Лечение с Вентолин

  • 34 101
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте чужбински мами,

Живеем в Холандия и детето ни е на 4 месеца. От една седмица е болно от грип и има зачервено гърло, кашлица, хрема и 38 температура. Ходихме няколко пъти на лекар, чуха шум в дробчето още 1вия ден и след като получи затруднено, учестено дишане му поставиха диагноза: бронхиална хиперреактивност и ни връчиха инхалатор с Вентолин. Вие ползвали ли сте такъв инхалатор? А какво означава тази диагноза?

Много ще ви бъда благодарна ако споделите вашия опит, много сме се притеснили.

# 1
  • Мнения: 1 178
alexa73, нямам личен опит, но във здравния форум има тема "Зиртек капки" и там съм срещала лечение с Вентолин. В същата тема пише и Бърдей, който е лекар и не отказва информация. Желая бързо оздравяване на детенцето.

# 2
  • Мнения: 822
Привет,Алекса!
За самата диагноза нищо не мога да ти кажа,но ние вече ползвахме Вентолин (при нас така го наричат,но иначе на самата опаковка пише Salbutamol).Синът ми беше направил бронхит и ни го изписаха за облекчаване на кашлицата.Аз не го взех тогава и го лекувахме само с антибиотици.Обаче стигнахме и до пневмония с тежки задушливи пристъпи на кашлица и започнах да му правя и този тип инхалации.Синът ми е на 2 год и половина,а вашето е малко бебче.Не е зле да се допиташ и до мамите в здравния форум.Аз не мога да преценя въздействието на Вентолин,защото по същото време давахме и двойно по-силен антибиотик.
Успех и не се притеснявай!Важно е само да не превишавате дозата,но потърси и мнението на майките в здравния... Hug

# 3
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 567
Привет Алекса,
за диагнозата не мога да ти помогна, тъй като не съм лекар. При възможност помоли лекуващия лекар (или педиатър) за обяснение на диагнозата, не вярвам да ти откаже.
За Вентолина - на Камбанка и го предписаха миналата пролет (беше на 5 месеца), тъй като започна да прави астма (по всяка вероятност вследствие на чувствителност към полените). Инхалаторът се ползва много лесно, на кутията би трябвал да има указания за сглобяването и впръскването. Най-трудното е да го задържиш за 10-ина секунди пред нослето и устата на бебчо (мойта госпожица налиташе да го хапе  Simple Smile)... и за няколко дни се оправи. Стискам палци и при вас нещата да тръгнат към подобрение. Кураж! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 4 629
Алекса,
точно миналата седмица и на нас ни връчиха такъв инхалатор от болницата. Бебо се оптави за 4 дни. Диагнозата му беше - bronchiolitis (незнам как е на български  Embarassed).Разбирам те как се притесняваш и на мен ми беше свито сърцето, но Слава Богу всичко отмина. Дано и при вас всичко да отшуми бързо   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 006
Незнам нищо за диагнозата,вклучвам се да ти кажа, че и на нас ни се наложиха инхалации с беибихалер и seretide-25 microgram salmeterol  заради бронхит , нямам представа дали това е вентолин (ако някой знае,моля да пише)
Помоли педиатара, които ви е поставил диагнозата да ти обясни по-подробно!
Бързо да оздравявате  bouquet

# 6
  • Мнения: 6 314
Има подобна тема в Здравния - Някой давал ли е вентолин?

Вентолинът има съдоразширяващо действие и се използва за облекчаване на дишането и бронхоспазмите. Вентолин е търговската марка на Glaxo Wellcome, а съдържанието му е Salbutamol.

Ето и повече информация:

Salbutamol е подходящ за лечение и предотвратяване на леките астматични
пристъпи, както и за терапия на внезапните обостряния при умерена и тежка
форма на бронхиална астма.
Salbutamol осигурява бронходилатация при обратима обструкция на дихателните
пътища, дължаща се на бронхиална астма, хроничен бронхит и/или емфизем.
Подходящ е за продължителна употреба в овладяване и профилактиране на
астматичните пристъпи.
VENTOLIN трябва да се използва за облекчаване на симптомите, когато те се
появят, както и за предотвратяването им при условия, за които пациентът знае,
че провокират астматичен пристъп (например физическо натоварване или
въздействие на алерген, което не може да бъде избегнато).
Бронходилататорите не са показани като самостоятелно или основно средство за
лечение на тежка или нестабилна форма на бронхиална астма.
VENTOLIN е показан за спешна употреба при лека, умерено тежка или тежка
астма, при условие че употребата му няма да доведе до късно започване и
прилагане на редовна инхалаторна кортикостероидна терапия.

При пациентите, които се затрудняват с координацията на дишането при
използването на инхалаторното устройство под налягане с дозираща помпа,
VENTOLIN инхалатор може да се прилага с помощта на обемна камера за
инхалиране Volumatic®.
При бебета и малки деца може да има по-голям успех от лечението при
използване на обемна камера Babyhaler


Поради съдоразширяващото си действие, като страничен ефект или при предозиране може да се получи тремор на мускулатурата, като най-силно това си личи по ръцете, както и да доведе до учестен пулс.


Относно бронхиалната хиперактивност.
Доколкото съм наясно от опита ми (не съм медицинско лице), като бронхиална хиперактивност се описва състоянието на свръхчувствителни бронхи - т.е. организмът по-често реагира чрез бронхиален спазъм или обструкция на алергии или при вирусни или бактериални инфекции. Наблюдава се свирене на гърдите, учестено и затруднено дишане.

Например хора с бронхиална хиперактивност са по-склонни да развият астма, докато например хора, които имат алергии, но нямат бронхиална хиперактивност, могат в резултат на алергичната реакция да развият ринит, конюктивит или кожни алергични реакции, но не и астма.

# 7
  • Мнения: 8 585
Здравейте чужбински мами,

Живеем в Холандия и детето ни е на 4 месеца. От една седмица е болно от грип и има зачервено гърло, кашлица, хрема и 38 температура. Ходихме няколко пъти на лекар, чуха шум в дробчето още 1вия ден и след като получи затруднено, учестено дишане му поставиха диагноза: бронхиална хиперреактивност и ни връчиха инхалатор с Вентолин. Вие ползвали ли сте такъв инхалатор? А какво означава тази диагноза?

Много ще ви бъда благодарна ако споделите вашия опит, много сме се притеснили.


Това е европейското наименование на "бронхиолит"-вирусно заболяване (респираторно-синцитиален вирус-RSV), което протича с картина на подобен на Астма пристъп (шумно дишане, удължено издишване, температура, кашлица-суха дразнеща, непродуктивна).
Да, Вентолин (Аеролин) с инхалатор е най-доброто решение. Слагате лекарството в камерката, пускате инхалатора и доближавате маската до лицето на бебето. Броят инхалации и вида на използваният Вентолин се определя от лекуващият Ви лекар.
Бронхиолита е много често заболяване у деца до 2 годишна възраст.
Най-често вирусно, лесно отзвучава при добро лечение.

Внимание!-дихателната честота на детето не бива да превишава 50-55 дишания/мин. Ако те се надвишат е необходимо детето да се хоспитализира и същото стандартно лечение да се провежда в болнична обстановка.

# 8
  • Мнения: 8 585
Незнам нищо за диагнозата,вклучвам се да ти кажа, че и на нас ни се наложиха инхалации с беибихалер и seretide-25 microgram salmeterol  заради бронхит , нямам представа дали това е вентолин (ако някой знае,моля да пише)
Помоли педиатара, които ви е поставил диагнозата да ти обясни по-подробно!
Бързо да оздравявате  bouquet
Серетайд е комбинация Серевент с Фликсотайд. Серевент е "по-резултатен и специален" Вентолин. Серевент не се изписва при деца до 6-7 год възраст, освен по много специални показания.

# 9
  • Мнения: 2 006
Бихте ли ми обяснили  какво имате  предвид-специални показания ?

# 10
  • Мнения: 8 585
Бихте ли ми обяснили  какво имате  предвид-специални показания ?
Серевент е лекарство подобно на Вентолин-а, но с по-голяма специфичност и дълготрайност на действие. Не се дава при остатъчни бронхити и кашлица. Няма показания широко под 12 годишна възраст и тясно под 6. Употребява се в комбинирани схеми за постигане на по-добър контрол при деца с Бронхиална Астма.

# 11
  • Мнения: 2 531
Много пъти сме правили инхалации , при ларингитни пристъпина сина ми. А сега и на сироп го е пил.

# 12
Много благодаря на всички за бързите отговори, специални благодарности на Birdie),

За съжаление пак имам въпроси:

Използвахме Вентолина 3 дена и хриповете намаляха, но понякога
се чуват, като отшумяват от само себе си след няколко минути.  Забелязахме, че в спалнята беб кашля повече и започва да диша по учестено, както и получава леки хрипове. Извадихме от стаята всичко, което може да доведе до проблеми с дишането, но не помогна. В хола бебечо се чуства добре. Затова се уплашихме, че това е алергия.

Освен това бебчо получи силен обрив със ситни червени пъпчици по лицето. Обриввът се увеличава. Лекарката каза, че можел да е отвсичко и не ни предписа лечение. Дали е атопичен дерматит.

много ви благодаря

# 13
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
В момента сме на вентолин,имаме бронхиолит.Права инхалаЦИЯ 3 НА ДЕН,ЗА 3 ПЪТ СМЕ БОЛНИ.ДАЖЕ И ДА ВИЖДА6 4Е БЕБ4О СЕ ОПРАВЯ ПРОДЪЛЖАВАЙ С ВЕНТОЛИНА ПОНЕ 10 ДНИ.АЗ ТАКА ГО СПРЯХ И ТОЙ СЕ ВЛОШИ .ЛЕКАРКАТА КАЗА МИНИМУМ 10 ДНИ,НАМАЛИ ДАВАНЕТО НА 2 НА ДЕН.СУТРИН И ВЕ4ЕР.КУПИХМЕ И БЕБЕХАЛЕР И ДАВАМЕ И ДРУГО ЛЕКАРСТВО,4РЕЗ НЕГО.6 МЕСЕЦА ПРОФИЛАКТИ4НО ЩЕ ГО ПРАВИМЕ ЗА ДА НЕ СТИГАМЕ ДО ТОВА СЪСТОЯНИЕ ПОВЕ4Е.А ПЕДИАТЪРКАТА НИ Е МН ДОБРА У4ИЛА Е ЗА ТЕЗИ БОЛЕСТИ И Е МНОГО НАПРЕД С МАТЕРИАЛА.ПЛАТЕНА Е.  bouquet

# 14
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ,ТАЗИ БОЛЕСТ НЕ Е СТРА6НА,ПРИ ДОБРО ЛЕ4ЕНИЕ МОЖЕ ПОВЕ4Е ДА НЕ СЕ ПОЯВИ.НА ТЕЗИ БЕБЕТА ИМ ВИКАТ;ВЕСЕЛИТЕ ХЪРКА4И; АЗ ВЕ4Е МОГА КНИГА ДА НАПИ6А.УСПЕХ  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт