Овулация и витамин С *Б*

  • 15 943
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 366
Момичета,

Имам следния въпрос: влияе ли витамин С на овулацията? И ако да - как?

Извинявайте, ако е off-topic, обаче вие сте капацитетите по въпроса Grinning

Преди 2 седмици бях на сватба, с бял панталон - като втора кожа, а ми беше първи ден. Изпих 3-4 ампули витамин С. Сега се чудя кога да чакам леля Фло - нормално, по-рано или ...?

И между другото - защо сте я кръстили леля Фло??? Confused:  Confused:  Confused:

# 1
  • Мнения: 1 680
явно има някаква връзка с овулацията, защото на мен ми изписаха геритамин и витамин С за забременяване.

# 2
  • Мнения: 697
Не сме я кръстили ние леля Фло. На английски е Aunt Flow (кой го е измислил не знам) и в превод се получи леля Фло. Което не е съвсем точно ама няма значение.

# 3
svetlaa, и на мен ми изписаха геритамин. Какво ти обясниха, защо трябва да се пие, как влияе на забременяването. И още един въпрос, ако позволиш  Embarassed , по колко витамин С ти предписаха.
Аз пих геритамин, една опаковка по 2 на ден и вит.С всеки ден по 1 хапченце от 100 мг.

# 4
  • Мнения: 3 205
А за какво точно ви изписаха геритамин?
Той съдържа витамин А и витамин Е. На майка ми го изписват за мастопатия (прави мастната тъкан на гърдите по-еластична), а на мен са ми го изписвали за студова алергия (подуха ми се пръстите на ръцете) - в съчетание с лекарство за засилване на оросяването на периферните кръвоносни съдове. Геритамин се изписва и на бременни. Самото съчетание от двата витамина не спомага конкретно за забременяване; по-скоро е за засилване на организма (все пак витамин Е и витамин С са антиоксиданти, а витамин А подобрява състоянието на кожата, косата и мастните тъкани и подпомага заздравяването на малки ранички).
За витамин А - моркови с малко мазнина (олио), мазнината е за по-добро усвояване на провитамин А, който се превръща във витамин А в организма.
За витамин С - червени чушки, ягоди, боровинки, портокали, лимони
За витамин Е - семки, лешници, орехи, ядки въобще
Витамините А и С се разграждат бързо от топлина, така че яжте плодовете и зеленчуците сурови.
Витамин А е опасен при предозиране, защото се натрупва в организма без да се изхвърля! Витамин С се изхвърля, така че не е опасен при предозиране. За витамин Е не съм сигурна, но мисля, че също не е опасен при предозиране, защото се изхвърля.
Доза за витамин С от 100 мг не е нито ниска, нито висока - т.е. нормална ми се струва. Ако пушиш дневната потребност от витамин С е по-висока.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Цитат на: vassbil
.......................
И между другото - защо сте я кръстили леля Фло??? Confused:  Confused:  Confused:


Не сме го кръщавали ние , чужбинско е (от англ. сайт ) , Теди  ни  го донесе ! Grinning  Sunglasses  А ние го харесахме и приватизирахме ,.... ама бързо , не много по нашенски !

# 6
  • Мнения: 3 376
Юлче, специално за витамините А и Е и аз знам, че помагали за зачеването! Даже мислех да го пусна като отделна тема, защото именно комбинация от тези 2 витамина ми беше препоръчана като изпитана рецепта за забременяване!!!

Рецептата беше следната: от 1ия до 15ия ден на цикъла се пие витамин А. От 16ия до последния ден - витамин Е. Може би това не е случайно, тъй като витамин Е помагал за удължаване на лутеалната фаза. А тази рецепта я знам от съпругата на брата на моя приятел (един вид "етърва" ми се пада). На нея пък й е била дадена от нейна пациентка, която успяла да забременее по този начин. Та моята неофициална етърва твърди, че и тя е заченала своето първо дете 1 месец след изпълняване на тази рецепта, и втората си бременност по същия начин (неуспешна, за съжаление). Така че според мен си струва да се опита. Верно, че с витамините А и Е шега не бива, но предполагам е опасно само при предозиране. А на тези, на които докторът е предписал геритамин, според мен могат да си го пият спокойно, докторът няма да им предпише нещо, което има опасност да им навреди.

# 7
  • Мнения: 2 498
Гризабела, каква е дозата на ден на витамините А и Е?

# 8
  • Мнения: 3 205
В такъв случай не споря! Но ми се струва, че е по-добре все пак да си ги набавяш естествено витамините. Макар че аз като се знам колко ям плодове и зеленчуци...

# 9
  • Мнения: 3 376
Хмм, за дозата не знам:( Ще получа повече информация по въпроса и ще се включа пак. Предполагам, че на който му е бил изписан геритамин от лекар или витамин А или Е, дозата е подходяща.

# 10
  • Мнения: 3 376
Юлче, и аз смятам, че е най-добре по естествен начин да се приемат витамините. Ама пък като слушах как ми разправят, че разни хора веднага забременявали след тази рецепта с витамините, и на мен ми се прииска да опитам;)

# 11
  • Мнения: 3 205
В кръга на шегата (то на мен освен да се шегувам друго не ми остава): първата част на цикъла хрупаш моркови докато ти пораснат дълги уши и станеш оранжевка, втората част на цикъла наблягаш на ядките докато ти порасне рунтава опашчица - къделка...
А геритамина в такъв случай не може да се пие, защото той е комбинация на двата витамина, трябва да си вземеш витамини А и Е отделно.

# 12
Да се включа и аз да кажа каквото знам за тези витамини. За витамин Е казват, че е витамина на младостта и дълголетието. Влияе най-много /освен като оксидант/ и върху съединителната тъкан в организма /която се намира навсякъде - от стените на кръвоносните съдове - до кожата и сухожилията/. Освен това му казват и ерогенния витамин - засилва желанието за секс, т.е. либидото. Дневна доза над 400 мг. се счита за висока и обикновено не се препоръчва.
Вит. А влияе благотворно/най-вече бета -каротина/ върху зрение, кожа, нокти коса. Не се препоръчват високи дози /над 200-300 мг. дневно/, както и продължително приемане /над 1-2 месеца/ без почивка, защото се натрупва в черния дроб и трудно се разгражда. т.е. на-добре е /според мен/ по една перличка на ден един месец и после един месец почивка на организма.

# 13
Ето един линк

Аз пък съм чувала, че големите количества от тези витамини увреждат плода.  Confused

# 14
  • Мнения: 3 376
Да, големите количества са вредни не само за плода. Но все пак ако се взима само в позволените дози, и то не непрекъснато, а 1 месец примерно, вероятно риск няма. Може би най-добре е всеки да иде на консултация с гинеколога си и да пита каква е позволената доза за него.

Общи условия

Активация на акаунт