Как преценявате кога да смените размера на памперса ?

  • 1 858
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 292
Нещо май се затруднявам в преценката си понякога ми се струва че е време за следващия размер , после ми се струва че си му е точно както трябва Rolling Eyes

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Според нашия педиатър, ако подгънеш горния край над картинката и повече от половината пъпче остане открито, време е за следващия размер. Аз така преценявам.

# 2
  • София
  • Мнения: 5 289
Еми като ми стане по-трудно вече да залепвам лепенките на пампата на указаните места и виждам просто че е отеснял и малкия не се чувства комфортно;друг признак също е когато памперса започне да пропуска.

# 3
  • Мнения: 1 403
Аз винаги съм взимала по горния размер,да са и по-свободни. Мисля че с тях се чувства по-добре. Сега сме на 5 а по кг. трябва да сме на 4.

# 4
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Ами то си зависи от килограмите на детето и от това колко бързо пълни памперса. Ако започне по-често да го мокри /пълни/, значи му трябва по-голям размер.

# 5
  • Мнения: 3 777
По лепенките, когато видя че се залепят много навън, значи размера ни е малък.
При памперсите има нещо като неписано правило което за нас важи.
Като дечко достигне дадени кг, примерно 10, вземаш памперси при които 10 е минимална граница. И така нямаме проблем.

В момента дечко е към 10 килограма, ползваме пампи 10-17 кг.

# 6
  • Мнения: 5 790
1. Когато започне да изпуска по малко
2. Когато лепенките трудно се залепват
3. Когато ластиците започнат да й прежулят крачетата

# 7
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
.......
В момента дечко е към 10 килограма, ползваме пампи 10-17 кг.

и аз така се ориентирам. Един от признаците за омалял памперс е, когато ластиците започнат да оставят следи по крачетата.

# 8
  • Мнения: 5 140
Зависи от килограмите на детето и ако видиш докато го слагаш дали му е неконфортно,лепенките са почти в края,стяга му или пропуска.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 271
Когато достигне долната граница на килограмите на следващия размер. Също и ако започне на се пълни много често или да пропуска.

# 10
  • Мнения: 8 505
Ако пропусне-със сигурност,но най-вече ако ластиците започнат да се отбелязват на кожата и.

# 11
  • Мнения: 603
Ако пропусне-със сигурност,но най-вече ако ластиците започнат да се отбелязват на кожата и.
Това са двата признака. Никога не стигаме до горната граница на килограмите.

# 12
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Както и по горе за отговорили:
Ориентирам се по лепенките
Дали пропуска
И като цяло как му стои

# 13
  • Мнения: 1 464
Когато започне да се отбелязва по краченцата,мисля че ясно си личи ако е малък Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 410
Смятам, че най-удачния вариант е като стигне по килонрами долната граница на следващия размер. Трябва да внимаваш, ако ползваш памперси на различни фирми, защото при тях килограмите са различни при различните размери. Най-добре е да ползваш само на една фирма.

Общи условия

Активация на акаунт