Как да заздравим ноктите

  • 7 863
  • 16
  •   1
Отговори
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Споделям от личен опит рецепта, която ми помогна да се зазравят ноктите ми, да не се чупят и цепят.

Ноктите се потапят в горещ зехтин за по 15 мин. 
Първите 2 седмици - всеки ден, следващите 2-3 седмици- през ден.

Използва се един и същ зехтин, като се долива.  Използва се само маслиново олио, по-евтините определено не стават.

Важно е през цялото време зехтинът да е топъл. Може да се остави в съд с гореща вода; може и да се загрее много и първите 5-6 минути ноктите само да се намажат, а след това да се потопят в него.

При мене 1-месено приложение имаше ефект за следващите 3 месеца.

Последна редакция: вт, 10 яну 2006, 20:43 от InaDot

# 1
  • Мнения: 5 313
Благодаря за рецептата,ще пробвам.
 newsm51

На последък ноктите ми се чупят ужасно много.

# 2
  • Мнения: 174
Има два вариянта-или ще се изгоря, или ще имам здрави нокти smile3503

# 3
  • София
  • Мнения: 3 328
Ползвам заздравителя на Перфект - 3 в 1, бледозеления, и съм много доволна. Но успоредно с това не забравям, че ноктите не са ми дадени, за да жуля с тях тенджери и тави, или да ги тормозя с битова химия. Откакто открих латексовите ръкавици, не мога да се оплача от липса на здрави нокти. За вътрешен прием, както за хубави нокти, така и за хубава коса - кварц и селен.
За зехтина - определено ще се възползвам от рецептата, а мисля да започна да правя маска със зехтин и на косата си.

# 4
  • Мнения: 891
Ноктите се потапят в горещ зехтин за по 15 мин. 
Първите 2 седмици - всеки ден, следващите 2-3 седмици- през ден.

Тази рецепта ми препоръча и маникюристката ми !  smile3521 Смятам в най - скоро време да я пробвам.

# 5
  • Мнения: 614
Охо и аз ще я пробвам Wink Тенкс

# 6
  • София
  • Мнения: 9 395
Аз отдавна чувам за този метод, ама нещо все ме домързява да се кисна в зехтин. WinkБабата на една моя приятелка, дори, вареше зехтина с някакви билки вътре и и даваше бурканче точно с цел заздравяване на ноктите. Тя твърдеше, че било ефикасно, ама аз така и не пробвах. Confused
Така, че мерси за подсещането.   Hug
Захващам се вече сериозно, защото то мойто не са нокти, а люспи. #Cussing out Twisted Evil

# 7
  • София
  • Мнения: 587
Това сьс зехтина е една от най-добрите стари и изпитани рецепти.Горещо Ви я препорьчвам.Няма да сьжалявате.
И друго - ако лакирате ноктите си редовно нанасяйте задьлжително преди лака основа.Ве4е на пазара има доста добри продукти.Избора е ваш......

# 8
  • Мнения: 1 234
И аз съм го чувала,даже се мажех 2-3 със захтин,но не топъл и не мога да кажа дали имаше ефект.Щом помага почвам и аз,че те  и моите нокти са едни..... ooooh!Мерси за рецептата  bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 2 371
Аз пък съм много доволна от витамините МЕРЦ, пия ги всяка пролет и нямам проблем с ноктите (както и с косата и кожата, да чукна на дърво). (преди да започна да ги пия ноктите непрекъснато се чупеха или разслояваха)

# 10
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Аз не съм го чувала това, но си взимам зехтин и започвам, че ноктите ми са ужас.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 621
Да, рецептата е хубава и непременно ще я пробвам. И аз ползвам заздравителя на Перфект и засега са ми добре ноктите. Дано има още по-добър ефект с тази рецепта. Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Много хубаво нещо е зехтинът наистина, но просто нямам нерви да кибича накисната по 15 минути Confused

# 13
  • Мнения: 6 390
Морската сол например притежава удивителни лечебни свойства - заедно с релаксиращият и омекотяващ ефект тя укрепва и подхранва нокътя.

Ако пък не ви се намира под ръка морска сол, вземете готварска, разтворете я във топла вода и добавете няколко капки йод.

Свежият лимонов сок също е доста ефектно укрепващо средство. Можете да го нанасяте преди основата за маникюра.

Чупливи нокти? За тях помага калцият.

Съвременната козметична промишленост предлага голямо разнообразие от кремове и лакове с повишено съдържание на калций, които също могат да се използват преди нанасянето на основния лак.

цитирано от
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=829704

# 14
  • Мнения: 5 313
Свежият лимонов сок също е доста ефектно укрепващо средство. Можете да го нанасяте преди основата за маникюра.
/quote]

Това с лимона съм го пробвала.Освен че подхранва ноктите и ги избелва.

Общи условия

Активация на акаунт