Окръжна болница - Варна -тема 4

  • 79 804
  • 781
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 77
massari -да точно като в музей влизате... изчаквате се 5-10 мин преди уреченият час когато могат обличат ви и влизате... аз неможах да се свържа с тях и влязохме... никой не проверяваше дали сме се обадили или не... влизате и ви показват всичко(без операционната зала)...
migla_ - мила в агето се заплащат консумативи на стойност около 80 лв... пелените ми струваха 10.80-двата пакета,олиото и шампоана са по 7 инещо -15 лв... в сравнение с агето нищо не плащаш... това гоправят за да си вържат гащите и да не ни се изринат децата от смотани продукти... никой нищолошо не мисли да ти направи нито на теб нито на бебето ти... помисли за това...

# 166
  • Варна
  • Мнения: 54
ох едно време сигурно са ни се свлякли кожите без HIPP, ама айде.Хората в другите държави даже не ги къпят бебетата първите дни,ние тука нали сме "европейци".
Съжалявам ако съм малко по рязка ама...има хора които наистина са много зле финансово,и ще купят за в къщи евтина козметика,а за болницата...HIPP  newsm37  който се ползва 4-5 месеца дори ,там го оставяш за седмица най много.

# 167
  • Мнения: 77
извинявай и аз ако съм малко рязка -жените или работят или не-ако работят значи все някой лев пада... ако не работят дават едни 250 лв 45 дни преди раждане от социалните... все ще могат да си купят козметика...

# 168
  • в рaя
  • Мнения: 233
за козметиката и консумативите и аз съм малко скептична, защото все пак те си получават пари от държавата. Чиста търговия си е, но ще правим каквото ни кажат Simple Smile

# 169
  • Мнения: 40
По повод изисквания списък - свеки, която доста често дава смени в АГ-то на ОБ каза: "Бе, тия наред ли са?! Ще я видим тая работа, ти не бързай да купуваш!" Макар, че мен именно заради нея ще ме много срам да не купя нещата от списъка. При все, че силно се съмнявам всичките ромки да са строени с пълен комплект по описа, на принципа: "Нема пАри, ма какооооо, децата гладни, жената и той!"  ooooh!

# 170
  • Варна
  • Мнения: 37
Между другото бебетата в действителност ги къпят и мажат с Хип,но едва ли успяват да изразходят количествата имайки предвид,че всяка майка носи,а престоя на бебето е от 3 до макс. 10 дни,една проста сметка показва,че явно имат голям запас Simple Smile Според мен по-логично е всяка майка да си носи това с което иска да й къпят и мажат бебето,все пак тя си решава,не всички са фенове на Хип,има много по-качествена козметика за бебе.Абе спорен е въпроса,но това е политиката на болницата.Във Варна единствено в Майчин дом нищо не искат,но там си влиза в цената.

# 171
  • Мнения: 44
Момичета събирам информация за предстоящото раждане. Така като ви чета ми се струва, че няма особено значение дали ще изберете частна или държавна болница. По груби сметки излиза все същото. Ако трябва да си купувам всички консумативи (олио за бебето, памуци, лигнин, памперси, конци и т.н) + избор на екип + не знам още какво то излиза като в Майчин Дом да си вляза само с чехлички и нощница.
От позната разбрах че в АГ-то даже и абокати и марли трябва да се носят.

# 172
  • Мнения: 317
Здравейте момичета.
Кога ще има пак ден на отворени врати в Окръжна?

# 173
  • Мнения: 40
на 28.06. от 15:30 - вчера се записах и ще ходя. не допускали придружители, защото имало много желаещи.

# 174
  • Мнения: 16
Надявам се да се срещнем и запознаем там. Няма да е лошо. Аз още не съм се записала, защото ЩЕ СЕ ОПИТАМ да успея, но... би било добре да покомуникираме и на живо.
Чао и приятна почивка на почиващите!!!   bouquet

# 175
  • Варна
  • Мнения: 63
      Момичета, извинявайте за глупавия въпрос, но къде точно се намира входа на родилното в ОБ.  Embarassed  Понеже съм варненска снаха  Simple Smile и не съм съвсем наясно. Някои ми казват, че е в някаква стара сграда, която е отделена от главния корпус. Аз пък си мисля, че е именно в него.

# 176
  • Мнения: 96
      Момичета, извинявайте за глупавия въпрос, но къде точно се намира входа на родилното в ОБ.  Embarassed  Понеже съм варненска снаха  Simple Smile и не съм съвсем наясно. Някои ми казват, че е в някаква стара сграда, която е отделена от главния корпус. Аз пък си мисля, че е именно в него.
Влизаш през портала на бул.Ген.Колев и поглеждаш в ляво - стара сграда, на входа има няколко колони. В дясно от входа има бистро Камелия, а в ляво голям надпис Варненска кардиология. Влизаш само направо и се качваш на асансьора (намира се в дясно). Родилното е на 3 етаж.

# 177
  • Мнения: 0
здравейте и от мен бъдещи и настоящи мами Simple Smile аз съм една мама на която след няколко дена и предстои да роди Simple Smile)) искам да попитам за списъка за родилното в окръжна болница на първата страница да ли е още актуален Simple Smile)) много ми хареса този форум и всичко което сте написали благодаря ви много че ви има че споделяте преживяванията и мислите си Simple Smile))

# 178
  • Мнения: 96
здравейте и от мен бъдещи и настоящи мами Simple Smile аз съм една мама на която след няколко дена и предстои да роди Simple Smile)) искам да попитам за списъка за родилното в окръжна болница на първата страница да ли е още актуален Simple Smile)) много ми хареса този форум и всичко което сте написали благодаря ви много че ви има че споделяте преживяванията и мислите си Simple Smile))
Доколкото си спомням левкопласта липсваше, но ако раждаш секцио ще ти искат.

# 179
  • Мнения: 30
Здравейте,
Аз от вчера вече съм си в къщи заедно с малката ми дъщеричка  Simple Smile
Родих на 11,06 в Окръжна и искам да споделя, че съм много доволна, защото беше по-добре отколкото очаквах. Целия персонал беше изключително любезен, педиатрите даваха информация за бебчетата след визитация, акушерките също бяха отзивчиви. Единственото, което ме изнерви и явно е практика е че масово те държат по 7 дни или заради жълтеница или заради нещо друго, всички момичета, с които се запознах ги изписаха на 8я ден, както и нас.
Относно консумативите по списъка, не ми взеха нищо, освен няколко еднократни чаршафа, които пак ползваха за мен. Ако мога да бъда полезна с нещо, ще се радвам да помогна  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт