За или против 3-тата сливица

  • 581
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Дъщеря ми е с огромни 2 и развита 3-та сливица. Постоянно е болна, тъкмо се оправи след антибиотика,1-2 седмици и отново е със сополи и кашлица. Доста хора ми казаха, че е от 3-тата сливица- да я оперираме. Миналата година я заведохме при проф. Янчев-УНГ , той ни посъветва че е малка още за операция и по-добре да не я махаме защото пак израствала. След време щяла сама да закърнее. Кога ще стане. С тези антибиотици вече не мога, организма и се изтощи съвсем. Какво да правя.

# 1
  • Мнения: 666
 Големия имаше същия проблем и УНГ казваха - много е малък за операция беше на три години и искахме да му махнем и трите сливици . защото беше много зле на 5 години получи артрит на тазобедрената става и го оперираха по спешност манахме и трите сливици от тогава да чукам на дърво почти не боледува . сливиците са орган и не трябва да се махат току така . но в нашия случай беше просто наложително казаха че може да увредят сърцето , ако правите чести гнойни ангини по - добре ги махнете, вярно е че третата сливица закърнява , но докато това стане могат да се получат сериозни усложнения

# 2
  • Мнения: 111
ние имаме същия проблем. Уголемена трета сливица и голени другите две. Често боледува. След консултация с УНГ каза че третата е за махане но другите две не. Сега се чудим дали да я махнем. По думите на доктора третата отново пораствала когата се махне птеди третата година. Синът ми е на 3,6 г. ще следя с интерес тема

# 3
  • Мнения: 5 525
И аз ще се включа по тази тема. Преди една година оперирахме едновременно синът ми /тогава беше на 4г/ и племеницата ми/на 2,8м/ от трета сливица.И двамата често боледуваха,а при синът ми се установи и намаление на слуха в следствие на чести отити.Оперирахме ги в 5-та гр. болница при др. Първанова.След операцията каза ,че и при двете деца сливиците са били огромни и доста възпалени.Но една година след това аз установих че сме допуснали доста сериозна грешка,за която не обвинявам никои ,освен моята неинформираност.Да  чукам на дърво при моят малчуган всичко е наред,слухът му се е възстановил,е не напълно но е много по добреот миналата година,понамаляха и отитите,но при малката нещата седят по друг начин.Отново е с огромна трета сливица и с две други също много големи които и пречат да диша нормално.Заведах я отново на УНГ този път в транспортна болница и отново е за операция-но вече знам че ТРЕТА СЛИВИЦА СЕ ОПЕРИРА ЗАДЪЛЖИТЕЛНО С ПЪЛНА А НЕ с местна упоика,защото при местната упоика детето е будно ,боли го и е доста стресирано и ще е голям късмет ,ако лекарят успее да изреже цялата сливица и една година по късно резултата е на лице-отново израстнала сливица и всичко започва на ново.До колкото разбрах от др. които последно преглежда племеницата ми има и деца при които въпреки успешната операция сливицата отново пораства, но обикновено за същият период за които е станала толкова голямя и първият път те за около 2,5г,и на едно вече 5-6 г дете вече няма да пречи така както на 3годишно.Но ако сливиците са болни е хубаво да се махнат,това преценява доктора.Успех

Общи условия

Активация на акаунт