продължителна хрема

  • 2 202
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Моя дечко е с хрема вече 15 дни.Първо ни изписаха Rezoxim-капки за нос,които ги слагахме 4дни и нямаше ефект,после на своя глава му слагах Xylometazolin,пак нямаше подобрение.Сега сме на черни капки и все още не му минава.Горкото дете, нослето му е рана и не дава да го докосна.Моля за съвет.

# 1
  • Мнения: 2 082
питай дали можеш да му направиш малко нагревки с лазер в носа.става много бързо.моят син дълго време беше така и не му минаваха сополите.накрая сама си поисках нагревки исе оправи,но не знам дали не сте много малки.не прекалявай с капките да не му увредиш лигавицата на носа.пробвай нар.медицина-капки с мед,лаика идр.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 785
И ние сме така - започнахме с Виброцил, а сега сме на Коларгол (3%), а междувременно пихме и АБ...не само че няма подобрение на хремата, но вече сме и със разстройство и обрив на дупето - нещо ужасно, видяла съм се в чудо #Crazy...Май е време да сменим и лекаря? newsm78 Мами, помагаите...

# 3
  • Мнения: 542
не прекалявай с капките да не му увредиш лигавицата на носа.пробвай нар.медицина-капки с мед,лаика идр.
Да, и аз знам, че са добри тези с мед, а последно използвах капки от Цитросепт - по указание на листовката... и решиха проблема след 2 седмици жълто-зелени сополи...гадост. Слагах по 1-2 капки най-много и за 3 дни, сополите престанаха и вече не са проблем (в момента) Wink Децата са на 2 и 4 години, понесоха ги безболезнено, но не трябва да се употребяват при разранена лигавица в носа или гърлото - щипе.
Дано да намерите подходящото лекарство.

# 4
  • Мнения: 417
Моят съвет е да изследвате секрета от носа. Щом продължава повече от десетина дни, може да има бактерия и и е хубаво да се направи антибиограма, за да се види какво ще му повлияе. Аз бих постъпила така.

# 5
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Наистина е добре да му пуснеш микробиологични изследвания. Иначе и аз подкрепям Цитросепт-а - ефикасни, без да разраняват лигавицата и да увреждат нослето.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 157
Ние до преди месец бяхме в същото положение.
Подкрепям мненията за вземане на секрет от нослето. Но искам да споделя, че при нашата девойка не се изолираха бактерии / дано и и при вас е така/. Та си продължихме симптоматично лечение на хремата. Слагах какво ли не / лучени капки, Стеримар, физиологичен разтвор, капки от Коларгол и Адреналин, Резоксим и накрая - едни правени капки от 7 съставки Shocked/. Та май от последните капки ни мина newsm78 - те включваха в състава си Гентамицин, Алергозан, Адреналин, съставките на физиологичния разтвор и т.н. Слагат се 5 - 7 дни. Питай вашата лекарка за такива капки, да ти напише рецепта.
Успех!
П.п. Питах за Цитросепт в 2 отделни аптеки, когато бяхме на зор, ама не ми препоръчаха да ги използвам за бебе - било хранителна добавка, а не лекарство.  Иначе се бях навила и тях да пробвам.

# 7
  • Мнения: 216
и ние сме със запу6ен нос ве4е месец.Педито смята 4е е топло в стаята(22 гр) и препоръ4ва разходки.Но мен ме е страх при тия минусови тем. с хархоре6 нос.Пробвах с разли4ни капки но без ефект сега само промивам с ъс Стери мер.Не знам какво ве4е да правя!!!

# 8
  • Мнения: 542
П.п. Питах за Цитросепт в 2 отделни аптеки, когато бяхме на зор, ама не ми препоръчаха да ги използвам за бебе - било хранителна добавка, а не лекарство.  Иначе се бях навила и тях да пробвам.
Не се притеснявай да използваш Цитросепт - в листовката към шишенцето е описано как да се разрежда и да се дава. В някои аптеки има и книжки с още по-подробна информация, както и сайтове:
http://club.biberonbg.com/read.php?8,45107,page=3
http://citroseptbg.hit.bg/
Аз понякога го разреждам мааалко повече Wink, когато искам капки за нос, но и при правилното разреждане, не е имало проблеми. Все пак е добре и педиатъра да си каже мнението, но е нужно все пак, да е запознат с продукта.
Дано да намерите най-доброто за детенце и да се оправяте бързо! Hug

# 9
  • Мнения: 216
Някъде във форума 4етох 4е за йрема се капва кърма .Аз пробвам 6е видя какъв е резултата,пък поне не вреди!

# 10
  • Мнения: 5 228
Моят съвет е да изследвате секрета от носа. Щом продължава повече от десетина дни, може да има бактерия и и е хубаво да се направи антибиограма, за да се види какво ще му повлияе. Аз бих постъпила така.
И аз!

# 11
  • Мнения: 397
Моя дечко е с хрема вече 15 дни.Първо ни изписаха Rezoxim-капки за нос,които ги слагахме 4дни и нямаше ефект,после на своя глава му слагах Xylometazolin,пак нямаше подобрение.Сега сме на черни капки и все още не му минава.Горкото дете, нослето му е рана и не дава да го докосна.Моля за съвет.

Синът ми /година и шест месеца/ имаше хрема 10 дни, обадих се на лекарката и тя ми препоръча да му слагам тобрекс - това са капки с антибиотик за очи, но се слагали и в носа срещу хрема. Слагах му два дни 3 пъти по две капки и се оправи. Но не знам за по-малки бебета дали става, ако искаш обади се на джипито на детето. Бързо оздравяване!

# 12
  • Мнения: 420
Цитат
Синът ми /година и шест месеца/ имаше хрема 10 дни, обадих се на лекарката и тя ми препоръча да му слагам тобрекс - това са капки с антибиотик за очи, но се слагали и в носа срещу хрема. Слагах му два дни 3 пъти по две капки и се оправи. Но не знам за по-малки бебета дали става, ако искаш обади се на джипито на детето. Бързо оздравяване
                                                                                                                                                                                                               Първо ,благодаря на всички за отговорите smile3525 А за тези капки за очите ги имам,слагах му ги ,защото имаше конюктивит,но дали наистина стават за нос?Най-добре да попитам докторицата.Че и от черните капки не минава.Май ще правим изследвания             

Последна редакция: нд, 15 яну 2006, 00:23 от joji04

# 13
  • Мнения: 1 214
Резоксим и Ксилометазолин имат една и съща активна съставка.по принцип не трябва да се използват повече от три дни защото водят до привикване.Вече е свършило,но все пак да знаеш за другият път.
Капките за очи наистина стават за нос ,но има определен период след отварянето след който не стават за употреба.
На-добре направете изследвания на носен секрет.Но предишната вечер и сутринта преди изследването не трябва да сте употребявали лекарствата за нос.

Общи условия

Активация на акаунт