До мамите в Холандия: "nekplooimeting" тест?

  • 638
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами - лалета!  Wink

Правихте ли си Nekplooimeting тест (за Down syndrome)? В какво по-точно се състои и има ли рискове? 

Вчера моите акушерки ми препоръчаха да го направя, макар че не сме в рискова категория; само за всеки случай. Доколкото разбрах, цената е около 100 евро, бил тип видеозон и трябва да го направим до 13-тата седмица. Ще съм ви благодарна за всякаква по-детайлна инфо по този въпрос! Малко съм объркана и не зная какво решение да взема... Cry Помощ!!!

# 1
  • Мнения: 447
Аз започнах с консултациите тук към 20та седмица и вероятно заради това никой не ми го е предлагал. На мен много ми се щеше да съм по-спокойна по въпроса, но ...
И щом е тип видеозон предполагам,че не е много рискован newsm78

Дано някой знае повече!

# 2
Здравей Белинда,
При Nekplooimeting измерват дебелината на вратлето на плода. Смята се, че при бебенца с удебелено вратле има голяма вероятност да имат синдрома на Down. Но не е задължително. Ако имат съмнения ще те изпратят на друго изследване. Този тест показва само колко е голяма вероятността детето да има синдрома. Това беше причината аз да не го направя. Но ако смяташ, че това ще ти даде спокойствие го направи. По принцип се препоръчва при жени над 35 години. При тях е и безплатно. Но не става дума за парите. Важно е спокойствието ти.

# 3
Здравейте отново и много благодаря за отзивите!   bouquet

Ще си взема час още утре и ще го направя този тест, за да съм спокойна, както ме посъветвахте! После ще ви пиша резултата.   Praynig

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 01:59 от Belynda

# 4
  • Мнения: 93
Аз правих теста в 11-та седмица. Само че при мен беше комбиниран тест с някакви кръвни изследвания в резултат на което правят прогноза за риска от синдром на Даун и хромозомни отклонения. Няма никакъв риск за бременността (то си е просто един допълнителен видеозон). Ако вероятността е повече от 1:200 те съветват да направиш амниоценоза.

Само не забравяй че винаги става дума за вероятности и дори при висок отчетен риск детето може да си е съвсем наред и да му няма нищо. Както и обратното - тестът да не отчете висок риск и въпреки всичко да има синдром на Даун.

И все пак си е един вид успокоение. При нас резултатът беше 1:4200, което е много малък риск.

Общи условия

Активация на акаунт