По колко каша на едно ядене?

  • 6 326
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Момичета, аз пак изкачам с въпрос.
Захраних преди около седмица моята беба с оризова каша. Прие я много добре и вече си хапва по 120 грама на ядене и не пие мляко след това. Обаче после трудно изкарва до следващото хранене. Та въпроса ми е по колко горе долу каша се дава на бебе на 5 месеца на едно ядене? Защото тя като изяде 120 грама и не иска повече, но после бързо огладнява. Как да процедирам? да се опитвам ли полека да увеличавам количеството или това количество е нормално? Може би просто трябва да и свикне стомахчето. Хайде дайте съвет.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 672
И аз започнах преди 8 дни с кашите- на кутията за 4 месеца пише- 150гр готово - ама моя гладник яде адапте сега 160гр. готово и затова и кашата му правя 160 гр готово- като спазвам пропорциите за лъжичките и добавям малко плодово пюре към кашата- харесва му- ама и той досега освем на картофа първия път на нищо не се е мръщил
Пробвай може да не я насища и между храненето с каша и другото дай малко сокче или плодово пюре- успех

# 2
  • Мнения: 344
На кутиите има указания за количеството според възрастта на бебето. но според мен най-добре се ръководи по детето.

# 3
  • Мнения: 5 299
Няма смисъл да я насилваш да яде повече. Колкото изяде - толкова. А защо не даваш като огладнее по-късно АМ?

# 4
  • Мнения: 4 068
Ами аз я храня през 4 часа. И сега и давам кашата в 14 часа на обед и после следващото хранене е в 18. Но тя вече няколко пъти огладнява още в 5 и аз се чудя дали няма да и разваля режима ако дам мляко толкова рано. Обаче днес кандисах и и дадох да яде в 17,30.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Ива е по-голяма,но и при нея се получава така:хапва колкото иска,уж ий стига,уж е нахранена,но след 2 часа-рев и аз давам АМ.Не пречи на следващото хранене,поне при нас.

# 6
  • Мнения: 5 299
Ами да ти кажа и аз забелязвам, че следобедните закуски не засищат за дълго(каши, плод.пюре, аз давам мляко с грис или пудинг от кухнята) и 2 ч по-късно и давам супата(примерно) Най-вероятно ще си развалите режима, но той ще се променя вече при всяка нововъведена храна Peace

# 7
  • Мнения: 4 629
Ренци, аз на твое място бих давала, колкото му се иска на бебето. Няма точни норми по колко да ядат децата. А и всички са различни - някои ядат повече други по-малко. На сина ми винаги му давам колкото му се иска. На 5 сеца ядеше по около 200-250 грама каша

# 8
  • Мнения: 920
Не е страшно, ако издържа до 17,30, това че ще разместиш с половин час не е болка за умиране. Ще привикне - ново и е на буболечката. На 120-тия грам отказва повече ли? Може да е и от това че и лъжичката и е нова, че и липсва още сукането по това време на деня. Спокойно.   bouquet

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
120гр. за 4 часов интервал ми се вижда малко, увеличавай постепенно грамажа.

Може пък на детето да му харесат повече плодовите кашички, пробвай може да изяде повече  Peace

# 10
  • Мнения: 33
Ние ядем каша в 16 часа по 160-180 грама и после спокойно си дочаква млякото след банята в 20часа.

# 11
  • Мнения: 1 427
Моят съвет е като огладнее дай му на детето да яде.Режимите за мен са ориентировъчни.Или увеличи малко грамажа Peace

Общи условия

Активация на акаунт