Правите ли пюретата на бебоците или купувате готови?

  • 1 230
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 585
Правите ли пюретата на бебоците или купувате готови?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Маркирах последния отговор. Зеленчуковите ги правя  food002, а плодовите ги купувам. Той така и не яде плодовите, и от време на време го пробвам с по някоя лъжичка купешко  Wink.

# 2
  • Мнения: 528
купувам

# 3
  • София
  • Мнения: 2 708
Плодовите и зеленчуковите ги правя, а месните ги купувам

# 4
  • Мнения: 192
Аз скоро захраних и засега всичко сама си правя и малкото всеядче ги харесва - и  плодови и зеленчукови и всякакви миксове Laughing
Но мисля,че си заслужава да се купи нещо,което го няма на пазара като суров плод или зеленчук или не е в сезона (като тиквичка в момента или синя слива и др.).А и по-натам като въведа месо предполагам,че също ще купувам НАготово.

Извън темата само искам да кажа,че чувам от няколко места,че пюретата на ХИП така се харесват от бебоците,че след това нищо друго не искат.Сигурно им слагат доста подправки,по друг начин не мога да си го обясня.Затова смятам да избягвам тази марка.

# 5
  • Мнения: 643
Правех си ги сама до скоро, когато не е на кухня или когато сме на вилата, доста често. Повече харесваше правените малкия, може би защото с правени го захраних. И сега заради това обича много домашни ястия, а аз се научих да готвя като за него

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Купувам.
Мързи ме.
Тя всичко яде Mr. Green

# 7
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Правя, но ние папкаме отскоро и не си изяждаме всичко в купичката, та ми е изгодно.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 708
Извън темата само искам да кажа,че чувам от няколко места,че пюретата на ХИП така се харесват от бебоците,че след това нищо друго не искат.Сигурно им слагат доста подправки,по друг начин не мога да си го обясня.Затова смятам да избягвам тази марка.

Пример за обратното е дъщеря ми. Захранена е с Хип, а сега яде главно домашни, а месните са на Алете

# 9
  • Мнения: 2 242
Нямам възможност да се снабдявам с домашни  Sad (освен с тиква и картоф), а от пазара в този сезон категорично не бих купила. Така че засега съм принудена да купувам готови.

Loran, същото съм чула за Ганчев  Wink – то като се погледне съдържанието има над какво да се замислиш. Даже мои познати, захранили с такива пюрета, после се оплакваха че трябва да правят картофите като за мезе – само оцет дето не слагали Mr. Green. май е вярно, че ако се започне с овкусена храна привикват  Thinking

# 10
  • Мнения: 255
До момента съм давала само домашно приготвени пюрета, фризерът ми е пълен със замразени във формички за лед пюренца. Купувала съм зеленчуците основно от еко-магазина, успях да си осигуря и малко зеленчуци домашно производство, а плодове са от магазина. Може скоро "въведа" и купешки пюрета за разнообразие.

# 11
  • Мнения: 663
Аз лятото заредих фризера и само домашни неща давам,  месните ги купувам.

# 12
  • Мнения: 266
До момента съм давала само домашно приготвени пюрета, фризерът ми е пълен със замразени във формички за лед пюренца. Купувала съм зеленчуците основно от еко-магазина
какъв е този еко-магазин?
Аз също съм ЗА домшното,затова питам.

# 13
  • Мнения: 3 550
Правя.
Купувам инцидентно, ако ще пътуваме някъде или ще сме на гости и не мога да се разправям с размразяване, топлене и т.н.

# 14
  • Мнения: 255
какъв е този еко-магазин?
Аз също съм ЗА домшното,затова питам.
Намира се на пазара Ситняково, много мами от форума купуват от там.  Собственичката има лаборатория и изследва зеленчуците за съдържание на нитрати. Иначе изборът не е голям, а и цените са завишени.

Общи условия

Активация на акаунт