Какво мислите за обувки и чанти Tendenz?

  • 42 407
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Моля тези, които са си купували от магазини Tendenz  да споделят мнение, че тези дни много се запалих да си купя чанта и обувки от там.

# 1
  • Мнения: 18
Обувките са готини но не мога да кажа, че са качествени. Забелязала съм, че моделиште от естествена кожа са в пъти по добри от другите, но то при всички обувкиш е така. За цените на които се продават са добре нещата.

# 2
  • Мнения: 78
Благодаря, tedy9330! И аз много ги харесах но във сайта им но не знам как ще са на живо.https://tendenzstore.com/index.php?main_page=product_info&cP … o8sco597rr7globlg харесах тези обувки и тази чанта https://tendenzstore.com/index.php?main_page=product_info&cP … o8sco597rr7globlg

# 3
  • Мнения: 83
Много са сладки пантофките Simple Smile
А по отношение на качеството ще споделя личен опит. Миналата година си купих много хубави боти - изкуствена кожа. На втората седмица след покупката при обуване 4-5 пъти забелязах, че токът на едната бота се отлепя. Поогледах и другата и се оказа, че и там има отлепяне, но на ходилото. Занесох ги в магазина за рекламация. За първи път толкова лесно и бързо я приеха. Обадиха ми се след 4-5 дни да отида да си ги взема и о чудо - беше отремонтирана само едната. Пак ги върнаха за ремонт и пак до няколко дни ми звъннаха да си ги взема. Миналата година не ги обух повече, защото беше студено за тях, но тази ги носих 2 пъти и засега проблем няма. Тогава продавачката каза, че нейна приятелка си е купила същия модел и при нея се е разлепил. Та не зная дали е частен случай с точно тези боти или по принцип е такова качеството. Забелязах обаче, че книгата с рекламациите беше доста позапълнена, а магазинът беше на има няма 2 месеца. Така или иначе мисля, че определяща е цената. Ако я считаш за приемлива - не се колебай. Дано извадиш късмет  newsm10

# 4
  • Мнения: 78
Благодаря, Yavrum ще си помисля още малко и ще видя дали има и други мнения. В интерес на истината си харесах още неща пак от там. https://tendenzstore.com/index.php?main_page=product_info&cP … sk5blj8ii2d3k9k7q , https://tendenzstore.com/index.php?main_page=product_info&cP … sk5blj8ii2d3k9k7q

# 5
  • Мнения: 2
Zdravejte ,
Az sam si  kupuvala predi 3 godini ot tqh edni botushi - Da kaga ce izdyrgaha ucudvashto dylgo vreme .
Predi edna godina si vzeh drugi , no ne bqh dovolna !

# 6
  • Мнения: 17 972
В сайта им има прекрасни неща, в магазините- 20-30 модела и непълна номерация.
Затова не мога да ги харесам, обувки по нета не си поръчвам.

# 7
  • Мнения: 78
Ако наистина предлагат в сайта едно а в магазина почти нищо, много тъпо от тяхна страна!!! Аз лично не съм им влизала в магазините ама при първа възможност ще отида. Иначе нямам проблем с това да се поръчам онлайн но да знам, че и на живо ще са същите каквито на снимката.

# 8
  • Мнения: 83
При нас пък магазинът в мола е толкова претъпкан със стока, че чак дразни - да се чудиш къде да гледаш по-напред (Ст. Загора). Явно навсякъде е различно.

# 9
  • Мнения: 17 972
Моите наблюдения- Гранд МОЛ Варна, Някакъв си МОЛ в Габрово, този в Търново , някаква пародия в Русе. Ами нищо си няма, поне моделите, котио си набелязвам в нета, никога не ги откривам в магазините. Най- трагичен от горе изброените е варненския  Shocked

# 10
  • Мнения: 50
Купувала съм си преди 5 години (от МОЛ В. Търново) два чифта ботуши и останах много доволна, дори едните още се мяркат вкъщи.

# 11
  • Мнения: 328
Качеството не е добро Naughty. Обувките не са удобни в повечето случаи. Правила съм рекламация дори на чанти, заради нацепване на кожата. Втора вече такава имам с проблем и ще е последната Crossing Arms . Една друга се изтърка не само по дръжките, а и там, където се е допирала до тялото и то много бързо.
Не, че конкуренцията им Паоло Ботичели са по-добри...и от там имам чанта, която се обели бързо и й се нацепиха дръжките. А забелязвам, че в някои колекции имат абсолютно еднакви модели обувки (от миналата година се сещам за един конкретен модел), както и материалите и десените на чантите им са еднакви. Китайски произход-китайско качество Sad

# 12
  • Мнения: 290
Аз съм си купува общо 3 чифта обувки. И трите имаха страхотна визия. Двата чифта бяха супер неудобни.  Това не можах да го констатирам  докато ги пробвах, но като  походих малко по-продължително с тях и се оказаха невъзможни. Една разходка не може да се направи с тях. И проблемът не приключи с това. Единия чифт на втората седмица започна да се къса. Другия чифт не мога да преценя здрав ли е, защото да съм го обувала 2, 3 пъти и то за ултра къси разстояния, пък и е по-официален.
Единствено хубави се оказаха едни обувки тип гуменка. Изключително удобни и издържаха цял сезон Laughing. Кожата започна да се нацепва едва края на следващия сезон.
Като цяло мнението ми е, че не са качествени обувките там.

# 13
  • Мнения: 4 668
Два чифта обувки съм имала от тях Confused  Ужасно неудобни са , просто като дървени ... Не бих ги препоръчала на никой . За мен са откровени боклуци .

# 14
  • Мнения: 0
Зависи за какво са ви обувките, ако са ей така да ги сложите 1-2-3 пъти по официални за повод - ДА, но за всеки ден там обувки няма. Работила съм в магазините им, рекламации доста, иначе се приемат. От моделите, които са идвали в магазина и като съм гледала Паолото съм стигнала до извода, че зареждат от едно и също място. За чантите е същото, на визия са докарани, ама качество да не се търси! По-добре от някой китайски магазин с 20 лв. по-евтини обувки или чанти, ама да знаеш какво си платил и какво си получил.

# 15
  • Мнения: 1
Малко самоделни ми изглеждат, а иначе не знам за какви епруветки им правят обувките, но лично аз, където от италиански и немски обувки винаги са ми супер широки отпред на стъпалата, в тези изобщо не можах да се вмъкна.  Simple Smile
А в тези, които успях, не ми бяха особено удобни.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 50
Явно са развалили качеството...

# 17
  • Мнения: 328
Явно са развалили качеството...

Определено. Първата ми покупка от техен магазин като отвориха врати беше много успешна. Последващите-хич. Иначе новата колекция чанти е страхотна Heart Eyes Много красиви модели, харесах си десетина сигурно, но не бих дала 60лв, за да се разпори за месец, както стана с последните 2 Sad
П.П> И не, не нося тухли в чантата Laughing

# 18
  • Мнения: 0
е те в началото бяха прилични. от 3 години са си само китайско ишлеме или там каквото го наричат. за тия пари може да се намери доста по добра стока.

# 19
  • Мнения: 328
Така е, китайски са и обувките, и чантите. Не зная дали на 100%, но в немалък процент са. Бях виждала в един китайски сайт абсолютно същата чанта (материал, модел, десен), каквато видях и в Тенденз. Китайската струваше 3-4-5$, а тази от Тенденз беше "намалена" Laughing на 15-16лв Mr. Green
А в началото като, че ли имаха по-качествени неща и повече модели от естествена кожа. Вярно, че и последните години естествената кожа поскъпна доста, но пазар има за всички видове стоки, така че това не е оправдание за качеството.

# 20
  • Мнения: 78
Сега вече се разубедих, ще си купя от Humanic или Deichmann дано само да пуснат някакви намаления, че не ми се дават много пари.  Simple Smile  Благодаря на всички за отделеното време!!!

# 21
  • Мнения: 290
Сега вече се разубедих, ще си купя от Humanic или Deichmann дано само да пуснат някакви намаления, че не ми се дават много пари.  Simple Smile  Благодаря на всички за отделеното време!!!

Ами не, че съм много критична и претенциозна, но и в тези магазини за какво качество става на въпрос нямам думи! И двамата с мъжа ми имаме съвсем пресни опити от тази зима и миналата пролет. И от двата магазина купихме модели с доста висока цена. Аз щастлива, доволна,че имам хубави обувки, качествени(така си мислех, защото са скъпи), пък то какво излезе.

# 22
  • Мнения: 472
Имам обувки които се разпадаха веднага, но имам и чехли, които нося 2-3 г. Китайски са, но зависи дали ще случи човек. Все пак не бих дала много пари.

# 23
  • Мнения: 78
Аз вече си купих пролетни обувки от Deichmann та даже и ги пробвах в този първо-априлски сняг, ужас   Twisted Evil всички хора ме гледаха все едно съм от друга планета, ама от къде да предполагам, че и сняг ще има. ooooh!  Между другото преди съм си купувала и от двата магазина и съм доволна но моя човек си беше купил едни обувки спука се да ги носи на обущар и накрая заминаха в коша!!!

# 24
  • Мнения: 328
Humanic определено ми се струват по-качествени от Deichmann. И от двата магазина имам обувки и от първия съм по-доволна и като качество и изработка, и като удобство Peace

# 25
  • Мнения: 19
Аз също имам едни ботуши от  Tendenz 2009г си ги бях купила даже още са изнас,бая време издържаха Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Много лошо мнение имам за тези обувки Naughty Купувала съм си веднъж от там - естествена кожа. Е, няма такава нискокачествена кожа просто...Смрад и мизерия! Единствените обуки в живота ми, които са ми вмирисвали краката. Не само това, ами и боядисваха!
Както и да е, минаха 2-3 години, миналата година пак се престраших да ги пробвам - да им дам шанс за реванш, така да се каже Laughing Тези вторите пък се оказаха неудобни. Уж не високи, уж ест. кожа - ми то като не става, не става Confused И подметката им се обели за 1-2 седмици.
Съжалявам, че ще се изкажа толкова снобарски, но за обувките май си е в сила приказката, че евтиното си е евтино! Не винаги, разбира се, но като цяло има по-голям шанс да си купиш скъп боклук, отколкото нещо евтино, но качествено. Такива са ми наблюденията.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 742
zdraveite dami,az licno imam 4 chifta obuvki i 1 chanta ot tam!2-ta chifta obuvki mi bqha ot est.koja /ot vun/ .nosih si gi dosta vreme .precakaha  se ot vutre,zashtoto ne bqha ot est.koja i taka si gi izhvurlih makar i vidimo da im nqmashe nishto otvun.drugite mi 2 cifta sa silikonovi sandali i sega 3-to lqto mi predstoi da gi nosq .iskam da vi kaja che ne sa mrudnali! chantata mi susho e ekstra,poneje az imam hilqda i sto chanti ne znam kolko sum q nosila,zdrava si e ama mi omruzna i q podarih na mama. az kato cqlo sum dovolna ot stokata im!

# 28
  • Мнения: 98
Аз също се интересувам от качеството на ботушите от естествена кожа, а също и дали се вмирисват?

# 29
  • Мнения: 1 404
Не съм доволна от тези магазини.
Каквото съм си купувала оттам е било доста некачествено.
Последен пример - ботуши.
На третото обуване им се съдра ципа, занесох ги, понеже бяха в гаранция, те ги приеха за "ремонт", взех си ги след 3 дена и пак беше същото.
Капачките им падаха като есенни листа.... Повече нищо не си взимам оттам. Peace

# 30
  • Мнения: 115
  Не съм доволна и аз от тези магазини!
За мен тенденз и ботичели са на 1 кантар!
Миналата зима си взех ботуши от "еко кожа" или каквото и да било там,егати смрадта,досега обувка не ми е вмирисвала по този гаден начин краката,като се има предвид,че страдам от студени крака...Лятото се изкуших да влезна пак в техен магазин(отвориха нов) -изгърмях пак с летен модел,който на третото обуване така се разшири,че повече не можах да ги обуя.
   Вече в никой от двата не влизам,даже и да погледна какво-що  Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 1
Не знам, но тия ботуши на такива марка са правени като за манекенски крака силно казано. Аз съм си по-пухкави крака - признавам си без бой - но имаше жена към 50кг, на която също й бяха тесни.  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 604
Искам да попитам, след като са китайски обувките на Тенденз, някой дали знае в кой китайски сайт мога да намеря моделите?
Сега ще Ви обясня защо задавам този въпрос- отварям им сайта на въпросните и си харесах едни уникални ботуши, които бяха намалени на 33 лв. И си викам, все до края на зимата ще ме изкарат, при все, че се движа с кола. Реших преди да пусна поръчка и да ми доставят обувките на адреса, първо да пусна запитване дали имат въпросните обувки в наличност (не знам защо така реших, то е едно и също дали ще е поръчка или запитване). Днес аз все още нямам отговор на запитването си, а отваряйки сайта отново да видя ботушите, се оказва, че вече не се предлагат. Много съм разочарована, понеже са видели запитването ми, махнали са артикула и никой не е сметнал за необходимо да ми отговори. Написах им порицателно писмо, естествено, че не мога да си замълча, с ново запитване този път за други 3 чифта обувки. Но все пък първите, които вече ги няма са много по- хубави. Така че ако някой знае някой китайски сайт, в който ги има моделите на тенденз, нека ми каже моля  Praynig

# 33
  • София
  • Мнения: 324
от този магазин си купих инквизиция за краката  Sick за 45лв (летни, тип гуменка на ток), но пък за компенсация два пъти ги водих на обущар за по още 7лв, преди да ги изхвърля

# 34
  • София
  • Мнения: 3 611
Определено лошо качество!  #2gunfire

# 35
  • София
  • Мнения: 561
Пълен боклук  Stop

# 36
  • София
  • Мнения: 2 497
Момичета, не забравяйте, че продавачките винаги имат същите обувки, или тяхна приятелка ги има, и винаги са страхотни  Peace
Аз понеже си купувам МНОГО обувки, си купувам от по-евтините - тези от китайските магазини, тенденс, паоло ботичели.
Специално Тенденз като се появиха бяха доста добри, но са нисък клас изработка. За цената си обаче са перфектни. Аз им викам едносезонни - щото обикновено след една есен или зима особено ботите на нищо не стават. За чантите обаче не мога да дам мнение, там би трябвало да са по-здрави нещата.

# 37
  • Мнения: 9
Взимала съм си два пъти обувки от там които на 3-4 обуване се разлепиха не бих купила отново  Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 2 497
До gangam style: Сайтът им е ТОТАЛЕН БОКЛУК! Половината от нещата ги нямат, не са на актуални цени.... Има ли връщане или смяна - забрави, бавят се адски много....

Иначе "еко кожа" е новото име на изкуствената кожа, не се залъгвайте... По-добре ако ще си купувате обувки за малко пари отивайте в китайските като мен Simple Smile Поне няма да давате 40лв. за боклуци.

# 39
  • Мнения: 1 604
До gangam style: Сайтът им е ТОТАЛЕН БОКЛУК! Половината от нещата ги нямат, не са на актуални цени.... Има ли връщане или смяна - забрави, бавят се адски много....

Иначе "еко кожа" е новото име на изкуствената кожа, не се залъгвайте... По-добре ако ще си купувате обувки за малко пари отивайте в китайските като мен Simple Smile Поне няма да давате 40лв. за боклуци.

Ох, ти направо ме отчая. Снощи поръчахме обувки на моя приятел от сайта. Пробвахме да платим с paypal и отрицателния резултат не ме изненада- при повечето български сайтове не става. За това отбелязахме с наложен платеж. Трябва пак да се запозная с условията по връщане и рекламация, но доколкото знам обувките им имат един месец гаранция. Май повече няма да повторим от този сайт или магазин като се има предвид отрицателните коментари тук. Добре, че не са кой знае колко скъпи обувките, които поръчахме, а при малко късмет може и да го изкарат поне тази зима. Аз съм си купувала китайски обувки от ebay трета зима ги нося и не са мръднали. Така че май вече е по- добре китайското, отколкото българското. Ох, направо ме хвана яд, че не влезнах вчера във форума да прочета поста ти. Благодаря ти РоЗи със сигурност това ще е първият и последният ми опит с Тендез.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 497
Няма за какво, радвам се ако успея да помогна.
Като бързина на доставката са супер, но иначе ако има да сменяш нещо е голяма дандания. Една моя позната поръча с мен заедно още лятото, аз си взех три чифта сандали, а тя джапанки и една чанта. Чантата обаче я бяха объркали и тя искаше да я замени. Ок, пусна я обратно, приеха я. И - изненада!
След ДВА месеца почти ми звъни някаква куриер от тяхната куриерска -Лео експрес, че има пратка за мен. АМа аз казах, че не съм поръчвала нищо и я отказах. И на следващия ден жената от Тенденз ми звъни и ми обяснява, че ставало дума за някаква чанта. Казах, че чанта на мое име няма и не съм поръчвала. По-късно се сетих, че поръчвахме с моята позната. Тя обаче прати разписката, но изрично посочи нов адрес, нов телефон, нови данни за доставката, тъй като си е отделна поръчка. От Тенденз обаче не го бяха отразили. Е, оправихме се после, ама два месеца....

Просто БГ сайтовете още не са много на ТИ с онлайн поръчването и доставките. За някои неща излиза сто пъти по-качествено и евтино да си поръчаш от китайския.
Не се притеснявай за обувките които сте поръчали сега, само дано няма разправии. Препоръчвам ти ако ще купувате Тенденз, Ботичели и т.н. направо от магазина.

# 41
  • Мнения: 1 604
Оле два месеца за една чанта. Тя накрая като я получила сигурно вече не й е харесвала и не й е трябвала най- вероятно. Тия пък се излагат. Ами аз по- принцип от бг сайтове нищо не купувам онлайн, защото имам опит с чужди сайтове и знам на какво ниво са нашите. Но предположих, че вече имат достатъчно опит и реших да им дам шанс. Те успяха да ме ядосат два пъти за една седмица. Дано да няма проблеми при доставката и със самите обувки, че вече няма да се разберем само с писма. Поръчах на една приятелка едни ботушки от Aliexpress онзи ден и чакам да ги видя на живо и ако ги бива направо си поръчвам и за мен и нито ще обикалям по магазините в тоя нечовешки студ, нито ще се занимавам с българските търговци  Mr. Green

# 42
  • София
  • Мнения: 2 497
Това е решението, определено!
Аз сега си взех едни зимни уж ботушки от Мегиас, дано издържат сега зимата, макар че не пазят много топло, от догодина и аз започвам и обувки да си поръчвам от чуждите сайтове.

# 43
  • Мнения: 1 604
Мегиас не ми е познато като име. Нещо от сорта на Тендез и Ботичели ли е? Имат ли сайт да разгледам какви модели предлагат?
То да ти кажа дали ботушките ще ти издържат зимата много зависи как се предвижваш. Аз откакто съм мобилизирана не ми се налага да си купувам обувки само защото старите вече на нищо не приличат. По- скоро си купувам, за да имам разнообразие. Моето свръхконсуматорство няма край, понякога даже се чувствам зле, че аз имам повече отколкото ми е нужно, а има хора които нямат достатъчно. Ама такива сме жените. Но това е обект на друга тема Simple Smile.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 611
Мегиас не ми е познато като име. Нещо от сорта на Тендез и Ботичели ли е? Имат ли сайт да разгледам какви модели предлагат?
То да ти кажа дали ботушките ще ти издържат зимата много зависи как се предвижваш. Аз откакто съм мобилизирана не ми се налага да си купувам обувки само защото старите вече на нищо не приличат. По- скоро си купувам, за да имам разнообразие. Моето свръхконсуматорство няма край, понякога даже се чувствам зле, че аз имам повече отколкото ми е нужно, а има хора които нямат достатъчно. Ама такива сме жените. Но това е обект на друга тема Simple Smile.
По-голямата част са боклуци. Ако искаш за 1 месец обувка, може и да намериш, но пък не е сигурно дали ще е удобна.

# 45
  • Мнения: 1 604
Вие ме отчаяхте бе момичета Simple Smile. Викате боклуци, но за сметка на това пък и неудобни Simple Smile  Joy

# 46
  • София
  • Мнения: 3 611
Вие ме отчаяхте бе момичета Simple Smile. Викате боклуци, но за сметка на това пък и неудобни Simple Smile  Joy
АбЦИлютно!  hahaha Ако се разсърдиш на крачетата си някога, за наказание им купи обувки от тия магазини.  Joy Joy Joy

# 47
  • Мнения: 1 604
Вие ме отчаяхте бе момичета Simple Smile. Викате боклуци, но за сметка на това пък и неудобни Simple Smile  Joy
АбЦИлютно!  hahaha Ако се разсърдиш на крачетата си някога, за наказание им купи обувки от тия магазини.  Joy Joy Joy
Joy Благодаря ти, че ме разсмя. Тъкмо се бях изнервила на една колежка, та ми се пооправи настроението малко Simple Smile.

# 48
  • София
  • Мнения: 2 497
Евтинджоси, по които непрекъснато точим лиги!!!
В интерес на истината, според мен Мегиас са единствената евтина фирма, която прави по-сносни неща. Уж са български..... Но пак е от нисък клас, не са им кой знае колко качествени обувките, а повечето наистина ги правят с много странен дизайн и доста ниска подметка... Бях се зарекла да не си купувам повече от тях, но се захласнах по едни ботушки и не издържах. Уж са с естествена кожа отдолу и подметката, ще видим....

Истината обаче е, че скъпата обувка не винаги гарантира качество. Досега само две мои приятелки не са се оплаквали ДОРИ от скъпи обувки - едната си купува веднъж на три години ботуши от един магазин до Ориндж на Графа, а другата си пада по .. уф, точно на Попа е, между ДСК и аптеката до художественото - едно мнооооого малко магазинче, почти на самия светофар е.

# 49
  • Мнения: 1 604
Така такаааа, да ви разкажа края на моята Одисея с Тенденз. Обувките, които заявихме за приятеля ми ги няма в наличност и анулираха поръчката ми. Това са вече третите, които ги нямат, за които съм пускала заявка. И си казах- СТИГА! Няма да се разберем с тези хора, такъв непрофесионализъм е способен да ме откаже от всякакви желани от мен взаимоотношения с тази марка, независимо колко готини модели имат. Колкото и да исках да пропусна посещението на магазини, днес след работа ще ми се наложи все пак да отида. Това ми бяха и последните опити да се опитам да си купя нещо през български сайт. По - добре да обикалям по магазините или да си поръчам китайски боклуци, отколкото да рискувам да получа нервен срив. Моята злополучна история е поредното доказателство защо икономиката в България не се развива и защо българските фирми фалират за мое най- голяма съжаление, но като не цениш клиента резултата е такъв.

# 50
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Хм, аз пък поръчах обувки на моя син, дойдоха за 2 дни и той е много доволен, каза, че са му страшно удобни. Наложи се да ги поръчам, защото бяха на разпраодажба и в магазините в Бургас нямаше неговия номер!

# 51
  • Мнения: 0
здравейте, искам да попитам някой знае ли дали е възможно да направя смяна на номера?? ..понеже вчера си купих ботуши от тях...продавачката ме обеждаваше че били добре... уж се разходих из магазина и найстина бяха ок... но днес реших да ги обуя и още докато тръгнах ми бяха страшно големи... много ще съм ви благодарна ако някой знае и може да ми каже... дали може да мине към гаранцията Simple Smile  newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: пт, 28 дек 2012, 16:19 от mimuncheto

# 52
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
Ей,момичета,като ви чета се отчайвам.Бях си хареса едни чизми ама май ще размисля,макар че от тази марка си бях купила римлянки и бях много доволна.За 14 лв. и ги носих две лета нон-стоп.Благодаря ви за мненията,май ще ви послушам.Не много по темата ама лятото се излъгах да си купя от Роберто Заго,ами изкарах точно 3 дни и подметката се строши.И те ли са от същия ценови клас?

# 53
  • Мнения: 0
Здравейте , и аз си поръчах от Тенденз очаквам си пратката утре, ще пиша коментар за качество  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 10
Май е до късмет с Тенденз,имам техни обувки и не са мръднали.Готини моделчета има,но определено не са за всеки ден

# 55
  • Мнения: 984
Пълни боклуци, както и тези на Паоло Ботичели. Вече съм се зарекла да не купувам нищо от тези 2 магазина.
Имала съм обувки и от двата магазина- еми бързо се скъсаха моделите, а и докато свикна с тях, то не бяха пришки, че дори и мазоли.
Отделно имах една позната, която роботеше известно време  там-след това, което тя ми разказа, вече дори не стъпвам. Naughty
Явно Ботичели и Тенденз ги правят едни и същи китайчета, защото в кутиите е имало случаи да пристигат едната обувка с надпис Тенденз, едната с Паоло Ботичели.
Лично тя ми каза, че са китайско производство ( никак евтино според моите критерии за това качество).
После ми разказа как продават чифтове, които идвали мухлясали в кутиите, а те само ги почиствали с една кърпичка. #2gunfire
Как ги карали в тъмното да продават чифтове с различни цветове и номерация ( например едната обувка 37 , другата 38... просто изтривали номера, който клиентката не носи). И всякакви такива истории.

# 56
  • Мнения: 78
Пълни боклуци, както и тези на Паоло Ботичели. Вече съм се зарекла да не купувам нищо от тези 2 магазина.
Имала съм обувки и от двата магазина- еми бързо се скъсаха моделите, а и докато свикна с тях, то не бяха пришки, че дори и мазоли.
Отделно имах една позната, която роботеше известно време  там-след това, което тя ми разказа, вече дори не стъпвам. Naughty
Явно Ботичели и Тенденз ги правят едни и същи китайчета, защото в кутиите е имало случаи да пристигат едната обувка с надпис Тенденз, едната с Паоло Ботичели.
Лично тя ми каза, че са китайско производство ( никак евтино според моите критерии за това качество).
После ми разказа как продават чифтове, които идвали мухлясали в кутиите, а те само ги почиствали с една кърпичка. #2gunfire
Как ги карали в тъмното да продават чифтове с различни цветове и номерация ( например едната обувка 37 , другата 38... просто изтривали номера, който клиентката не носи). И всякакви такива истории.
Това с номерата ми се вижда преувеличено, та нали ще ги примери и ще разбере, че едната и е по-голяма и как по-точно ще им изтрият номерата ако не са като лепенка и я премахнат. А и все едно не може да ги върне на другия ден, ако съм аз не само, че ще ги върна ами и такъв скандал ще вдигна, че ще съжаляват.  Нищо лично към теб, не се заяждам просто ми стана интересно.

# 57
  • Мнения: 984
Ха ами те и за това го правят лятото с чужденците. Peace За да не могат после да ги върнат.Но не е изключено да се случи и на някой българин, разбира се.
Иначе това, което тя каза, е че после ги сменят в склада отзад. Не виждам защо ще ме лъже. Simple Smile
А колкото до това как ги трият, те са отдолу на подметката на обувката. А не отвътре. С малко повече търкане се изтрива едната цифричка.

# 58
  • Мнения: 21
И тенденз и ботичели са отвратителни китайски боклуци от най ниско качество.Момичета, само да ви споделя , че аз също харесвах техните обувки, но от едни балерини на танденз за 35 лв получих такава екзема на краката, че дадох 60 лв за мазила Twisted Evil страхотна сделка нали?
Не си причинявайте това, по-добре един чифт но качествени обувки за сезон , отколкото 20 чифта боклуци.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 1 213
Интересна тема сте подхванали

# 60
  • UK
  • Мнения: 5 999
Китайки, които странно защо Thinking се опитват, да ни ги продадат на баснословни цени Crazy ooooh!
От отварянето на магазините, имам едни ботуши, които НЕ съм носила, а са се нацепили  Shocked (кожата им) така, както си отлежава 4 година почти в кутията ooooh! Crossing Arms
Тези Паоло Ботичели Thinking откъде пък се взеха има и един магазин Масимо Зарди ли, беше newsm78 да не си купите и оттам Crazy Реплики са на цената на почти оригиналите, пък качеството даже не си и заслужава да се коментира "ала Тенденц" Crazy

# 61
  • Мнения: 78
И аз да ви се оплача от Deichman и по-точно от марката им Graceland е няма такива боклуци. Два чифта си бях купила едни сандали и едни обувки на платформа е такива мехури и рани ми отвориха, че накрая не можех нормална обувка да обуя от болки.  Sick Повече няма да си дам парите там.

# 62
  • Мнения: 1 427
От Тенденз няма никога да си взема обувки! Купих си едни сандали от магазина на Графа и когато на второто обуване се разлепиха ги върнах за рекламация. Тия идиоти ме размотаваха почти месец и то само за едно лепене  #2gunfire #2gunfire #2gunfire а хем работата ми беше наблизо и често ги "подсещах"  #Cussing out

# 63
  • София
  • Мнения: 2 497
Дааам, и на мен ми се е случвало същото с лепенето Simple Smile
Иначе за Паоло Ботичели - и там повече от 15 - 20лв. не давам и то си купувам някакви ежедневни обувки, защото изглеждат добре.

# 64
  • Мнения: 1 788
Относно Тенденз и аз мисля, че са некачествени и най-важното - неудобни. Същата работа и Паоло Ботичели. Макар че от там съм си купувала разни сладурски летни, съвсем непретенциозни сандали и сякаш не съм имала някакъв фрапиращ проблем. Simple Smile
В началото, когато откриха първите си магазини, сякаш бяха малко по-нормални и качествени. Тогава имах купени ботуши от естествена кожа и си бяха наред.
Сега, въпреки че имат доста весели и сладки модели, колкото и пъти влизам да си взема някой чифт, излизам с празни ръце, защото дори още докато ги меря, си личи колко са неудобни - твърди, с неправилна извивка...

И аз да ви се оплача от Deichman и по-точно от марката им Graceland е няма такива боклуци. ...

Имам доста такива също, купувани от Германия преди 3-4 години. Доста време ги носих и не мръднаха. Не са кой знае какво, но за нисък клас обувка, изкуствена кожа - толкова. В сравнение с Тенденз обаче, са по-удобни и качествени.
Може да има разлика някаква с това, което се продава в България, не знам...

# 65
  • На планетата земя
  • Мнения: 754
Тази зима рискувах с Tendenz  ботуши и за мое учудване си останаха читави. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 0
аз мисля че  са големи боклуци всичките им стоки купих си обувки от там дадох 40 лв и на първото обуване се скъсаха направо се разпраха те са от велур,званях на посочените тел но явни си знаят  калпавата стока и никой невдига.така че не си поръчвайте нищо от техните боклуци

# 67
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 38
За чантите не знам, но 3 чифта съм си купила от тях за последната година и съм много доволна. Имат едни елегантни обувки с нисък ток, които са страхотни. Имат ортопедична стелка, а аз имам проблем с единия крак. От тогава винаги ги обикалям , за да видя има ли нещо ново. Купила съм ги от мол Парадайз.

# 68
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 38
Все пак да добавя, всеки сам си решава. Ето една мама й харесват Паоло Ботичели, на мен не ми харесват. Но въпрос на вкус.

# 69
  • Мнения: 5
За съжаление всичките им обувки са изключително нискокачествени!
Веднъж си купих оттам сандали и точно след 20 дни буквално се разпаднаха, докато вървях по улицата!!! Оттогава нямам намерение да купя нищо от тази верига магазини.

# 70
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 670
От Tendenz съм си купувала и сандали(ниски) и ботуши.Сандалите пак изкараха по дълго,но на второто обуване на ботушите се оказа,че пропускат. ShockedОгледах ги добре няма скъсано,няма сцепено..........но факт е че пропускат.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 497
Аз уж не ги харесвам, но само от там успях да си харесам официални обувки за повод. Ще ги обуя само за 2 часа, така че се надявам да оцелеят.

# 72
  • Мнения: 992
Имала съм два чифта сандали, които изкараха по един месец и бяха за хвърляне. Отдавна не влизам в Тенденз каквато и промоция да има.  И без пари да ги раздават не ми трябват.

# 73
  • някъде по морето
  • Мнения: 809
Купих си чанта от там - беше евтина, хареса ми, засега се държи Simple Smile
За чанти правя компромиси, защото ми омръзват и не виждам смисъл да купувам скъпи и да ги захвърлям!

# 74
  • Мнения: 8
Здравейте, поръчвала съм от Tendenz няколко пъти. Миналата зина си поръчах за първи път 3 чифта ботуши, които цяла зима носих непрекъснато(надявам се и тази зима да ме издържат, след като прочетох коментарите). Направих и втора поръчка, но за съжаление не ми хареса как ми стоят и затова ги върнах без проблем. Сега направих и нова поръчка, дано всичко да е наред. Харесва ми това, че моделите си отговарят на номерата, понеже нося 41 номер и ми е много трудно да си намеря обувки, които да ми станат, защото повечето модели, които продават по магазините и в интернет са китайски и са доста малки. Пролетта си взех и пантофки, тъй като тези от Мегияс не издържаха и месец, и почти 3 месеца ги нося и са като нови. Също така съм доволна и от Deichmann, понеже и там си отговарят на номерата и нямам проблеми с нищо, което съм купила досега. Имам ботуши от преди 4 години и още са си здрави.

# 75
  • Бургас
  • Мнения: 328
Здравейте, поръчвала съм от Tendenz няколко пъти. Миналата зина си поръчах за първи път 3 чифта ботуши, които цяла зима носих непрекъснато(надявам се и тази зима да ме издържат, след като прочетох коментарите). Направих и втора поръчка, но за съжаление не ми хареса как ми стоят и затова ги върнах без проблем. Сега направих и нова поръчка, дано всичко да е наред. Харесва ми това, че моделите си отговарят на номерата, понеже нося 41 номер и ми е много трудно да си намеря обувки, които да ми станат, защото повечето модели, които продават по магазините и в интернет са китайски и са доста малки. Пролетта си взех и пантофки, тъй като тези от Мегияс не издържаха и месец, и почти 3 месеца ги нося и са като нови. Също така съм доволна и от Deichmann, понеже и там си отговарят на номерата и нямам проблеми с нищо, което съм купила досега. Имам ботуши от преди 4 години и още са си здрави.
Здравей, колко време след като поръча от сайта им ти дойде поръчката? Аз направих поръчка на 09.09., платих нещата с ипей и все още нямам нищо получено. Днес звънях на двата телефона за контакт, дадени в сайта, но никой не вдига. Вече започвам да се притеснявам...  ooooh!

# 76
  • Мнения: 21
Преди време бях писала в темата, и виждам, че повечето са на моето мнение. Обувките им са пълни боклуци, от най евтините китайски ментета #2gunfire
Както има една приказка, не съм толкова богата че да купувам евтино  Wink. Понеже имам и проблеми с краката обувките ми трябва да са супер удобни и от естествена кожа и не мога да ги купя без да пробвам . Миналата есен открих едно магазинче в центъра ( за София става дума) което продава само български обувки.Ввече имам няколко чифта от там и съм супер доволна. За да не е като реклама,който се интересува - на лични   bouquet

# 77
  • Мнения: 778
Пълни боклуци Simple Smile

# 78
  • Луната
  • Мнения: 3 211
+1
И аз така мисля. Peace

# 79
  • Мнения: X
И аз да ви се оплача от Deichman и по-точно от марката им Graceland е няма такива боклуци. Два чифта си бях купила едни сандали и едни обувки на платформа е такива мехури и рани ми отвориха, че накрая не можех нормална обувка да обуя от болки.  Sick Повече няма да си дам парите там.

това е естествено - Graceland са им най-евтината и най-некачествената марка, за толкова пари какво очакваш  Grinning
Аз носих по повече от два сезона ботуши и балеринки и обувки с ток с марката им Пето авеню - съвършени са. Перфектни материали, мека естествена кожа, много удобни и леки, издръжливи и здрави. А като се има предвид и намалените цени на която ги купувах (и трите чифта по различно време) то мога да кажа че съм фен на марката  Heart Eyes
На Тенденз имам едни обувки на ужасно висок ток, които нося 3-4 пъти годишно, купих ги за 10 лева от продавалника. Удобни са ми, изглеждат прилично, но не бих ги купила нещо подобно на по-висока цена  Mr. Green

# 80
  • Мнения: 8
Здравейте, поръчвала съм от Tendenz няколко пъти. Миналата зина си поръчах за първи път 3 чифта ботуши, които цяла зима носих непрекъснато(надявам се и тази зима да ме издържат, след като прочетох коментарите). Направих и втора поръчка, но за съжаление не ми хареса как ми стоят и затова ги върнах без проблем. Сега направих и нова поръчка, дано всичко да е наред. Харесва ми това, че моделите си отговарят на номерата, понеже нося 41 номер и ми е много трудно да си намеря обувки, които да ми станат, защото повечето модели, които продават по магазините и в интернет са китайски и са доста малки. Пролетта си взех и пантофки, тъй като тези от Мегияс не издържаха и месец, и почти 3 месеца ги нося и са като нови. Също така съм доволна и от Deichmann, понеже и там си отговарят на номерата и нямам проблеми с нищо, което съм купила досега. Имам ботуши от преди 4 години и още са си здрави.
Здравей, колко време след като поръча от сайта им ти дойде поръчката? Аз направих поръчка на 09.09., платих нещата с ипей и все още нямам нищо получено. Днес звънях на двата телефона за контакт, дадени в сайта, но никой не вдига. Вече започвам да се притеснявам...  ooooh!

Това е много странно. Аз обикновено поръчвам с наложен платеж и идват за 2 дни максимум, но и с ипей не би трябвало да се бавят чак толкова много. Надявам се всичко да е ок с поръчката и да е дошла вече. Ако имаш време, пиши за отзиви, че като гледам останалите са ужасни.

# 81
  • Бургас
  • Мнения: 328
Такааа, пиша за моята злополучна недоставена поръчка...
След дълги опити да се свържа с Тенденз по телефона /бях им писала преди това на мейла и съобщение във фейсбук/, най-накрая една девойка ми вдигна телефона. Обяснявам си случая, давам номера на поръчката и тя любезно ми съобщава, че нещата ми не били доставени, защото били изчерпани /защо аджеба тогава ми дава налични номера в сайта??? /. След като усеща моето изумление, девойката ми предлага да си харесам други неща за същата сума, които са налични /незнайно как ще разбера дали е така.../ Аз още по-любезно я попитах кога те мислеха да ме уведомят, че поръчката ми няма да дойде при мен, още повече, че са получили плащането ми. Ами...извинявала се, ама не можела да отговори...
Викам - не искам да си избирам друго, върнете ми парите. Ок, щели да ми ги върнат, но до 2-3 дни. В крайна сметка реално ми ги върнаха, но това ще е първия и последния път, в който пазарувам от този онлайн магазин. Дори не съм сигурна, че и от реалните им магазини бих пазарувала, толкова съм обидена...  Crossing Arms

# 82
  • Мнения: 8
milena1976 много неприятна ситуация наистина. Аз засега нямам такива проблеми с тенденц, но наскоро имах подобен проблем с megz.eu и си казах, че това е първият и последният път, в който поръчвам нещо от сайта им(която поръчка в последствие върнах) и в магазина няма да вляза даже.

# 83
  • Мнения: 1
Внимавайте, когато си купувате обувки от тях! За тях потребителя и неговото удобство нямат значение - важно е да ви вземат парите.

От 30 минути ходене с техни обувки закупени от магазин на Витошка в София имам 10 огромни мазола и някаква измислена тяхна комисия преценява, че аз не съм в ред. Не ме уведомиха навреме за статуса на рекламацията ми, не ми дадоха възможност да обжалвам или разговарям с този, който беше взел решението, не искаха да ме свържат с управителя с часове, а когато това стана се оказа, че не зависело от него. Излъгаха ме неколкократно с цел да ме поставят в ситуация, в която не мога да се защитя в Комисията за Защита на Потребителите.

Жалко е след като години пазарувам при тях да ме губят по този глупав начин за едни 40лв. Не ми е за парите, нямам думи за отношението им... Внимавайте просто...

# 84
  • Plovdiv
  • Мнения: 27
Имам тези  https://tendenzstore.com/?detail=2628     от един месец и вече са сцепени на две места по шевовете.  Twisted Evil

# 85
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 38
Чукам на дърво явно съм била късметлийка, но имам 3 чифта от Тенденз и до сега нямам никакви проблеми. Купувала съм ги от МОЛ Парадайз. И трите чифта са удобни. Едните са боти, втора зима ще изкарат и са единствените, с които краката са ми топли. Другите са спортни боти 2 г. ги нося и също нямам проблем, а третите са с ортопедична стелка. Може би онлайн се продават по-ниско качество, знам ли. Но аз за сега съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт