Математически турнири - 15

  • 94 993
  • 762
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 437
Математически турнири - 14

Календарен план на състезанията по математика, информатика, информационни
технологии и лингвистика през учебната 2011/2012 година


Математика за всеки

Математическо състезание " Хитър Петър" - Габрово

Задачи от популярни математически състезания

Българският сайт за математика

И още задачи...

Математическият сайт на Божидар

Блог за математика в помощ на средното училище

Математически турнир " Черноризец Храбър"

Съвети за състезатели по математика на всякаква възраст:

-Не решавайте трудни задачи в деня преди състезанието;

- Ако задачата ви се стори позната, бъдете особено внимателни, за да не се подведете по повърхностни аналогии;

- Номерата на задачите не винаги съответстват на трудността. Решавайте първо лесните задачи;

- Ако правилата разрешават, задължително излезте в почивка (до тоалетната) поне веднъж, дори да сте готови с всичко. Когато се върнете, прочетете пак условието и решението на всяка задача;

- Стойте до края. Борете се за всяка точка. Записвайте на беловата дори и частични постижения и отговори;

- Някои задачи ще ви се удадат веднага, а може би някои не (тях ще наричаме "трудни"). Именно трудните задачи ще ви помогнат да победите тези, които се отказват, когато не намерят сигурен подход. Упорствайте и намерете решението. По това победителите се отличават от масата.

- Ако дадена задача не ви се удава, прочетете пак условието. Представяйте си нещата образно. Помислете малко дали не сте срещали някъде подобна задача. Не отделяйте повече от 40 минути на дадена задача. Опитайте друга. Хапнете шоколад. Ако дълго време нямате напредък, отидете до тоалетната. Освежете се. Много решения са измислени след разходка до тоалетната (естествено това не значи да стоите в тоалетната в очакване на решение)

Добре дошли, дами и господа!

Ще помоля включването в темата да не става със " запис" или благодарности. Предварително ви благодаря.

Да запазим приема на талантливи деца в математическите гимназии след 4 клас! Подпишете петицията в защита на обучението в 5-7 клас в МГ!

# 1
  • Мнения: 40
Ако някой има инфо за резултатите от Кенгурото в Пазарджик , моля нека сподели, днес са казали на сина ми коло точки има, но аз никъде не откривам...

# 2
  • Мнения: 48
Здравейте Пазарджик -на Вас са ви казали поне точките , а ние и това не знаем и си чакаме.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 610
Днес видях резултатите в училището на сина ми.Все го питам има ли резултати-той все не знае,та добре,че днес бях на родителска Laughing Резултата го знаех още веднага,като си донесе задачите,но дали ги е нанесъл така,беше под въпрос.Сега ще чакаме националното класиране,да видим дали ще продължи нататък

# 4
  • Мнения: 284
Някой случайно да има резултатите от Кенгуруто за 51 СОУ? Ще бъда много благодарна!

# 5
  • София
  • Мнения: 7 673
Някой случайно да има резултатите от Кенгуруто за 51 СОУ? Ще бъда много благодарна!
На вратата на училището нямате ли ги? Обикновено, дори и да не са публикувани в сайтовете, в училищата ги слагат.

# 6
  • Мнения: 1 776
Резултати от ЕК 2012 София - http://www.rio-sofia-grad.com/index_files/news/2012/03/28/tablica_EK_obsto.xls

В 4-ти клас - 16 деца с максимален резултат, 32 със 115 точки.

Общо класиране от ЧХ, СМТ, ЕК за 4-ти клас, София - скоро на http://SetCombG.com/SMG

# 7
  • София
  • Мнения: 4 005
Поздравления за децата! Синът ми не ми не минава на 2 кръг, но ако трябва да съм честна, тайничко се радвам.  Embarassed За 2 клас задачите от националния кръг за много трудни и сигурно би се притеснил.
Прави ми впечатление и това, че при 2 клас резултатите са много шарени. Освен имената на "редовните" победители   bouquet има и доста други. Явно по-особения формат на Кенгуруто си оказва влияние.

# 8
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Вчера в градината на детето видях съобщение за състезание по мат. за деца от предучилищна група. Става въпрос за гр. Варна, мероприятието е в у-ще "Малкият принц". Погледнах задачите от минали години, до колкото съм наясно с нивото на познание на детето си - може би ще реши поне половината. Дали да отидем на състезанието или е излишен стрес? Rolling Eyes

# 9
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
На мен госпожата от градината ми даде един лист, който предствалява заявка за участие. После видях и в нета информация.
Синът ми има мерак да ходи покрай кака си. Лошото е, че иска да ходи и на състезанието с нея...

# 10
  • София
  • Мнения: 377
Добро утро!
Много моля за малко разяснение. Моето дете е втори клас и е сред децата класирани за националното състезание на кенгуруто. До колкото разбрах втори клас се явява заедно с 3-4клас или бъркам. И да помоля ако някой има задачите от миналите години от националното да ми ги даде, ще бъда много благодарна. За първи път детето ми се явява на състезание и не съм информирана добре.

# 11
  • Мнения: 266
Здравейте Пазарджик -на Вас са ви казали поне точките , а ние и това не знаем и си чакаме.

И в Пловдив резултатите са все още тайна

# 12
  • Мнения: 21 437
Добро утро!
Много моля за малко разяснение. Моето дете е втори клас и е сред децата класирани за националното състезание на кенгуруто. До колкото разбрах втори клас се явява заедно с 3-4клас или бъркам. И да помоля ако някой има задачите от миналите години от националното да ми ги даде, ще бъда много благодарна. За първи път детето ми се явява на състезание и не съм информирана добре.
Да, така е. На националния кръг второкласниците решават задачите за 3-4 клас.

Задачи

Резултати - Благоевград

Време е Пловдив, Варна и Бургас да пуснат обобщено класиране, но ми се струва че ще изчакат наистина последния момент - 02. 04. За втори клас все повече съм на мнение, че само децата с максимален резултат ще отидат на национален кръг, докато за четвърти все още има надежда и тези със 115 да продължат. Става много интересно.

Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 09:00 от Дидева

# 13
  • София
  • Мнения: 377
Много благодаря Дидева!

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Радвам се , че точките на детето отговарят напълно  Laughing.
 Колкото до националният кръг, не е задължително всички оцветени деца да отидат. Това са ПРЕДЛОЖЕНИТЕ деца  Peace. Когато излязат резултатите от всички градове ,тогава ще се види колко е точната бройка на предложените ,и кои точно ще се класират. За м.г. преброих около 20-тина 2-рокласници.
 aunt Ogg , за задачите на вторият кръг си много права  Laughing. Не смятам, че който и да е второкласник може да се мери с 4-токласниците. Все пак те са учили много неща и имат сериозна подготовка за кандидатстване в МГ.
 На всички победители - честито   bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт