С млечна или с безмлечна каша се започва ?

  • 3 385
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 555
Мили мами, още сме малки за каша, но днес говорих с един лекар и той ми каза, че първо се започвало с безмлечни каши от 5-я месец и после през 6 месец се давало млечни ?!?! Така ли е ? Вие първо безмлечни ли сте давали ? А тези на Слънчо не са ли подходящи, те с мляко ли са ? Сега гледам на Хип кашите - има пълнозърнести плодови каши, а допълнително има инстантни каши - безмлечни !  newsm78 Е от кои се започва ?
Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 2 922
Започва се с каши, които не съдържат глутен. А иначе на всички каши си пише коя за каква възраст е подходяща.

# 2
  • Мнения: 5 299
Аз знам, че е хубаво да се започне с оризова каша Peace Но като захранвах, не го знаех още. Аз дадох първо каша на Слънчо - прасковена(млечна)

# 3
  • София
  • Мнения: 480
По принцип с безмлечна.  Алергията към белтъка на кравето мляко е една от най-често срещаните- това е причината да се дават първо безмлечни каши. Ако детето ти не е предразположено към алергии твърде вероятно е нищо да не му стане, но защо да рискуваш?
Ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=64048.0  има полезна информация за млякото в кашите.
Аз започнах с безмлечна оризова.  Успех!

# 4
  • Мнения: 5 370
Хранди, аз бих ти препоръчала ХУМАНА-ябълка, просто притреперваше за нея дребен, толкова я обичаше. Безмлечна е, без глутен. И после пак си продължих със същата марка, само че следях за възрастта.

# 5
  • Мнения: 1 555
Благодаря ви момичета ! Нямаме алергия, но превантивно нищо не пречи да давам безмлечна каша ! А докога да давам безмлечна каша и кога да започна с всички други видове каши ?
Благодаря

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 765
Ако кърмиш , може да добавяш по малко кърма към нея . Аз слагах от ад.мляко което и давам .

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 822
Започва се с каши, които не съдържат глутен. А иначе на всички каши си пише коя за каква възраст е подходяща.
newsm10 newsm10 newsm10
започнахме с млечна. Първа каша /грис/ на Нестле

# 8
  • MUC
  • Мнения: 571
Започнах с безмлечна, оризова на Нестле, в която добавях от адаптираното мляко.

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Започва се с каши, които не съдържат глутен. А иначе на всички каши си пише коя за каква възраст е подходяща.



 Peace

# 10
  • Мнения: 1 410
Като видиш, че не проявява алергия към кашата, даваш следващата и така. Аз започнах с млечка каша на Слънчо, бананова, без глутен. Давала съм и то зеленчуковите на Слънчо, които са безмлечни, но си ги правех с млякото, което й давам по принцип.

# 11
  • Мнения: 302
Започнах с безмлечна и безглутенова от петия месец -  Фризокрем  с ориз и царевица като слагах АД. През шестия дадох първо млечна, след това и глутенова.

# 12
  • Мнения: 390
Специално за Фризокрем(не че съм много очарована от кашите им Close), производителят препоръчва първо да се започне с царевична, безмлечна, безглутенова . Когато бебето привикне към нея могат да се дават другите видове

# 13
  • Мнения: 140
Започнахме с млечна бананова на ХУМАНА без глутен Peace
Мисля, че в млечните каши за бебета сухото мляко е пак един вид адаптирано за бебета и няма смисъл да се купува безмлечна и да се добавя допълнително адаптирано.

# 14
  • Мнения: 8 505
Аз започнах с безмлечни-прибавях от млякото,което тя пиеше (против запек и против повръщане 1:1).Ако детето не е на някакво специално мляко или на кърма,спокойно можеш да му даваш млечни каши.

Общи условия

Активация на акаунт