Бучица на гърдичката :(

  • 637
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 942
Здравейте,

Моята бебка е на 46 дена. Днес като се подготвяхме за къпане видях, че на едната гърдичка има бучица колкото средно голямо грахче Sad( Не на зърното или на кожата, а отдолу под кожата. Гърдичката не е зачервена. Утре ще дойде педиатърката ни, но моля ви ако някой е имал същия проблем нека пише как го е лекувал и колко време е минало докато изчезне.

Благодаря предварително   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 11 658
Не се притеснявай!Нямала съм този проблем засега,но съм чувала че може да има такива проблеми при момиченцата били хормонални.Дори съм чувала за секрет от гърдичките и кръв отдолу.Бяха ме предупредили да не се шашкам,ако се случи такова нещо.Но най-добре педито да я види и да те успокои!Успех и пиши какво е станало!

# 2
  • Мнения: 2 051
Успокой се, Силве,
случва се при девойките и по-големички могат да бъдат подутините. Не се прилага никакво лечение, само трябва да внимаваш гърдичките да не са притиснати или раздразнени.
Единственото, което малко ме смущава, е че тези изменения обикновено отшумяват към края на първия месец, но ...всяко бебе си е индивидуално, спокойно, няма страшно.

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Проблемът изобщо не е само момичешки.И синът ми имаше такава бучица, и то в по-късна възраст - не помня, може би към 7-8-ми месец.Педиатърът каза, че са някакви често срещани кистички, абсолютно безопасни, неналагащи лечение.Каза, че сама ще изчезне - така и стана, след десетина дни я нямаше.

# 4
  • Мнения: 7 106
Не се шашкай, нищо страшно не е. Не пипай изобщо гърдичката, не масажирай, не изстисквай. При някои момиченца хормоналната криза продължава по-дълго, дъщеря ми е с подути гърдички, които вече са започнали да спадат. И аз също се бях притеснила много, ходихме и на ендокринолог, правихме хормонални изследвания и всичко си е на ред. Вече отшумява. Виж какво ще ти каже педиатъра и ако искаш ми пиши ЛС.

п.п. Видях сега отговора на Белинда и тя също е права. Ние тук можем само да гадаем, но само лекар може да каже със сигурност какво е.

# 5
  • Мнения: 1 942
Здравейте Grinning

Благодаря на всички, които се отзоваха.   bouquet
Днес идва педиатърката към която съм се насочила /става дума за платена лекарка, а не към здравната каса/ и каза, че трябва да се наблюдава и да не се пипа. Предписа компреси с риванол. Аз мисля да се въздържа от компресите и да изчакам, с това студено време ме е страх да не е да и настинат гърдичките и да направим пневмония. Предполага, че ще се разсее, но ако почне да се уголемява да и се обадя да отидем на детски ендокринолог в София или Варна. Моля се да се  разсее бързо  Praynig

# 6
  • Мнения: 1 942
Пиша това за всички, които ще имат моя проблем и ще търсят отговора, като мен, тук в този форум.
Бучицата почити се разсея. Не я пипахме и масажирахме. Не съм правила и компреси с риванол.
Продължих да кърмя /предпоалга се, че с кърмата в бебето отива пролактин, който провокира подоби проблеми/, но спрях всякакви чайове за стимулаия на лактацията и хомеопатичното лекарство Рицин ...
Ами надявам се вече никога да нямам такива тревоги   bouquet и вие също  bouquet 

Общи условия

Активация на акаунт