относно помпите за кърма?

  • 25 284
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 343
Аз имам късмет, че Господ дл много мляко Simple Smile) Без кърма бях за никъде, давах и на банка по едно време. На ден по литър хвърлях докъм 6м. Сега вече рядко хвърлям, веднъж в седмицата по 200мл, но бебчо изсуква вече доста повече. Все пак късно си взех помпичката, заради което се сдобих с лек мастит. Помпата ми е тип спринцовка на Бейби нова, само това можах да намеря в нашата аптека и си останах с нея. Върши работа, но много болят гърдите, защото трябва да се издърпа, за да напрви вакуума, болят и ръцете при често изцеждане. Не я препоръчвам и дай Боже при второ бебенце, държа да си купя някоя по-удобна...

# 46
  • Мнения: 16
Мога да споделя малко опит за помпите и цеденето. Бебето ми прекара един месец в болница след раждането, а ме бяха подготвили предварително, че ще имам нужда от помпа. Понеже не можа да засуче и след като си го взех, карахме с помпа до 9 месеца, а в хода на този период тествах 4 помпи.

Започнах с Medela mini electric - http://www.medela.com/IW/en/breastfeeding/products/pumping/mini-electric.html

това е по-евтиният вариант на единична електрическа помпа от марката. Може да се включи към мрежата с кабел, а работи и на батерии. Има регулатор на силата на изцеждане. Работи добре, но е шумна. Ползвах я още в болницата и ми беше доста дискомфортно на вдигам шум по никое време, при положение, че бебето на друга жена беше на няколко метра от мен. И у дома си беше шумна, но детето не се впечатляваше от нея - но все пак шумът може да дразни малко.
Качество на работа - много съм доволна. При правилно контролиране на силата на цедене, щади зърната и изцежда идеално. Аз се изсилих в първите два дни на макс, защото не усещах нищо, та имах леко и болезнено изпръхване, но минах на режим слабо с постепенно увеличаване към средна степен и всичко беше наред, а и се възстанових бързо.

Помпа Medela Swing - http://www.medela.com/IW/en/breastfeeding/products/pumping/swing.html .  Мисля, че е двойно по-скъпа, около 280 лева (+/-). Ако ви предстои дълъг период на цедене, както беше при мен, и можете да си го позволите - горещо препоръчвам тази помпа. В моя случай смяната на машината се наложи от мое объркване, че мини помпата се е повредила, а и вече предусещах дългия курс на цедене. Искам да отбележа, че проблемът с мини помпата се дължеше на скъсана клапа - в комплекта има още две клапи, а подмяната е елементарна - просто аз не видях причината.
С Медела суинг изкарах общо взето до края с малки изключения. Помпата работи деликатно и щадящо за гърдите, изцежда прекрасно, тиха е (мърка като коте), лека за ръката (в мини варианта моторът може леко да натежи). Не мога да се сетя за никакъв проблем с нея. Всъщност имаше един, но се дължеше на моя небрежност - обърках кабелите на двете помпи медела, като мислех, че няма никакво значение. Оказа се, че токът е различен и това след няколко месеца прецака мотора на Суинг. Но пък толкова бях доволна от този вид помпа, че си я купих отново. Ако се наложи, ще я ползвам пак (е, силно се надявам да не се налага  и следващото дете да си суче, както си му е редно Simple Smile))

Механична помпа Чико
Не мога да дам линк, защото помпата май е доста стар модел. Шише, фуния и механична помпичка, подобна на помпите на апаратите за кръвно. Изцеждаше, но силата беше много трудно контролируема, често цеденето ставаше доста болезнено. Въз основа на опита си категорично не препоръчвам

Механична помпа Bertoni
Тук беше спомената из мненията - положително мнение, към което ще се присъединя. Случи се така, че моята Медела Суинг се повреди (случаят с неправилно употребяваните кабели) точно два дни преди да ходим на море. Купихме тази помпа от Кауфланд. Върши доста добра работа, особено за цената си - около 30 лв. Категорично не мога да я сравня с електрическа - ръката се уморява, ако трябва да се изцеди достатъчно за едно хранене на детето, а не просто да се доизцежда. И това няколко пъти на ден. Но пък ако човек реши да пробва с механична, това е идеален вариант според мен. В болницата, докато чаках детето да натрупа килца, се запознах с друга майка, която също се цедеше и ползваше точно такава помпа. Беше изключително доволна.

Признавам си, не съм ползвала механичната на Авент, но като гледам, механизмът изглежда същия като на Бертони, а цената май е различна. Но все пак истински сравнение може да прави човек, който е ползвал и двете.

Трябва да отбележа и още нещо, което може да има значение при преценка на думите ми Simple Smile. Не бях много примерна в режима на цедене - не се цедях нощем, правех понякога по-големи паузи през деня (над 4 часа). Допускам, че при по-редовно цедене, механичната помпа може да е достатъчно удобна за дългосрочна употреба, предвид доброто пълнене на гърдите с кърма. При все това, за моя режим Суинг беше незаменима.

# 47
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 750
Взех такава (в комплект със стерилизаторна кутия и на промоционална цена):

Дано ми върши работа.

# 48
  • Мнения: 56
А има ли нужда от някакъв тип възглавничка за кърмене? Използвала ли е някоя от вас? П

# 49
  • Мнения: 9 481
Ползвах такава със спелта-удобни са, определено, но са скъпи...има в продавалника на сносни цени, втора употреба Peace

# 50
  • Мнения: 56
Мерси mtv, ще поразгледам

# 51
  • Мнения: 496
И за мен помпата беше безценен помощник.  Peace На няколко пъти съм се запушвала и аз, та тогава много ми помогна. Също и в случаите, когато съм излизала и съм оставяла шише с кърма да я нахрани ММ или майка ми. Най-полезна ми беше, обаче, когато почнахме със захранването, понеже сама си приготвях пюретата и реално всеки ден се изцеждах, за да добавям кърма в тях. Моята е Авент (механична) и съм супер доволна. Не са ме боляли гърдите, прави добър вакуум.

# 52
  • UK
  • Мнения: 4 308
Първо кърмя, после давам пюрето, не виждам защо е цялата тази хамалогия, да цедя, за да слагам вътре.  Rolling Eyes С кашите същата работа.

# 53
  • Мнения: 19
Когато на 3-я ден ми дойде кърмата ми трябваше помпа, защото бебето сучеше по 4-5 минути и гърдите ми бяха препълнени. Без помпа не влизайте да раждате! На мен ми беше от полза, имаше една майка с кофти помпа и стана голям проблем да се изцеди - гърдите й щяха да гръмнат от напрежение, като се надуха и запушиха всички канали, дори на ръка не можеше да се изцеди! Дойде ли кърмата трябва да се цеди ако гърдите почнат да се препълват. После количеството на произведената кърма се регулира, но помпа трябва, защото докато една жена кърми, все има нужда от нея. Моята помпа ми я зае една позната, Авент ръчна - голям помощник ми беше Simple Smile Стерилизатор ползвах за помпата и шишето за вода, ама и до сега го кърмя - година и половина вече, яде и през ноща, затова тая кърма дето така внимателно цедях и замразявах отиде в кофата. Пожелавам ви успешно кърмене, ако имате въпроси ще отговоря на всички! Simple Smile Wink

# 54
  • Мнения: 343
Възглавница не съм ползвала, но определено като се наместя удобно на възглавниците на дивана, разлиака беше в пъти по-голям комфорт. Имаме един фотьойл с пълнеж от стерипор, който заема формата на тялото и също често в него кърмя... Според мен не е нужно да се дават толкова пари за специална възглавница за кърмене,а просто да си намери варианта, в който да се напаснеш, дори и с други мебели. Синът ми от скоро не иска да се кърми в поза 'люлка', а иска да седи като кученце до мен и само да подпира главичка на гърдите ми. Така че просто всяка майка трябва да уцели момента с детето си.

# 55
  • Мнения: 2 286
Аз ползвах помпа на МАМ - изключително доволна съм от нея! Беше ми безценна в много тежки моменти от кърмаческия ни живот!

Взех си я в родилното още. Тя беше първото,което приготвих за там.
След като се нацокаше беб, се изцеждах. Разбира се, беше много малко коластра, но целта беше стимулация.

# 56
  • Мнения: 496
Първо кърмя, после давам пюрето, не виждам защо е цялата тази хамалогия, да цедя, за да слагам вътре.  Rolling Eyes С кашите същата работа.

Абсурд да я наках да яде пюре, ако първо е сукала. Пък и пюренцата ставаха много по-вкусни, ако имаше добавена кърма вътре (домашни). Определено не ми е натежало, не мисля, че е хамалогия.  Wink

# 57
  • UK
  • Мнения: 4 308
Първо кърмя, после давам пюрето, не виждам защо е цялата тази хамалогия, да цедя, за да слагам вътре.  Rolling Eyes С кашите същата работа.

Абсурд да я наках да яде пюре, ако първо е сукала. Пък и пюренцата ставаха много по-вкусни, ако имаше добавена кърма вътре (домашни). Определено не ми е натежало, не мисля, че е хамалогия.  Wink

Аз давам пюрето някъде между кърменията - примерно около половин - един час след кърмене. Аз също давам домашни и от време на време изцеждам по малко на ръка, директно в пюрето, непосредствено преди хранене, ако има нужда от разреждане. Ама чак пък помпа не ползвам. За мен си е хамалогия миене и сглобяване на помпи, заради 10-15 мл кърма. Ти си знаеш разбира се, не оспорвам твоя начин на хранене - аз съм от по-мързеливите, а бебокът яде всичко, което и когато му дам.

# 58
  • Мнения: 496
а бебокът яде всичко, което и когато му дам.

Това е най-хубавото!  Peace Така или иначе ние от отдавна не сме на пюрета, а и с кърменето приключихме скоро, но наистина не беше кой знае какво, не мога да се оплача.  Wink Има мамчета видяли много повече зор с изцеждания, хранения и прочие...

# 59
  • Мнения: 343

[/quote]

Аз давам пюрето някъде между кърменията - примерно около половин - един час след кърмене. Аз също давам домашни и от време на време изцеждам по малко на ръка, директно в пюрето, непосредствено преди хранене, ако има нужда от разреждане. Ама чак пък помпа не ползвам. За мен си е хамалогия миене и сглобяване на помпи, заради 10-15 мл кърма. Ти си знаеш разбира се, не оспорвам твоя начин на хранене - аз съм от по-мързеливите, а бебокът яде всичко, което и когато му дам.
[/quote]

 И аз така кърмя и давам пюретата. Само че разреждах домашните пюрета с кърма в началото, заради което изчеждах повечко. Сега изцеждам по 150-200мл, когато давам кашичка. Все още не съм вкарала млечните (както каза педиатърката ни, защото не му трябва, мляко си има) и си правя кашите с кърма.

Общи условия

Активация на акаунт