? брадавици ( кокоши тръни ) по стъпалото

  • 46 704
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 830
Мами , някоя от вас сблъсквала ли се е с това ?! Появиха ми се брадавици ( наричали се кокоши тръни щом са по стъпалото ) по време на втората ми бременност . Не исках докато съм бременна да правя нищо за тях , и ето че сега ( едва сега Sad( ) намирам време и за това .
Кожен лекар по тел . ми каза да си ги "изровя " със скалпелче и да насипя мястото със сух салицил . ( аз съм вет.лекар и се справих с процедурата ) , но почнах едва от снощи и няма особен ефект .
Някой пробвал ли е нещо успешно ?" Горене " с течен азот ?
Изобщо , някакви идеи ....Много е досадно !

# 1
  • Мнения: 3 200
Здравей,
аз имах кокоши трън преди да забременея между пръстите на краката, направо едва ходех, отвратително е. Излекувах го с едно лекарство за мазане на Д-р Шол - за кокоши тръни е специално. Продават го в много аптеки. Мажеш се всяка вечер след накисване на крака в хладка вода и изчопляш твърдата кожа, която се е образувала. За 2 седмици сам си падна и не се е появявал от тогава.
Но все пак се консултирай с лекар, не знам дали това лекарство може да се ползва при бременност.

Успех!!

# 2
  • Мнения: 3 569
И жена ми има такова чудо на стъпалото точно. Беше на лекар, но ще те излъжа как се казваше лекарството. Знам само, че е в шишенце като това за лака за нокти и със подобна четчица. Маже се но нещо не й минава....

# 3
  • Мнения: 2 693
Това не е кокоши трън, а най-обикновен мазол. Появиха ми се два такива, доста след раждането. Единият, който не е под постоянен натиск изчезна, но другият още си седи и от време на време боли, а преди не се траеше. Значи и двата ги третирам с едни бълг. лепенки за мазоли - Шифа се казват. Първият изчезна от тях, а вторият му издърпах "жилото" с пинсета, намазах с Ихтиол, сложих лепенка. Болката мина, но мазолът остана и до сега. От време на време пак вадя "жилото", като почне да боли, мажа с Ихтиол и слагам лепенка. Даже и в момента съм така. Иначе знам една бабешка рецепта за кокоши тръни и мазоли, но не мога да я пробвам в близките 1-2 години, защото се иска два дни почти лежане. Рецептата е следната:

Две шайби от суров картоф - в средата на едната се пробива дупка, която да обгръща мазола. В полученото "гнездо", върху мазола се плясва смес/каша от доматена вътрешност и салицил. Отгоре се "захлупва" с другата, цяла картофена шайба и се увива с бинт стегнато. Трябва да престои поне 24 часа, т.е. позволено е ходене до тоалетна и до хладилника на скок-подскок с един крак Laughing !

# 4
  • Мнения: 3 569
Каза рецепта за брадавици и се сетих. Трябва ти смокиня (дърво) - откъсваш смокинката от дървото и потича малко млечице от откъснатото място. Именно това млечице лекува брадавицата...разбира веднъж не стига...

# 5
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Future pere
Каза рецепта за брадавици и се сетих. Трябва ти смукиня (дърво) - откъсваш смукинката от дървото и потича малко млечице от откъснатото място. Именно това млечице лекува брадавицата...разбира веднъж не стига...


Влизам ти в положение, бъдещ татко, ама смукинята е смокиня всъщност Grinning !

# 6
  • Мнения: 3 569
Да, има логика, заядливке Wink Коригирах го  Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Future pere
Да, има логика, заядливке Wink Коригирах го  Twisted Evil


Ха ха, заядливка, тук съм мекица приятелю, питаш ли го мъжа ми как ме търпи? Grinning

# 8
  • Мнения: 3 569
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Future pere
Да, има логика, заядливке Wink Коригирах го  Twisted Evil


Ха ха, заядливка, тук съм мекица приятелю, питаш ли го мъжа ми как ме търпи? Grinning

Горканчо  Rolling Eyes  Laughing

# 9
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Future pere
И жена ми има такова чудо на стъпалото точно. Беше на лекар, но ще те излъжа как се казваше лекарството. Знам само, че е в шишенце като това за лака за нокти и със подобна четчица. Маже се но нещо не й минава....


Лекарството на Д-р Шол, което ползвах приличаше точно на лак за нокти, с четчица, но зависи от колко време е трънчето, моето се беше току-що появило.

# 10
  • Мнения: 830
О , ще го потърся това на Др Шол !
Благодаря на всички !

# 11
В такива случаи съм ползвала едно лекарство- "Мазолек" се казваше ,ако се не лъжа..Всяка вечер се намазва местенцето,но преди това се изчовърква вече умъртвената кожа,а след това се слага лепенка и на сутринта се маха и измива..Но!Миризмата му е много неприятна и се осмърдява целия свят!

# 12
  • София
  • Мнения: 6 522
Наде - много внимавай - аз имах като малка - д-р Шол ама после трябва да се разкисне и да се изрязва - при мен май е наследствено, на баща ми от кокоши трън единият крак му беше станал по-къс, е с милиметърче, ама се поклащаше като ходи. Вземай мерки !!!

# 13
  • Мнения: 830
Леле , Биби , сериозно ли ? Това вече ме стряска , че моите дори са и няколко  ....

# 14
  • София
  • Мнения: 6 522
ами доколкото си спомням те стават на гнезда и моите бяха няколко - точно в основата на големия пръст  та се мажех с д-р Шол или Титания (имат същото) и после след 4-5 дни .- киснене в леген и баща ми изрязваше тая мазолестата кожа с бръснарско ножче - не боли, ама трябва да се стигне до здраво и после в/у новата кожа  само крем, да не се наклепеш пак с Шол, че ще се побъркаш от болка Shocked  Shocked  Shocked .
Преди 6-7 год пък ми бяха излезли отстрани, където е кожичката на срединя пръст на едната ръка - тогава една приятелка ми даде адски камък (не зная как му е мед. название, ама и него го има в аптеките - на кристали е ) та слагаш на мястото, една нощ виеш като куче и е до там - после кожата сама си пада , много е важно поне 10-12 часа след това да не МОКРИШ  мястото.
Все пак нека и лекар те види бе жена  Sad

Общи условия

Активация на акаунт