Д-р Шишенкова от МЦ "Вяра, Надежда, Любов" ("Св. София")

  • 1 983
  • 8
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 25 399
Мили мами (настоящи и бъдещи) Praynig,
Моля, посъветвайте ме - вчера се записах на ж.к. в "Св. София" при д-р Шишенкова (по лично нареждане от директора д-р Янков). След това, тук изчетох сума ти ужасни случки с въпросната лекарка, а и от акушерка в болницата разбрах, че докторката била много близка с Янков (което и самата тя не пропусна да ми намекне). В момента съм 11 г.с., първа бременност след 1на извънматочна, и не знам какво да правя Sad:
- от една страна Янков лично я извика и ми я определи;
- от друга, след всичко прочетено тук за нея (и в интерес на истината не ми беше особено симпатична, въпреки, че ми даде gsm-а си да й се обаждам, ако има нужда) и от споделено от Вас, че трябва да имам доверие на наблюдаващият ме лекар, изпитвам огромното желание да НЕ е тя.
Как бихте постъпили Вие? Как мога да си взема документите от нея и да отида да се запиша при друг доктор (четох хубави думи за Костова и някакъв мъж) в същата болница?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
За това, което ти предстои  - износване на бебе и раждане, живот и здраве, е много важно духът ти да се чувства комфортно. Лично аз не познавам докторката, но доста лоши неща съм чувала за нея. Както и за много други. По-важното е, че ти самата не я искаш. Янков не е този, който трябва да ти определи лекаря!!!  Тук намирисва на далаверка...
Избери си сама. Има доста голям бял списък тук с лекари от тази болница. Аз бях при д-р Попмарков - много млад и много старателен човек. Жалко, че в момента е в Монте Карло и ще се върне чак края на януари. При него също така си и родих, но по случайност, нямах възможност да си платя, просто той се оказа на смяна - късмет!
Трябва да си спокойна и уверена в лекаря ,който те наблюдава, дори да ти е приятена самата му личност. Това са важни неща. Янкова, Савова, и мн. други лекари от там са добри и приятни. Успех и ти пожелавам лека и безаварийна бременност и раждане на едно прекрасно здраво бебенце.  bouquet

# 2
  • Мнения: 733
Миличка ти сама трябва да се чувстваш сигурна при лекаря си. Аз лично нямам мнение за тази лекарка, но ако ти се чувстваш несигурна при нея смени я. Няма да го мислиш 9 месеца. Успех и лека бременост с едно здраво бебче накрая  

# 3
  • Мнения: 721
Мило Звънче, аз също много лоши неща прочетох за нея. за теб най-важно трябва да е ти и бебето ти да сте спокойни. какво значи, че се притесняваш да си смениш доктора. ти си си в пълното право. в крайна сметка можеш съвсем спокойно да се запишеш на ЖК в Шейново.
Пиши какво си направила и недей много да му мислиш. Колкото по-бързо го решиш този проблем, толкова по-бързо ще ти мине от глаавата.  Wink

# 4
  • софия
  • Мнения: 25 399
Много ви благодаря, момичета мили  Hug Munichka, Beb4o, Alexa Hug за съветите. Реших, понеже имам възможност (не финансова, а съм контингент), да ходя на консултация и в Правителствена б-ца, защото по принцип съм решила да не давам никакви пари в т.н. "държавни" болници. Все пак 8 години съм осигурявана на цялата си заплата и стандартните изследвания се покриват от ЗК. Предпочитам парите да си ги дам за не що за бебето, живот и здраве, както и да направя някои от препоръчителните, по-специализирани изследвания (БХС и т.н.).
Благодаря ви много отново  smile3525

# 5
  • Мнения: 56
Споделям мнение, тъй като лично познавам д-р Шишенкова. Преглеждала ме е, откри ми нещо, съвсем точно постави диагноза и назначи последващо лечение, което се оказа напълно успешно. Може да не е много слънчева и предразполагаща, но останах с впечатление за много добър специалист и сериозен човек, който си разбира от работата. Имам две деца, съответно две раждания, аборти, други проблеми - минала съм през много доктори, и смятам, че тя е доста добра. Държа да отбележа, че попаднах при нея съвсем случайно.

Крайното решение, разбира се е твое - само споделям личен опит. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 626
Сестра ми я следеше д-р Шишенкова изнестно време първия път, също по препоръка от директора, но бързо се отказа от нея, защото не беше доволна. Преди 2 седмици и една приятелка роди и доста се поизмъчи точно, защото д-р Шишенкова не си беше свършила работата както трябва. Доктор Костова ти я препоръчвам от личен опит.

# 7
  • Мнения: 1 150
Аз познавам Шишенкова доста добре, такива главоболия ми беше натресла на главата че едва се оправих, след многото лекарства които ми назначи се чудя как забременях.И при Бечев недей, той й е син и е също толкова некадърен, явно им е семейна черта
Дяволите да я вземат и нея и сина й, и от двамата съм отвратена

# 8
И аз бях при въпросната Шишенкова и много съжалявам, че не се преместих навреме. Вече родих, но сега поправям последствията от безхаберието й. Много е усмихната иначе, но никаква работа не върши. Нито веднъж не ме прегледа, не ми направи микробиологично изледване. Само стои на бюрото и пише ли пише. всеки път пише. Питаш я нещо, тя пише и мълчи, все едно говориш на въздуха. Само горката й акушерка ми мереше кръвното и ме теглеше на кантарчето. Е това и аз мога да си го направя. И аз будалата взех че платих абонамент 200 лв., който уж включвал всички изледвания. Какви ти изледвания. Накрая се наложи да раждам с гъбички и някакви си бактерии. А обичайните изледвания на кръв и урина си ги правих всеки месец, ама Шишенкова въобще не ги поглеждаше. Като попитам как са, тя казва: "Добре са", а те са били много зле още от самото начало. През цялото време съм имала анемия, измъчих се от безсилие. А е било много просто. Само е трябвало да ги погледне. Тотална мърла.

Общи условия

Активация на акаунт