Остров Тасос - 4

  • 149 553
  • 737
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 818
Цитат
Цитат на: peterky2002 в Четв., 05 Юли 2012, 07:37
Цитат на: raja_nikol в Ср., 04 Юли 2012, 11:58
А как са цените по заведенията за хранане, сравнени с българските?



Цените са за ципура примерно 34 евро/кг. - на пазара е 8 евро/кг.

Говориш за прясно уловената риба? Не за замразената? Защото на прясната риба по заведенията цената може да стигне и до 80 евро, то зависи и от вида риба де. Миналата година си взехме див лаврак - бяхме три семейства и взехме три големи риби, направиха ни отстъпка и излезе по 40 евро кг.

# 301
  • Мнения: 596
И ние се върнахме от Тасос преди 4 дни,много ни хареса гръцкото море,аз лично съм влюбена

Дай линкове,адреси на студиото

Ето тук бяхме,много близо до морето-на няма и 2 минути,даже като забравехме нещо в хотелчето и се връщахме без проблем.



http://www.portothassos.gr/hotel_en.html

 peterky2002 специални благодарности за имейла и насоките,много ни хареса Скала потамия,плажа,това е една от най-хубавите ни почивки за последните 10 години.
От Голдън бийч обаче частта,която е май към Скала панагия е по-чиста някак си,имаше един хотел Голдън санд и пред къмпинга Голдън бийч ми се стори като че ли е най-хубаво.(Нали това там се води Скала панагия  newsm78?)


Всичко ни беше много удобно,ние си правехме барбекю всяка вечер,сутрин кафе на терасите с изглед към морето или към планината,няма такова спокойствие и звуци като на село все едно+море за разкош. Heart Eyes

Купувахме 2 пъти ципура и пекоха мъжете на барбекюто-мнооого вкусно!
3 риби,не знам колко излизаха като килограми-10 евро,на собственика на хотела един приятел ни ги носеше,иначе всеки ден минаваше един бял микробус и носеше прясна риба различни видове,минаваше и един пикап със зеленчуци,плодове-вземахме диня,царевица-всичко беше вкусно и с вкус на домашно,а не изкуствено,ама знам ли-може да е от морският въздух. hahaha

# 302
  • София
  • Мнения: 436
Здравейте момичета!   bouquet
В момента сме на Тасос. Моля препоръчайте ми плаж с хубав пясък, без морски таралежи. Имам спомени, че съм чела хубави отзиви за Paradise Beach и Makriamos. Отговарят ли на изискванията? Ние сме на около 3-4 километра от пристанището. Благодаря предварително за отзивите  Hug

# 303
  • Мнения: 2 076
здравейте, да се присъединя и аз към горния въпрос, ако може Simple Smile понеже резервирахме съвсем близо до Golden Beach, на който ще ходим очевидно по-често, но също така навсякъде чета (а и по снимките виждам също), че плажа Макриамос е страхотен - да питам - той със свободен достъп ли е, или е затворен само за гости на Макриамос Бунгалос (на няколко места срещнах, че е частен)?

# 304
  • Варна
  • Мнения: 3 925
Здравейте момичета!   bouquet
В момента сме на Тасос. Моля препоръчайте ми плаж с хубав пясък, без морски таралежи. Имам спомени, че съм чела хубави отзиви за Paradise Beach и Makriamos. Отговарят ли на изискванията? Ние сме на около 3-4 километра от пристанището. Благодаря предварително за отзивите  Hug


Виж 10та страница

# 305
  • Мнения: 3 818
Цитат
Публикувана от: anisunshine 
Вмъкни Цитат
Здравейте момичета! 
В момента сме на Тасос. Моля препоръчайте ми плаж с хубав пясък, без морски таралежи. 

Макриамос
Голдън бийч
Парадайз бийч
Алики

Сигурно и други има, ама не съм била отдавна. Морските таралежи са в по-каменистите плажове, по-точно в скалите.

Макриамос е частен плаж, но пускат външни хора срещу 5 евро на кола  - това е инфо отпреди 3 години. На рецепцията се заплащат чадърите и шезлонгите - 7 евро общо. Има обаче и част, където може да се сложи собствен чадър и то не е хич малка. Друг начин да отидете на Макриамос е корабче от града Тасос - има сутрин и вечер, но откъде тръгват и колко струват не знам. Питайте някой местен.

# 306
  • София
  • Мнения: 436
Ехеееее страхотна си! Точно това ми трябваше като инфо. Значи има вход и допълнително се заплащат чадъри. Предполагам, че в цената на чадърите включват и по нещо за пиене.
    bouquet
Ние досега сме били само на Голдън биййч.

# 307
  • Мнения: 3 818
Цитат
Предполагам, че в цената на чадърите включват и по нещо за пиене.

Не, нищо не се включваше преди три години. Те са на хотела, а не са частни. Заливчето е страхотно, заслужава си.  Peace

https://lh6.googleusercontent.com/-7SjyoLIT8N0/TEVCnWkX5eI/AAAAA … s720/DSC08910.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/--IMh2PPNZOY/TEVCn0yyDrI/AAAAA … s720/DSC08930.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-Zsq3aXw8hdE/TEVCv6iuF5I/AAAAA … s720/DSC09021.JPG

# 308
  • Мнения: 790
Ние се прибрахме от  Хриси Амудия.
 Доволни сме, изкарахме спокойна и приятна почивка. 
Неприятните боклуци в морето, обаче си останаха там, през всички тези дни. На третия ден се бяха утаили донякъде, днес обаче, отново бяха разбъркани  и плуваха навсякъде.  Не е приятно.
Моля тези от вас, които почиват там в силния сезон да кажат дали този "феномен" продължава.  Ако е така ще търся друго място за следващата почивка това лято.
Така изглеждаше морето тогава, когато беше най- бистра и спокойна водата.
И ето така

Но днес отново бяха навсякъде, защото имаше леки вълни.  И нямаше изглед нито да намалеят, нито да изчезнат.

# 309
  • Мнения: 101
Привет, дами.
Предстои ни почивка в Кинира, Тасос, през периода 10-20 септември. Ако някой е ходил там, моля да сподели впечатления. И един въпрос - има ли в селото гироси? Ние си умираме за тях, а каквато е малка Кинира ни гложди подозрението, че може да ни се разминат...
А, и още нещо. В този период може ли да разчитаме на добро време, според вашите наблюдения?
Поздрави на всички!

Последна редакция: сб, 07 юли 2012, 14:06 от Lioness Cool

# 310
  • София
  • Мнения: 4 005
А дали може да се намери в Тасос вила/къща за няколко семейства? Близо до плажа, по възможност и с хубава градина.

# 311
  • софия
  • Мнения: 757
На Тасос сме били края на септември. Времето беше хубаво-водата топла. Тогава бяхме в Съмър Дриймс, сега запазваме за началото на август в Голден Сън, близо са едно до друго. Говоря за Скала Потамия.

# 312
  • Мнения: 1 740
Страхотно, h_o_p_e! Благодаря за споделеното!  bouquet 

# 313
  • Мнения: 99
А колко време се пътува Пловдив(или София да кажем) Тасос?

# 314
  • Мнения: 139
А дали може да се намери в Тасос вила/къща за няколко семейства? Близо до плажа, по възможност и с хубава градина.
Ето това си бяхме харесали ние, но другото семейство нещо се отказа http://www.thassos-holiday-rentals.com/en/anemos  Sad

Общи условия

Активация на акаунт