Кога започват да редят пъзели?

  • 1 014
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте мами.

Споделете - кога децата могат да редят пъзел?

Нали има едни с по-големи парчета ...

Някъде към 2 години или по-късно?

# 1
  • Мнения: 2 567
Моята почна  да ги реди малко след втората годинка. Имахме един Снежанка с най-големите парчета, който и беше любим.
Обаче по интересно и беше да реди тези кубчетата, които са части от приказка или животно.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Ето какви способни деца има:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=30911.0
Моето не е от тях. Досега не е проявил никакъв интерес към редене на пъзели. Кара мен да му ги редя.

# 3
  • Мнения: 442
мила започна да реди пъзели някъде преди два месеца. преди това съм й показвала, но не проявяваше интерес. първо подрези кубчетата - приказка. после изведнъж започна да реди малките пъзели от уондър теди (те са с 15 малки части). купих й от метро първия пъзел - два пъзела в кутия, с х 25 части, дървени, с картинки на дисни. има ги и в кн. пингвините. мисля, че са идеални, като за първи пъзел. по празниците й подариха доста пъзели - има и триизмерни, най-големият е с 120 части. реди си ги сама, доста бързо се справя.   

# 4
  • Мнения: 3 146
Теди започна малко преди 2 си година. Сега вече има колекция, като най-сложния е от 60 части. С него се поозорва, ама не се отказва. Иначе има 2 от една серия с животни ( по около 20 парчета) , смесва си ги и после реди успоредно пъзелите. Ами има на кого да прилича - аз като бях бременна що пъзели наредих. Някой ден ще си пренеса прекрасната колекция на Равенсбургер.

# 5
  • Мнения: 137
Големият прояви интерес към пъзелите на 3г.10м. Изведнъж много се запали по тях и от 15части за седмица две мина на 60 части. Преди това ми носеше пъзела аз да го редя, но той дори не се пробваше. Мисля, че видя Франклин в някоя от сериите да реди пъзел и оттам му дойде ентусиазма.

Малкият се вълнува от пъзели, само в случай че види някой нареден и веднага го разпарчетосва Simple Smile Или сглобява едни съвсем елементарни на Едука, от две части "кой къде живее", но не винаги ги нацелва.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 170
А да ви питам малко встрани от темата за 6 годишно момиченце дали ще му е интересно да му подаря пъзел и какъв трябва да е, от тези по-големите ли?

# 7
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ние проявяваме голям интерес към пъзелите Mr. Green....ядем ги за световно Laughing, но въобще още не вдяваме за какво става дума.

# 8
  • Мнения: 3 405
А да ви питам малко встрани от темата за 6 годишно момиченце дали ще му е интересно да му подаря пъзел и какъв трябва да е, от тези по-големите ли?

И още как Simple Smile
Нека да е по-малък, като размер на самия пъзел и с по-големи елементи, че бързо им омръзва да търсят парченцата Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 363
Синът ми започна да реди пъзели от 20 и 24 парчета малко преди втората си година. Много ги обича и му доставя невероятно удоволствие. Съответно вече си имаме една прилична колекция. Сега е на 2 години и 3м.

Общи условия

Активация на акаунт