Давате ли флуор на бебето?

  • 1 976
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 271
Стоматоложката ми каза да и давам  по 4 капки Зимафлуор на ден против кариес,но в аптеката твьрдятыче е вредно!

# 1
  • Мнения: 1 613
Не съм давала.

# 2
  • Мнения: 2 731
Аз давах от 6 месец но после спрях

# 3
  • Мнения: 2 000
Никога не съм давала.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 057
По съвет на стоматолог, трябваше да давам "Зимафлуор" от втората седмица след раждането. Поисках мнението на нашата педиатърка и тя каза, че мога да го давам СЛЕД седми месец. Обясни, че при кърменето на бебето, калция от кърмата и флуора образуват съединение, което не може да се усвои ефективно от организма на бебето. Затова засега не давам капки "Зимафлуор".

# 5
  • Мнения: 2 220
Нашата педиатърка изписа такива капки още от 20-ия ден на сина ми и му ги давам, макар че тук чета различни мнения.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 181
Не,никога не съм давала

# 7
  • Мнения: 1 999
Досега не съм давала.

# 8
  • Мнения: 903
Не съм давала. Тук някъде из форумите четох, че било вредно, а и мисля, че здравината на зъбите зависи от гените.

# 9
  • Мнения: 5 299
Не съм давала. НИкой нищо не ми е казвал.

# 10
  • Мнения: 46 437
Не съм, но през бременността пих.

# 11
  • Мнения: 397
Не съм давала, а и педиатърката не е споменавала за тях.

# 12
  • Мнения: 148
Аз давах известно време по съвет на педиатърката, но изчетох доста информация в интернет, включително и тук във форума и след като свърши опаковката - не купих нова. Дори пастата за зъби гледам да е без флуор.

# 13
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
пусни една търсачка и ще видиш много мнения по въпроса може и в гугъла да пуснеш търсене сама прецени дали да даваш аз лично след като попрочетох се отказах да давам

# 14
  • на село
  • Мнения: 3 844
Не съм на давала и на двете.

Общи условия

Активация на акаунт