Бясна съм

  • 560
  • 6
  •   1
Отговори
  • под течащия покрив
  • Мнения: 97
   И двете ми деца  са болни от Варицела(всеки момент чакам и аз да се разболея),а температурата им е 32.2 и 39.9.Та звъня на JP-то и се оказва,че телефонът и е изключен.След няколко неуспушни опита отивам до кабинета и и намирам бележка,че въпроснота лекарка си е прекратила практиката и за въпроси да се обръщаме към Здравна каса.Добре, но денят е петък,а часът 18.00 т.е. работният ден е свършил.Намирам телефона на друг педиатър и му обяснявам ситуацията,но той ми казва,че не може нищо да направи,защото трябвало първо да се подаде молба до Здравна каса,след което в определен срок тя да отговори и чак тогава да се запишеме при друг.Добре че поне ми обясни какво да правя с гадната Варицела и как да реагирам на температурата.Нали се сещате,че сега за да дойде лекар в къщи трябва да дойде на частни начала,защото Бърза помощ няма да дойде заради дете болно от Варицела.Да не говорим,че тези неща ако не се уредят другата седмица кой ще  издаде болничен лист на мен и медицински бележки на децата.
   Толкова съм бясна,че ми иде да убия някого!Знае ли някой дали в такива ситуации има някаква бърза процедура и какви са ми правата?
    

# 1
  • Мнения: 3 164
Хм......поредния абсурд на Здравната каса smile3537 Дано по-бързо се оправите!

# 2
  • Мнения: 1 999
Много неприятно...Стискам палци бързо да се оправите! fingerscrossed Praynig

# 3
  • София
  • Мнения: 748
Мисля си,че е редно лекарката да е прехвърлила пациентите си на друг лекар,работещ със здравната каса.Предполагам,че някой,работещ в същата поликлиника,на регистратурата например,ще е наясно с нещата.Би трябвало по някакъв начин пациентите да се уведомят.В здравната каса ще ти отговорят какво се случва с пациентите при случаи като този.На телефонни справки ще ти дадат телефона на здравната каса.

# 4
  • Мнения: 574
Може да провериш в спешен кабинет.

# 5
  • Мнения: 1 612
Трябва да отидеш до Здравната каса и да попиташ там за случай.
Според мен не може бившата ти лекарка без твое съгласие да те прехвърля на друг лекар.
Би трябвало да си вземеш от касата талона за смяна на личен лекар и да отидеш при някой друг.
В този случай би трябвало да те прехвърлят веднага.
И един съвет: подай си молба в Здравната каса за прехвърлянето и я заведи под номер в деловодството за да не могат да се измъкват.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 882
Моят бивш личен лекар си прекрати практиката и всички пациенти ни прехвърлиха при негова заместничка. Аз изчаках да стане декември и си прехвърлих нещата при друга лекарка. Попитай в Здравната каса какво да направиш.

Общи условия

Активация на акаунт