Лекувате ли децата си с хомеопатия?

  • 5 727
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 294
Биха искала да разбера дали има още майки като мен, които лекуват децата си с хомеопатия и какво ви е мнението за здравословното им състояние при посещаването на детски градини? По-добре ли са - имам впредвид по-малко ли боледуват или може би, се излекуват по-бързо?

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 11:17 от tuti03

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
До сега съм давала само Хамомила при никненето на зъбите и хомеопатичен сироп за сън. Все още не съм се ориентирала към хомеопат и се надявам от тук да разбера имената на добрите софийски хомеопати.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 866
за съжаление не мога да те подкрепя в това ти намерение. мога да споделя личен опит, по-скоро експеримент върху собственото ми дете, както и наблюдение върху детенце на близки роднини.

неуспешно борихме с хомеопатия проблем при голямата ми дъщеря. по време на "лечението" тя все уж се "чистеше" от разни неща, докато накрая се установи, че "чистенето" всъщност е тежък бронхит, който излекувахме с няколко поредни антибиотика и дълго отсъствие от предучилищната група. първоначалният проблем не се повлия.

другото детенце уж ходи на детска градина и го лекуват с хомеопатия. от пролетта на 2005г. до днес е постоянно със сополи и запушен нос. когато хремата се засили (разбирай, сополите текат постоянно), не ходи на детска градина за по 1-2 седмици.

от началото на тази учебна година и двете ми деца са били у дома болни точно за по два дни. без хомеопатия.

# 3
  • Мнения: 294
Ние с малкия сме на хомеопатия от миналата година февруари месец и съм много доволна. Моята хомеопатка се казва д-р Тенева. Ако искаш ще ти дам координати.

# 4
  • Мнения: 4 458
Определено ДА.

Вече..... май станаха 3 години от както не ползваме или поне ограничаваме до минимум стандартните лечения и лекарства.

И ДА, по-здрави са и по-малко се разболяват, по-лесно оздравяват....

Препоръчвам го на всеки стига да намери добър консултант или лекар които да си разбират от работата а не да гледат само печалбата
 
 

Последна редакция: ср, 11 яну 2006, 18:07 от Vivi

# 5
  • Мнения: 10 758
Определено ДА.

Вече..... май станаха 3 години от както не ползваме или поне ограничаваме до минимум стандартните лечения и лекарства.

И ДА, по-здрави са и по-малко се разболяват, по-лесно оздравяват....

Препоръчвам го на всеки стига да намери добър консултант или лекар които да си разбират от работата а не да гледат само печалбата
И при нас е същото положение.Повече от 3 г. дъщеря ми я лекувам само с хомеопатия.Много е важно на какъв доктор ще попаднеш.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Не, не ползваме хомеопатични лекарства. Традиционна медицина + добър лекар е нашата печеливша комбинация, всъщност, дъщеря ми почти не боледува. Praynig Ходи на градина.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
Не, не ползваме хомеопатични лекарства. Традиционна медицина + добър лекар е нашата печеливша комбинация, всъщност, дъщеря ми почти не боледува. Praynig Ходи на градина.
Ние сме така, с тази разлика, че още не ходим на градина. Моето мнение е по-особено за хомеопатията и затова не я ползвам. Няма да дискутираме ползите и вредите от този метод на лечение, но не бих рискувала при остро състояние на заболяване на се минава на хомеопатия без традиционна медицина.

# 8
Аз водех дъщеря ми при д-р.Георгиева в Драгалевци но нещо не се получи не можах да и хвана смените и такива работи!Дайте мнения за конкретни лекари?

# 9
  • София
  • Мнения: 896
ДА, от година и половина лекувам децата и себе си само с хомеопатия и съм много доволна. По-рядко се разболяват, минава им по-бързо. Малката ми дъщеря от есента ходи на детска градина и не боледува често.

# 10
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
А ко можеш дай ми кординатите на твоята лекарка. Сподели цените за преглед и впечатленията ти от нея.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 526
И аз вече мисля да се обърна към лекар-хомеопат, защото досега другите не ми свършиха особено добра работа. От форумите по тази тема съм събрала някои имена на класически хомеопати в София и ще съм ви благодарна, ако имате и споделите отзиви за някои от тях. Ето го списъка:
д-р Вилма Михайлова
д-р Валя Янкова
д-р Кремена Хаджиева
доц. Станка Михалкова
д-р Делян Кисьов
Галина Павлова, Даниела Пенчева, Екатерина Чемурлийска, Теменуга Сотирова

# 12
  • Мнения: 46 492
До сега е боледувала веднъж. Пи хомеопатични сиропи. Не облекчиха дори малко състоянието й, затова повече няма да си хвърлям парите на вятъра  Wink

# 13
  • Мнения: 4 187
Да. Доволна съм.

# 14
  • Мнения: 5 370
Ми ако му е пресилнал гласът или за болки при зъбките-може и да се реша.
При всяко друго състояние, изискващо спешност, бих потърсила педиатъра ни-само на него имам доверие, след като опитен лекар предположи, че имаме алергия, а той отрече....и беше прав.И за причината на тази реакция също беше прав.
Експерименти с БЕБЕТО си не бих правила-аз лично. За другите-както решат.

Общи условия

Активация на акаунт