За слинга

  • 2 514
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 435
Момичета гледах , че август месец сте се били запалили по тези слингове. Моля споделете удобни ли са , може ли да се кърми в тях и ползвате ли ги още .
Аз много съм ползвала и ползвам кенгуру , но кръста вече се обажда . С количка в едната ръка и  с каката в другата ми е доста напрегнато и неудобно .

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ами удобно нещо е, аз така свикнах с моя, че много рядко бутам количка на разходките. Просто слагам Мартин вътре и носейки го ми е по-лесно, като огладнее, веднага го слагам да суче, благодарение на слинга успяхме да празнуваме и нова година, т.е. да излезем в полунощ  Sunglasses.
Ха стига, че ще ме обвинят в реклама  Peace

# 2
  • Мнения: 3 550
Удобно е, кърми се съвсем дискретно,нищо не се вижда. Слагай бебето  докато е още малко, да свиква, че после по-трудно привикват. Сега, през зимата малко ме е страх да не се подхлъзна, както сме двамата и не излизам с него. Удобно ще ти е , ако трябва да ползваш градски транспорт.
Но, честно казано, ако имах още едно дете, което вечно трябва да държа за ръка, не знам дали бих се справила. А и количката има багажник, който може да поеме доста неща. Със слинга трябва да носиш и тях в раничка на гръб.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Но, честно казано, ако имах още едно дете, което вечно трябва да държа за ръка, не знам дали бих се справила. А и количката има багажник, който може да поеме доста неща. Със слинга трябва да носиш и тях в раничка на гръб.

Хихи, Стейси, много добре си услучила недостатъците на слинга  Simple Smile
На мен най-трудно ми е пренасянето на багаж в комбинация с носенето на бебето, а все ходя с едни огромни и всичкосъбиращи чанти, които да далеч от типа "дамска" Confused

И да, при наличието на друго дете, особено във възрастта на моя Алекс или по-малко е абсурдно да се справиш с бебе в слинг. Не че с количката е много лесно де Wink
Малко офф, но на мен напоследък много ми се улесни положението, когато трябва да излизам с двамата - Алекс изявява желание да стои при сестра си. Затова пущам облегалката на количката в легнало положение и ги нареждам седнали един зад друг... хем влачке за тях, хем лесно за мама...само на количката не ми се мисли какво и е Laughing
А и сме голяма атракция за околните Sunglasses

Ох, отплеснах се... та, за слинга - хубаво и удобно нещо е по принцип. Дава ти свобода на движенията, улеснява те много ако ти се налага да ползваш градски транспорт и да ходиш до трудно достъпни места. На бебетата им харесва много. Кърменето е лесно и дискретно и още доста предимства...

# 4
  • Мнения: 435
Това за в количката един зад друг го практикуваме , но й омръзва или започва да ляга върху него  Confused също се вози права хваната за дръжката и стъпила на оста на педалите , но така пък както си стои и изведнъж слиза  Cry Затова го нося него в кенгуруто , а нея за ръка , но ме заболява кръста ... та това питам ..... дали ще ми е по-удобен от кенгуру .
Каката като каже пиш и да ни видите какви сме стойки  Laughing

# 5
  • Мнения: 1 771
Аз прердпочитам слинг пред кенгуру. Кенгуруто повече ми натоварва кръста.

# 6
  • Мнения: 8 462
Аз прердпочитам слинг пред кенгуру. Кенгуруто повече ми натоварва кръста.
И аз така.Голденова,много сладък тоя Крисчо!Дай ми го за един ден да го намачкам и нащипя по бузките!

# 7
  • София
  • Мнения: 4 381
Слинг си направих след като момата минаваше годинка и тежеше 12,500кг. На нея много й харесва, на мен пък не ми изтръпват ръцете от носене. Кенгуру на съм ползвала и не мога да направя сравнение, но слинга е много удобен.  Сега се опитваме да излизаме и без количка. Момата като се умори само мятаме слинга и сме готови. Не бутам празна количка.

# 8
  • Мнения: 6 243
И аз като Вивчо се сдобих със слинг, след като малката беше вече на годинка. Кунгуруто отдавна го бях отписала. Слингът е несравнимо по-удобен, но аз нямам грижа за другото дете, защото баткото е голям. Иначе почти винаги го нося, като излизам с количката - в случай, че й омръзне да се вози.

# 9
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Слингът, сега да не го превъзнасям, но върши страхотна работа- особено като трябва да се пътува в градски транспорт- количка не мога да кача почти никъде, а на беба и омръзва и иска да я нося и става една и количка бутам и бебе нося. Със слинга - изобщо не усещам че съм я носила. Заспива- катурвам я в легнало положение и спи като пич по два часа, а аз така обиколих няколко магазина за техника и разглеждах на спокойствие. Сега обаче в поледицата се отказах от слинга. Поне докато стане проходимо- преди два дни паднах с беба и по чудо не я размазах- успях да я предпазя, с цената на синки и болежки по цялото ми тяло, та сега предпочитам количката - поне се подпирам. Но каквото и да си говорим и страхотно изобретение. Лятото на морето като я гушнех в слинга и тя притихваше и заспиваше, може би усещането на голата кожа я успокояваше. Дори си вървяхме и я кърмех без никой да разбере какво става:)

# 10
  • Мнения: 1 896
Голяма работа е слингът, ама много тежко ми стана момчето. Иначе и зимата съм го носила и не може да се сравнява с кенгурото по удобство. Плюс това става за всякакъв размер дете и може да се носи по различни начини. И е по-красив не на последно място.

# 11
  • Мнения: 631
Моля ви майки, кажете на една raika от Габрово какво е това животно слингът?
Щом е толкова хубав , как изглежда и от къде може да се вземе. Аз имам кенгуру на Чико - Софт енд Сейф много е хубаво но бебето ми е на два месеца и половина и едвам му го закопчавам като е с домашни дрешки, а облечено вообще не може да влезе? Исках днес да излизам с него ама много ми тежи на ръце

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Райка,ето тук слингът е нищен,разнищван и въртян отвсякъде http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0Laughing
Наистина е много удобно нещо,нищо общо с кенгуру на която и да е фирма Grinning
Аз го ползвам от раждането (бях си го взела в родилното),та до днес - на пръсти се броят дните,когато дребната не е носена в него Grinning



# 13
  • Мнения: 435
А на кой модел сте се спряли или всички са удобни ?

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Повечето от нас използват Мая Рап, включително и аз.
Ето този тип:



Ех, че сладък татко, да му имам слинга.... smile3508

Общи условия

Активация на акаунт