Моля за информация за лапароскопско отстраняване на киста

  • 916
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 747
Пиша по молба на моя приятелка. Налага й се да си направи лапароскопско отстраняване на киста в Майчин дом или Шейново.
Интересува се дали може с направление от Пловдив да направи операцията в София, или трябва да си плати?
Може ли да си направи изследванията в ПЛовдив, а само за операцията да е в София?
Ако някой има идея за име на лекар, който се занимава с това, моля да сподели, или пък идея към кого да се обърне да попита. Ако има и координати, ще ви е признателна( и аз).

Няма идея защо гинеколожката й не не и е дала подобна информация.

Благодаря ви!

п.п Имаше списъци с лекари, но не ги намирам. Можете ли да ми кажете къде са? Признавам, не съм редовна в този форум Embarassed, но досега не ми се е налагало да ползвам здравни услуги(освен раждането), и не съм имала нужда от информация, нито пък разполагам с такава, че да бъда полезна.

Последна редакция: ср, 11 яну 2006, 12:45 от tchara

# 1
  • Мнения: 415
Здравей.
Предполагам, че имаш предвид ЛАПАРОСКОПИЯ - т.е. правят ти три дупки на корема и през тях правят операцията - едната под пъпа, а две другите,  където са яйчниците.
Здр. каса не осигурява клинична пътека за лапароскопия, въпреки , че това е за предпочетане пред коремните операции - много по-бързо се възстановява пациента /аз станах от леглото щом ми свалиха катетъра и системите/, а пък до колкото знам инструментите, с които се прави са индивидуални за всеки пациент.
Не се плаща само, ако живееш в района на болницата и си по спешност.
Иначе в Шейново, където бях аз могат да направят и изследванията и лапароскопията - преди 2г. ми искаха да внеса във фондацията им помощ на стойност 200лв. /по спешност ме приеха и не плащах/- вероятно толкова е струвало.
Намерих визитката на д-р Николай Попов
сл.тел. 9659 420 - вторник - 8,30-12,30ч.,  и сряда - 14,00-17,30ч.
дом. тел. 943 55 37
GSM 0888/92 07 81
Информацията ми е от преди две години, но дано свърши работа.
Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 747
МНого, много благодаря!  bouquet
Поправих и заглавието на темата Laughing- за първи път чувам за такъв тип операция, а приятелката ми ми диктува по телефона и явно не съм разбрала Embarassed

# 3
  • Мнения: 83
Здравей!
и двата начина са правилни, лапароскопията е безкръвна операция. Може и за махане на киста да се направи, може и за извънматочна и т.н. По принцип системата в Шейново с това дали се поема от здравната каса или не е малко объркана и често се определя "според човека". Приятелката ти може да направи изследванията си в Пловдив, за да не се разхожда до тук, макар че по данни от тази седмица от шейново държат изследванията да са направени при тях. Най- добре да се обади на регистратурата и да се въоръжи с търпение докато я прехвърлят от кабинет на кабинет докато се намери някой, който да обясни какво точно трябва да направи. По принцип аз съм правила такава преди малко по-малко от две години, сега ми предстои още една. Изисква се и направление за хоспитализация от личния лекар, но то важи за определен срок, така че да не бърза да го взема. Моята лапароскопия също беше при д-р Попов. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт