Витамин С на хапчета откога?

  • 2 353
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 334
Здравейте майчета,

може ли да ми кажете от каква възраст мога да давам на малката хапчета Витамин С и каква да е дневната доза?

Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 214
Хапчета могат  да се дават ако детето може да ги гълта,но предвид евентуално задавяне не се препоръчва до 2-3 годинки.Би могла да използваш вит.С ефеверсцентни таблетки ако на детето му харесва да пие разтвора.За вашата възраст се дава 1/4  от хапчето.Чупиш на 4 части и разтваряш една от тях.Има и вит.С за деца.Мисля,че за смучене беше.И все пак на ампули е на ефикасно да се дава вит.С.

# 2
  • София
  • Мнения: 486
По добре използвай разтворими табл. витаминС за на не се задави!

# 3
  • Мнения: 1 835
Можеш спокойно да му даваш вит.С на хапчета. Ако не може да ги сдъвче, може да го стриеш на прах между две лъжички и с малко вода или мляко. Аз така давам от 1 годинка на моя син. А сега ги схрусква като бонбонка и макар да му е кисело, никога не го плюе.

# 4
  • Мнения: 3 360
А ако се стрият и се смесят с мляко ,например,не става ли?Аз давам таблетки за смучене-има най-различни видове,и не са кисели Hug

# 5
  • Мнения: 2 534
Започнах да и давам от 1г. и 7м.
Ползвам два вида
- на детски бонбони , 30бр за 1.90лв. на фирмата Озон
- обикновено вит.С на блистер , не това , което е в картонена опаковка с портокалче на нея (то е горчиво , а обикновеното е сладко )

Не се е задавяла , за нея това са бони и си ги търси сама ...

# 6
  • Мнения: 7 106
Спомням си, че едно време в детската градина ни стриваха таблетки вит. С в супата.

# 7
  • Мнения: 643
Давам стрит витамин с откакто малкия навърши девет месеца, по съвет на педиатъра, дават се по две стрити таблетки, на ден. Равни са на малката ампула витамин с от два милилитра. Давам ги с мляко или с храна.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Преди един месец ни изписаха вит. С за дъвчене - 4 пъти по 1 таблетка. В аптеката има с вкус на лимон, портокал и ягодка.

# 9
  • Мнения: 175
Давам витамин С на таблетки след 1г. по две на ден стрити с ханата равняват се на една ампула 200мг.по лекарско предписание.мисля че няма разлика между ампула или таблетка освен цената.

# 10
  • Мнения: 144
Можеш спокойно да му даваш вит.С на хапчета. Ако не може да ги сдъвче, може да го стриеш на прах между две лъжички и с малко вода или мляко. Аз така давам от 1 годинка на моя син. А сега ги схрусква като бонбонка и макар да му е кисело, никога не го плюе.

 newsm10 Аз дадох витамин С хапче след като го стрих-на опаковката пише за деца над 1 година, по 1 таблетка дневно.Консултирай се с педиатъра си за по сигурно,аз така направих.

Общи условия

Активация на акаунт