Захранване - помощ

  • 435
  • 6
  •   1
Отговори
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Захранвам от една седмица. Почнах със зеленчуково пюре- първо картоф, след това прибавих и морков. Тя се запече и реших да й дам тиква.Мисля да замествам едното хранене - обедното и затова й давам пюрето преди кърмене (към деленчузите съм прибавила и малко кърма)- събира се общо около 60-80 гр., а след това суче малко - около 5 мин. и то без особен ентусиазъм. Питанката ми е  - а сега накъде?Каша ли да давам? Каква каша - купих на Нестле "Ориз", но тя е за след 6-ия месец и на Слънчо - "Бананова"? Плодово пюре ли? Към кашата мога ли да слагам пасирани плодове и кога? Кое по колко и кога - сутрин или следобед, на мястото на обедното ли?  newsm78 Кога мога да въведа месното пюре?
Изчетох 4 теми "Как върви захранването" и направо ме заболя главата. Ще съм благодарна ако ми предложите някоя изпитана схема за захранване, по която да се ориентирам и да импровизирам. Предварително благодаря Embarassed

# 1
  • Мнения: 4 629
Плодове можеш да прибавяш към кашата от тези, които вече си въвела. Т.е. проверила си вече, че твоето дете нама алергия към тях.

За начало е добре да започнеш с безмлечни каши- аз започнах с оризова, като сина ми беше на 4 месеца. Но, ако искаш кашите да са млячни няма проблем(ако детето ти няма алергия към формулата). Друг вариант е да приготвяш безмлячната каша с кърма и ето ти млечна  HugСлед това дадох ечемичена и пшеничена. Аз купувам Гербер и бих ти препоръчала тази марка

Също е препоръчително преди годинка първо да се предлага кърмата, а след това пюрето. На тази възраст все още основната храна на детето е млякото.

Месото започнах да го въвеждам след 6тия месец по съвет на педиатърката ни. На скоро обаче четох една, че е добре да се започне с месото още в 4тия месец - наред с даването на кашата. Обяснението беше, че протеините в месото са лесно усвоими от бебешкия организъм

Схема аз не мога да ти дам, защото го карам на усет Wink

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Както казва Бамби, захранването трябва да го караш малко по усет, но има неща, които трябва да спазваш в началото, особено ако детето има фамилна обремененост с алергии. Не бива да смесваш храните и да въвеждаш всяка нова храна през няколко дни, за да можеш да разбереш, ако прояви някаква реакция и да я спреш навреме.

Аз лично съм започнала с оризова каша, тази на Нестле. После започнах да въвеждам плодове и зеленчуци. Месо дадох също рано, едва 2 седмици след като започнах захранването.

# 3
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 790
Мога ли да редувам кашите? Ако да, първо трябва да дам от едната няколко дни, след това отдругата newsm78 Аз и таткото не сме алергични към нищо, това може би ми дава известна свобода. Задължително ли е от една храна да давам първо по една лъжичка и да увеличавам по една. "Стъпката" не може ли да е по-голяма?

# 4
  • Мнения: 2 051
Мога ли да редувам кашите? Ако да, първо трябва да дам от едната няколко дни, след това отдругата newsm78 Аз и таткото не сме алергични към нищо, това може би ми дава известна свобода. Задължително ли е от една храна да давам първо по една лъжичка и да увеличавам по една. "Стъпката" не може ли да е по-голяма?
Редувай ги, спокойно, щом са безглутенови. Даваш по 1 лъжичка за първи път, после по 2-3, после по повече лъжички и сменяш. Ако следващата каша е от същия вид (примерно зърнена - ориз, царевица, гречка) даваш достигнатото количество без да започваш отначало. Следиш за реакции разбира се.
Същото е с пюретата - 4-5 дни едно, после сменяш. Целта не е да се наяжда с тях, а да опитва едно-друго, а ти да си вземаш бележка кое как се възприема:lol:
С кашите на Слънчо не бих бързала, не са с адаптирано мляко.
Плодовете съм ги давала винаги разделени от зеленчуците, за да знаят децата ми какво ядат, манджи с грозде нито съм купувала, нито съм забърквала Laughing

Захраних на 6 мес. с ориз на Блевит, защото е с фибри и не става на бучки. След  седмица предложих ябълка, круша. После царевица, гречка. После банан. После зелечук - картоф, моркоф, тиквичка, карфиол, малко по малко. После спанаци разни (зависи от сезона). Сливи. Червено цвекло. После просо някакво вкарах. Всичко това през 4-5 дни ново, по съвсем малко, а междувременно врътках старите опитани вече храни и сукане на корем.
После дойдоха многото плодове и всеки ден ги сменях. Ти можеш да вмъкнеш авокадо примерно през зимата.
Месо - пуйка, въведох в 10-тия месец, но може и по-рано. Там някъде и жълтък. Глутен въведох около 1 годинка.

# 5
  • Мнения: 4 629
Мога ли да редувам кашите? Ако да, първо трябва да дам от едната няколко дни, след това отдругата newsm78 Аз и таткото не сме алергични към нищо, това може би ми дава известна свобода. Задължително ли е от една храна да давам първо по една лъжичка и да увеличавам по една. "Стъпката" не може ли да е по-голяма?

Можеш да редуваш кашите. И това с даването на една лъжичка, после 2 и т.н. за мен е излишно. Нашата педиатърка каза да започнем с толкова, колкото бебо иска. Така, че той започна с 10тина лъжички.  Аз и до сега давам на сина ми толкова, колкото му се яде - не му определям количества и не гоня норми. То в началото голяма част от храната се стича около устата. Минава известно време докато бебето се научи да прибутва храната навътре с езиче.

# 6
  • Мнения: 280
Мирел,

Как се оправи с запичането - с пюре от тиква ли?
Аз също имам проблем с това с моя син и не знам как го оправя.

Дохранвам след кърмата с адаптирано мляко на Нестла и той спря да ака (откара 4-5 дена) - педиатъра каза да му давам сок от сини сливи+ябълка и аз така правя.
Давах му и 2 дена сурова ябълка и от днес сладък картоф, но още не ака.

Тук (САЩ) не мога да намеря като българските хубави тикви - затова дадох сладък картоф .....

Общи условия

Активация на акаунт