Отново за учениците - как им се отрази ваканцията?

  • 423
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 405
Ще споделя какво стана в първия учебен ден след ваканцията, която изкара при баба:
В училище - ОК!Детето отиде с радост Laughing
Но в знималнята е "вилнял", понеже възпитателката  му скъсала страницата, на която си е писал домашното по български език -  с грешки.
Ядосал се, той има много силно развито чувство за справедливост и ми се струва, че е искал да си защити позицията.
После беше много тъжен и виновен. Извинил се е за държанието си!
Ние малко му подрязахме крилата , но се опитах да не му насаждам чувство за вина.
Май доста дезорганизиращо му подейства ваканцията?!

Как се отрази ваканцията на вас?

Последна редакция: вт, 10 яну 2006, 11:41 от Дяволина

# 1
  • Мнения: 1 400
Е, ние вече сме второкласници, но то си е същата работа.
Първи ден на училище след ваканцията....
Забележка( вече сме с бележник) - говори в часовете и не внимава в час - трета подред с такова съдържание.
Да е жива и здрава малката госпожица, ама е голям бяс!
Бяха им тръшнали такова домашно за през ваканцията, че ...ум да ти зайде! Е, написа го, ама сега- не ще и да чуе за домашни Confused
Ще свикне...до пролетната ваканция  Laughing
Мисля, че правилно си постъпила. Детето си е право - нямат право да му късат листите #2gunfire. Можело е просто да ви обърнат внимание да се позанимае някой от вас  с него и да си оправи грешките,нали? Ама чак пък така...Дори поправеното в тетрадката с червен химикал е по-приемливо според мен - така ще си види грешките детето и само ще си ги оправи.

# 2
  • Мнения: 2 700
В училище проблеми не е имало. Но домашните от занималнята не ставаха за нищо. Очевидно е била прекалено разсеяна. Трябваше всичко да се преписва.
Друг проблем беше заспиването и респективно събуждането, но смятам, че до края на седмицата всичко ще си дойде на мястото.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Добре й се отрази. Отпочинала и наиграла се е и сега чакаме 6-ците да "завалят"!  Laughing
Единствено трудно е събуждане и ставането сутрин.
Но това се оказва семеен проблем, а не само нейн... Tired

# 4
  • Мнения: 168
Еми то и при децата май е като при родителите след отпуска,поотпуска се малко човек и му трябва известно време да "влезне в час".Така е и със сина ни ,който е в предучилищна. Hug

# 5
  • Мнения: 2 567
Ох, аз какво да кажа за моята. Тя нали си учи вкъщи и си мисли, че си е все ваканция  Simple Smile
Но след това продължително неучене ми е още по трудно да и дам да разбере, че вкъщи не вкъщи тя си е на училище и трябва да е по сериозна. Вчера и днеска е по трудно ама след някой ден и повечко нерви от моя страна пак ще тръгнат нещата   Sunglasses

# 6
  • София
  • Мнения: 5 828
Много трудно влиза в час, вчера и днес едвам си пише домашните - след малко, след малко ...  докато влезе в релси и ... дошла другата ваканция  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт