярно има какво още да се желае, но всичко с времето си. Препоръчвам ти повече движение, ако можеш прави гимнастика в домашни условия, ако нямаш възможност да се занимаваш с това навън. Наблягай на салатите и плодовете и ще видиш, че резултатът скоро ще е налице. Не мисли постоянно за килограмите, ако имаш кантар не се тегли всеки ден, а си избери един ден от седмицата и само тогава се тегли. Успех в слабеенето! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 596
Като проходи детето ще отслабнеш, не се притеснявай. Ще плъзне като хлебарка на всякъде и по цял ден ще тичаш след него. Няма да се сещаш за ядене а и спорта ти е гарантиран.
Подкрепям 100%!Точно в този период можеш да опиташ или да затвърдиш да намалиш храненето и порциите,както е писала Лейди-то newsm10

# 14
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
не се депресирай, 4е от това по-лошо. аз съм 180 и до преди 6 дни бях 92. реших, 4е докато не сваля за второ няма да мислим. реших да по4на диета. така знам то4но какво и колко да ям. мъжа ми и той я по4на за да не ме дразни(как да не го оби4ам). запо4нахме за нас да копуваме само нискомаслени храни, готвя със зехтин,вси4ки макарони са от пълнозърнесто брашно, ориза е кафяв,смених 4иниите с по-малки, не ям  няколко 4аса преди да си легна. взех си хап4ета за подсилване на метаболизма. ве4е съм с 6кг по-лека. и въпреки, 4е диетата свършва след 6 дни тотално ще си променим на4ина на ядене. това е много важно. ина4е много бързо се ка4ват пак.
а и вси4ко си е на психологи4еска основа. имaй търпение. нищо хубаво не става бързо.

Общи условия

Активация на акаунт