Дъщеря ми-2г5м,пищи истери4но през ноща.Защо?

  • 876
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Дъщеря ми, на 2г5м, през последните 4-5 седмици спи кошмарно-буди се през 1-2  4аса и пищи истери4но по около 10-15 мин.Нищо не я успокоява-нито гушкане,нито приказки,нито отклоняване на вниманието към игра4ки...Тя принципно спи неспокоино от бебе,но такъв ужас не съм преживявяла.Не са кътници.Запо4на дори да говори на сън-откъсле4ни думи,от които трудно се разбира какво казва.
Имали ли сте и вие такива моменти?Как да се справя? Embarassed

# 1
  • Мнения: 3 405
През деня как е?
Възможно е да преживява неща от ежедневието.
В свое легълце ли спи?
Може да се страхува, или да я боли коремче, ухо. С болка в ухото понякога пищят през нощта. Виж дали се държи за ушичките. Дали ще може да ти обясни на сутринта защо е плакала?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
 Прегледай тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=63644.0 - може да те насочи. Също помислете дали някакви промени е преживяло детето - ясла, нови запознанства, на гости да е било, да е ставало без вас при някого, нещо в режима да сте сменяли?

# 3
  • Мнения: 8 450
Така беше и синът ми на същата възраст.Уплашил се беше от нещо и го преживяваше.Още не е минало съвсем,през 2-3 месеца се повтаря,вече в по-лека форма,но още не е минало,а е на 9 години.Мисля,че го е страх от паяци.Говори нещо,но не се събужда и само пищи.Не може да бъде успокоен с нищо.Ще го израсне детето,но трябва време.Междувременно не е лошо да посетите и хомеопат.

# 4
  • Мнения: 1 400
Да, позната история. Много е болно като се дере така детенце. Мони беше горе- долу на същата възраст, когато се уплаши в съня си- някой беше гръмнал пиратка навън, а нея си я страх от гърмежи и...ела да видиш! Месеци наред се будеше и пищеше, а и през деня същата работа. Прабвахме какво ли не, то не бяха приказки, гушканки. Колкото и старомодно да звучи, тогава свекърва ми занесе нейно потниче на една баба- да й лее куршум. И се оправи! Е, първо разбери дали е наплашено детето или го боли нещо.
Успех с малката хубавица!

# 5
  • Мнения: 239
Забележи колко часа след като е заспало детето плаче и дали реагира на говор, на допир и т.н. Моята дъщеря прави подобни пристъпи отвреме на време (1,5-2 часа след като е заспала), аз изчетох много литература и се убедих, че е това, което наричат Pavor nocturnus (вид нощен кошмар), който се появява в определена фаза на съня, детето е в междинно състояние между будност и сън, не реагира и не може да бъде събудено. Трае 10-15 минути и минава от само себе си. Много е кошмарно, защото нищо се можеш да направиш, а детето страда и се мята и може да се нарани. В специализираната литература пише, че не е опасно, нищо не може да се направи и се чака да се израсте.
Не знам дали ползваш немски, но ето ти един линк
http://www.medizinfo.de/kopfundseele/schlafen/schpavor.htm
Но може и да има и много други причини - от нормален кошмар до болест...

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Хм... при всички деца ли е това на тази възраст?  Rolling Eyes

Мойта е на 2,2 год. и също понякога пищи докато спи - само нощем. Но не са по 15 мин, просто изпищява много силно веднъж на сън, и то без да се буди... много е зловещо... и аз съм се чудила какво така я е уплашило, сънува ли нещо, кошмари ли, не знам... ходи на ясла, може би преживява някои случки от там. Не мисля, че я бият, защото ходи с желание.

# 7
  • Мнения: 101
 EmbarassedБлагодаря би,мами.Из4етох доста информация и явно проблемът е комплексен-фаза на съня,безспокоиство...От няк.месеца сме на ясла,с много прекъсвания,защото боледува.Ходи с не особено желание.Беше се уплашила от дядо Коледа на тържеството...Дано да е период от развитието,4е се измъ4ихме с таткото.По цял ден ходя със свито сърце-каква ли ще е тази нощ.. Confused[

Общи условия

Активация на акаунт