Пловдивси университет.И с каква оценка по български език ви приеха

  • 14 763
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
След много, неуспешно търсене из интернет пространството реших да направя тази тема за да попитам какъв е вашия опит с кандидатстването.А съм решила да кандидтствам в ПУ с изпит български език. Много моля  споделете с какви оценки ви приеха

# 1
  • Мнения: 8 796
След много, неуспешно търсене из интернет пространството реших да направя тази тема за да попитам какъв е вашия опит с кандидатстването.А съм решила да кандидтствам в ПУ с изпит български език. Много моля  споделете с какви оценки ви приеха

Темата ти не е за тук и вероятно ще я преместят newsm78
Ще отговоря все пак-зависи за каква специалност кандидатстваш, какъв пол си. Може и  3 да ти стигне, по същия начин и с 5 да си далече от истината.

# 2
  • Мнения: X
Когато аз кандидатствах преди 10-тина години,ме приеха с 5.40 от изпита по езикова култура,5.91 диплома/тогава се гледаше и общия успех от дипломата,сега не знам как е/.
На второ класиране,на първото не ми стигна оценката.

# 3
  • Мнения: 621
Преди 5 години с 5.40 от изпита и диплома 5-ца не ме приеха.  Whistling

# 4
  • Мнения: 25 572
А в каква специалност са или не са ви приели?
Не знаех, че в ПУ се кандидатства на общо основание, пък специалностите - на по-късен етап...   Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 5 710
Спокойно, в момента имаш шанс и с тройка!
Стига да си наясно, че Султана е жена, а не мъж, студентството ти е в кърпа вързано.

http://education.actualno.com/news_383583.html#13346850525781&am … ;parent_refresh=1

# 6
  • Мнения: 230
И по диплома вече приемат!Специалностите с химия и биология имат огромен недостиг от студенти.При педагогиките е същото ThinkingИсторическия факултет и той издиша....

Изкарваш тройка и си вътре Whistling А и правистите влизат с 4 по български и история....какво да говорим-няма какво Mr. Green

# 7
  • Мнения: 8 796
Виждам, че темата бързо ще предложи непроверени твърдения и затова пускам минималните балове от миналата година в ПУ за право, на последно, трето класиране за да се види как реално стоят нещата.
Ето как се образува и посоченият бал http://uni-plovdiv.bg/uploads/site/ksk2012/baloobrazuvane_2012.pdf

 Очевидно с 4.00 право няма да приемат жените, а и мъжете поне редовно, защото....


ПРАВО задочно 27.17-м 31.08-ж
ПРАВО редовно 27.97-м 31.08-ж

Не дезинформирайте, ако обичате!

# 8
  • Мнения: 1 310
След много, неуспешно търсене из интернет пространството реших да направя тази тема за да попитам какъв е вашия опит с кандидатстването.А съм решила да кандидтствам в ПУ с изпит български език. Много моля  споделете с какви оценки ви приеха
С този правопис ли ще се явиш на изпита?

# 9
  • Мнения: 6 992
Преди 9 години, 5.75 на езикова култура, 5.30 на литература, българска филология .
Аз отидох в СУ, обаче.

# 10
  • Мнения: 3
А в каква специалност са или не са ви приели?
Не знаех, че в ПУ се кандидатства на общо основание, пък специалностите - на по късен етап...   


Български език и история,психология,българска филология,предучилищна и начална училищна педагогика,психология.Това са специалностите за който ще кандидатствам с изпит по български език

# 11
  • Мнения: 24 467
Виждам, че темата бързо ще предложи непроверени твърдения и затова пускам минималните балове от миналата година в ПУ за право, на последно, трето класиране за да се види как реално стоят нещата.
Ето как се образува и посоченият бал http://uni-plovdiv.bg/uploads/site/ksk2012/baloobrazuvane_2012.pdf
 Очевидно с 4.00 право няма да приемат жените, а и мъжете поне редовно, защото....
ПРАВО задочно 27.17-м 31.08-ж
ПРАВО редовно 27.97-м 31.08-ж

Не дезинформирайте, ако обичате!

Правото е друга бира дори в провинциалните ВУЗ-ове.
Тук дамата пита за изпит по БЕ. В специалността "Право" има още един, обаче, т.е. оценка по БЕЛ само е крайно недостатъчна.

Ето, че и Кика е уточнила.

Спокойно, в момента имаш шанс и с тройка!
Стига да си наясно, че Султана е жена, а не мъж, студентството ти е в кърпа вързано.

http://education.actualno.com/news_383583.html#13346850525781&am … ;parent_refresh=1

Прекрасна статия!
Показно за нивото на кандидатите за студенти, че и на самите студенти и завършили.
КоЙ ли специалности ще набъбнат с кандидатите, дето поне са нацелили пола на Султана? Тръпна в очакване да не са основно филолозите и педагозите, че в Правото се вижда, че минималният бал е по- височък. Ма няма адвокатите да ни учат децата един ден, все пак...

Това са специалностите за който ще кандидатствам с изпит по български език
Кика, забележки за правопис във форуми принципно не правя. Виж си правилата за "кои и кой", обаче, щом ще се занимаваш с Български език.

Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 10:41 от Judy

# 12
  • Мнения: 8 796
А в каква специалност са или не са ви приели?
Не знаех, че в ПУ се кандидатства на общо основание, пък специалностите - на по късен етап...  


Български език и история,психология,българска филология,предучилищна и начална училищна педагогика,психология.Това са специалностите за който ще кандидатствам с изпит по български език

kika, копирам ти минималните балове за миналата година на посочените от теб специалности.
ПРЕДУЧИЛИЩНА И НАЧАЛНА УЧ.ПЕДАГОГИКА задочно 16.80-м 27.60-ж
ПРЕДУЧИЛИЩНА И НАЧАЛНА УЧ.ПЕДАГОГИКА редовно 17.10-м 24.00-ж

БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ИСТОРИЯ задочно 28.80 на общо основание
БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ИСТОРИЯ редовно 27.84 на общо основание

БЪЛГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ редовно 29.40
БЪЛГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ задочно 29.04

ПСИХОЛОГИЯ задочно 20.00-м 27.00-ж
ПСИХОЛОГИЯ редовно 21.00-м 27.00-ж

Настоятелно ти препоръчвам да си обърнеш внимание на правописа, ако имаш претенции за нещо повече от начална или детска учителка.

П.П. Добре, че дамата има и по-скромни изисквания, че ако се беше приготвила за най-предпочитаните нямаше много големи шансове...

Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 11:11 от unadaptable

# 13
  • Мнения: X
Точно пък за педагогиките трябва да е с най-добър правопис.
Пък и  2-3 месеца до изпитите,едва ли са достатъчни за научаване на правилата за правопис,пунктуация,писане на есе и т.н.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Защо от сега си правите сметка колко трябва да изкарате на изпита? Няма как да сте 100% сигурни, че обстоятелствата ще се стекат по начина, по който на вас ви се иска. На изпит се явяваш за максимално висока оценка (ако си добре подготвен).
Вместо да се прави някаква статистика, по-добре е времето да се използва за подготовка.
Няма начин да предположиш колко ще са подготвени останалите кандидати и какви оценки ще получат на съответния изпит.
За протокола - през 2009г. ме приеха с 6,00 по български.

# 15
  • Мнения: 24 467
В това е проблемът, Елена, в това... от доста години вече.
И понеже места има повече от нужното, те биват заети от хора, чието място не е на банките. Така влизат, така завършват и после... после ни учат децата.
Пиша принципно.
Но... да спра до тук по темата.

# 16
  • Мнения: 8 796
Нека да не се правим на ощипани госпожици. Елена, вярно, че за педагогика трябва да си с най-добър правопис, но от "трябва" до "така е" разликата е огромна. За педагогика има най-малко желаещи и няма нужда да обсъждаме за пореден път защо е така.
Другото нещо:девойката вероятно ще влезе с оценката от матурата. Имайки предвид правописа й, оценката от матурата едва ли ще надхвърли с много  четворката. За високите оценки и на матурата е нужен много добър правопис. За оставащия 1 месец до ДЗИ няма как да се случи това. Ако наблегне обаче на този проблем, има възможност да избегне поне най-грубите грешки. След като матурата е направена така, че да се вземе успешно от всеки средностатистически идиот, който се е научил да срича там нещо си, значи оценка около и над 4 е нещо съвсем лесно. Тя стига за педагогиките. За нещо повече трябва повече. Няма време вече, но поне да не се стига до резултат на матурата, достоен за визирания вече идиот, защото тогава може и педагогиките да й се опрат.
кика, пожелавам ти успешно представяне на матурата. И...успешно следване в ПУ Tired

# 17
  • Мнения: X
Когато аз кандидатствах,имах приятелка,която изкара 5.00,имаше 5.5 от дипломата и не можа да влезе дори най-нежеланите педагогики.
Не мога да си представя как за 10-тина години нивото на студентите е паднало толкова много.
Пък и по мое време много късаха на кандидатстудентските изпити.

# 18
  • Мнения: 5 710
Е няма ли кой да поправи заглавието поне ....

# 19
  • Мнения: 24 467
Е няма ли кой да поправи заглавието поне ....
Е, то не са много хората с такава възможност.

# 20
  • Мнения: 702
Успех от дипломата - 5,83
Оценка по БЕЛ - 6.00
Оценка на изпита - 5.50

Бе, то и аз ходех с най-добрите на частни уроци при преподавател от Унито, ама всичките бяха племеници на някого. Имаше такива с дипломи 4 или 5, с оценки на изпитите по - ниски от моите, но ги приеха право и то редовно. Останалите, които не можаха, се записаха в Бургас и на следващата година се прехвърлиха и вече предполагам са действащи адвокати, юристи или каквото са станали там.
Не искам да се сещам изобщо за моята кандидат-студентска година, защото все още си мислех, че в света има справедливост, но се оказа че не е баш тъй. И това, че си бъхтил да учиш, изобщо не ти дава гаранция, че ще се вредиш където искаш.
Не познавам хора, които да са влезли право без да имат някого зад гърба си.
Аз съм учила социология и да ви кажа изобщо не съжалявам. Това е страхотна специалнос, за малко луди и разчупени мозъци. Тежка е, но пък ти дава много различен поглед над света и нещата, които ни заобикалят.

Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 13:45 от Поразяващата уста

# 21
  • Мнения: 702

Бе, то и аз ходех с най-добрите на частни уроци при преподавател от Унито, ама всичките бяха племеници на някого. Имаше такива с дипломи 4 или 5, с оценки на изпитите по - ниски от моите, но ги приеха право и то редовно. Останалите, които не можаха, се записаха в Бургас и на следващата година се прехвърлиха и вече предполагам са действащи адвокати, юристи или каквото са станали там.
Не искам да се сещам изобщо за моята кандидат-студентска година, защото все още си мислех, че в света има справедливост, но се оказа че не е баш тъй. И това, че си бъхтил да учиш, изобщо не ти дава гаранция, че ще се вредиш където искаш.
Не познавам хора, които да са влезли право без да имат някого зад гърба си.
Аз съм учила социология и да ви кажа изобщо не съжалявам. Това е страхотна специалнос, за малко луди и разчупени мозъци. Тежка е, но пък ти дава много различен поглед над света и нещата, които ни заобикалят.

# 22
  • Мнения: 24 467
Не познавам хора, които да са влезли право без да имат някого зад гърба си.

Аз, брат ми, братовчед ми и хиляди други знайни и незнайни. Познавам доста такива.  Laughing
Обаче беше много отдавна. И още тогава си беше с два задължителни изпита. Никакви пробни и матуритетни оценки.
Още тогава, преди 20 години, една от дамите, с които кандидатствахме, изкара 3.25 по БЕЛ и 2.00 по История. Право- хич, с двойка на единия изпит изпадаш изначално. Но влезе и завърши БФ. Имаше тогава за специалността още един изпит по Литература само, там имаше нещо като 3.50.
Тогава имаше около 70% двойки на изпита по БЕЛ. Вероятно понеже кандидатите бяха прекалено много и така по- лесно се очистват. Но дори тези с двойките знаеха коя е Султана.
За СУ става въпрос.

Ако не си държала изпит по История и 6.00 да имаш на БЕЛ за "Право" си вън от класирането. Няма как да се сравниш дори с човек, изкарал петици на двата задължителни изпита.

Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 13:58 от Judy

# 23
  • Мнения: X
И сега е така,за право се държат 2 изпита-по езикова култура и история.Като и на двата изпита трябва да имаш поне 3,за да участваш в класиранията.
Аз кандидатствах точно за право,но по история имах 4.70 и не ме приеха,та записах психологическа специалност накрая.
А същата година ми казаха/не знам колко е вярно/,че със същите оценки в СУ са влизали право.

# 24
  • Мнения: 24 467
За всеки ВУЗ се кандидатства отделно. Специално при изпитите по отделни учебни заведения се падат различни теми, съдържанието на тестовете е различно, проверяващите, изискванията им. Та не е редно да се сравняват и балове от различни ВУЗ-ове дори за една и съща година. Най- малкото не се знае, дали човекът е щял да има "същите оценки" на другите изпити, в другото висше учебно заведение.

# 25
  • Мнения: X
В СУ не кандидатствах.Но си мисля,че,ако се подготвиш съвестно оценките,които би изкарал на разлините места ще са сходни.
Аз кандидатствах в 3 университета,навсякъде оценките и по двата изпита ми бяха почти еднакви,+/- няколко стотни.

# 26
  • Мнения: 24 467
Никак даже не е сигурно.
И преди 20 години се кандидатстваше не на едно място вече. Имам примери за големи разлики в оценките на едни и същи хора. От миналото лято дори също имам такива примери.
Имах личен опит с брат ми- бе научил точно половината конспект по История и по БЕЛ навремето. Късмет извади- паднаха му се учени неща и се беше подготвил добре. Ако бе нещо от неученото щеше да си излезе. И не е сам в тези си начинания.
При теми по автори много зависи и от темата, дали ти допада авторът. Аз имах на едното място петица, на другото- пълна шестица. Все по БЕЛ. Все в една и съща година- тази, в която кандидатствах. При петицата точно автора недолюбвах, при шестицата го обожавах.Въпрос и на емоции, ако щеш. Но нещата не са тъй лесно сравними.

Последна редакция: ср, 18 апр 2012, 14:34 от Judy

# 27
  • Мнения: 8 796
Тая Султана се спомена вече 100 пъти, та да внеса малко яснота. Тестовата част от матурата е направена така, че няма нужда да си чел всички произведения, за да изкараш нещо прилично. Стига да не си отчайващо неграмотен.
Изпитът в ПУ е нещо по-различно. Ако си зле с правописа, двойката ти е гарантирана. По тази причина позволяват за всички специалности, без най-желаните, да се влиза с оценка от матурата по БЕЛ. Получава се така, че най-грамотните учат в икономическия факултет(където може да се влезе с изпит по БЕЛ, не само по мат), психология или право, но не и педагогика. Tired Поради тази причина предположих, че девойката, която ни навести, ще бъде в педагогическия факултет. И без да знае коя е Султана ooooh!
П.П.kika, имаш време. Обърни внимание на правописа поне, той се набива повече на очи от пунктуацията. Ако се справиш с грешки от рода на "който", "които" може и в някоя хибридна специалност да успееш. Тук визирам "български и история".

# 28
  • Мнения: 24 467
При кандидатстване за матурата само тестова част по БЕЛ след ХІІ клас ли има сега?

# 29
  • Мнения: 230
В психологията си влизат с чисти тройки Mr. Green

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877

Не познавам хора, които да са влезли право без да имат някого зад гърба си.


Да се запознаем?

# 31
  • Мнения: 6 992
Но си мисля,че,ако се подготвиш съвестно оценките,които би изкарал на разлините места ще са сходни.
Не е съвсем така. СУ - литература - 3.25, ПУ - литература - 5.30 . Как стана никой не знае, защото не съм писала някакви неочаквани неща и глупости в СУ, ама...виж, по френски ми бяха близки оценките - 5.01 и 4.75, като по-ниската е ПУ.

# 32
  • Мнения: 3
А в каква специалност са или не са ви приели?
Не знаех, че в ПУ се кандидатства на общо основание, пък специалностите - на по късен етап...  


Български език и история,психология,българска филология,предучилищна и начална училищна педагогика,психология.Това са специалностите за който ще кандидатствам с изпит по български език

kika, копирам ти минималните балове за миналата година на посочените от теб специалности.
ПРЕДУЧИЛИЩНА И НАЧАЛНА УЧ.ПЕДАГОГИКА задочно 16.80-м 27.60-ж
ПРЕДУЧИЛИЩНА И НАЧАЛНА УЧ.ПЕДАГОГИКА редовно 17.10-м 24.00-ж

БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ИСТОРИЯ задочно 28.80 на общо основание
БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ИСТОРИЯ редовно 27.84 на общо основание

БЪЛГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ редовно 29.40
БЪЛГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ задочно 29.04

ПСИХОЛОГИЯ задочно 20.00-м 27.00-ж
ПСИХОЛОГИЯ редовно 21.00-м 27.00-ж

Настоятелно ти препоръчвам да си обърнеш внимание на правописа, ако имаш претенции за нещо повече от начална или детска учителка.

П.П. Добре, че дамата има и по-скромни изисквания, че ако се беше приготвила за най-предпочитаните нямаше много големи шансове...

Благодаря ти.Много съм я търсила точно тази информация. И честно казано не се старая особено много когато пиша в интернет форумите но виждам,че това ви дразни

# 33
  • Мнения: 8 796
А в каква специалност са или не са ви приели?
Не знаех, че в ПУ се кандидатства на общо основание, пък специалностите - на по късен етап...  


Български език и история,психология,българска филология,предучилищна и начална училищна педагогика,психология.Това са специалностите за който ще кандидатствам с изпит по български език

В случая не толкова ни дразни, колкото се разтревожени. Изпитите са съвсем скоро и вече не остана много време за учене. Дано е въпрос на разсеяност.
П.П. Пускам още веднъж линка как се образува бал за всяка една специалност в ПУ
http://uni-plovdiv.bg/uploads/site/ksk2012/baloobrazuvane_2012.pdf

kika, копирам ти минималните балове за миналата година на посочените от теб специалности.
ПРЕДУЧИЛИЩНА И НАЧАЛНА УЧ.ПЕДАГОГИКА задочно 16.80-м 27.60-ж
ПРЕДУЧИЛИЩНА И НАЧАЛНА УЧ.ПЕДАГОГИКА редовно 17.10-м 24.00-ж

БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ИСТОРИЯ задочно 28.80 на общо основание
БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ИСТОРИЯ редовно 27.84 на общо основание

БЪЛГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ редовно 29.40
БЪЛГАРСКА ФИЛОЛОГИЯ задочно 29.04

ПСИХОЛОГИЯ задочно 20.00-м 27.00-ж
ПСИХОЛОГИЯ редовно 21.00-м 27.00-ж

Настоятелно ти препоръчвам да си обърнеш внимание на правописа, ако имаш претенции за нещо повече от начална или детска учителка.

П.П. Добре, че дамата има и по-скромни изисквания, че ако се беше приготвила за най-предпочитаните нямаше много големи шансове...

Благодаря ти.Много съм я търсила точно тази информация. И честно казано не се старая особено много когато пиша в интернет форумите но виждам,че това ви дразни

# 34
  • Мнения: 337
Човек или е грамотен, или не е. Няма такова нещо "Ама аз във форумите не се старая..." Stop

# 35
  • Мнения: 702
На драго сърце  Hug

Мога много да говоря за ПУ и кадровите недоразумения, които работе и все още работят там, както и за студентите, които гледах 4 години, но предпочитам да замълча, защото не искам да навлизам в друга тематика.

Горещо съм благодарна, че в моя факултет за толкова време не се сблъсках нито с корупция, нито с някакви сексуални тормози..Абе на целия пейзаж, направо си бяхме като нещо нереално там, сбутано отзад в ъгъла.  Mr. Green

# 36
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Но си мисля,че,ако се подготвиш съвестно оценките,които би изкарал на разлините места ще са сходни.
Не е съвсем така. СУ - литература - 3.25, ПУ - литература - 5.30 . Как стана никой не знае, защото не съм писала някакви неочаквани неща и глупости в СУ, ама...
-0.20 за запетая, -0.25 за пълен член, -0.25 за двойно -н, да не изброявам нататък, и фрапиращите разлики се получават много лесно. Не ти казвам, че си неграмотна, но на изпит грешки се допускат и ако знаеш правилата. От нерви, от бързане всичко става Peace.

А какъв е този изпит по езикова култура, не се ли кандидатства с изпит по литература вече?

И по диплома вече приемат!Специалностите с химия и биология имат огромен недостиг от студенти.
За тези специалности винаги има недостиг, по мое време за химия и биология в СУ прехвърляха оценките на неуспелите да влязат в МУ. Няма да навлизам в обяснения какво се случи с половината курс още след първата физикохимия Laughing.

# 37
  • Мнения: 230
Човек или е грамотен, или не е. Няма такова нещо "Ама аз във форумите не се старая..." Stop
Mr. Green..СИГУРНА ЛИ СИ Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
           Или просто изказ от реалити светА Whistling Whistling Mr. Green

# 38
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Аз съм сигурна Peace

# 39
  • Мнения: 8 796
Авторката на темата намери каквото търсеше и изчезна, пък вие още продължавате да си чешете клавиатурите на тема ПУ.  Mr. Green Ми...продължавайте! Joy

# 40
  • Мнения: X
Тя,авторката,може и за друго да е питала.
Ако е решила да си купи изпита,да знае за каква оценка да плаща.
Да не плати за пълно 6,пък накрая да излезе,че и 5 й е вършило работа.
Това го казвам съвсем сериозно.
В моя курс имахме един такъв колега,искал конкретно тоя специалност,казали му с каква оценка ще влезе,платил си,влязъл си.Ама след първия семестър отпадна. Mr. Green

# 41
  • Мнения: 0
Здравейте, бихте ли ми казали какъв е бил бала миналата година за Икономическите специалности в ПУ-то, тъй като не намерих нищо !

# 42
  • Мнения: 8 796
Здравейте, бихте ли ми казали какъв е бил бала миналата година за Икономическите специалности в ПУ-то, тъй като не намерих нищо !

Май пак аз дежурно ще давам инфо за балове от минали години.... Laughing

Ето ти ги: М И О с английски език редовно 28.32-м  29.06-ж
М И О с немски език редовно 24.90-м  28.06-ж
М И О с френски език редовно 21.64-м  23.54-ж
МАКРОИКОНОМИКА задочно 25.00-м  30.46-ж
МАКРОИКОНОМИКА редовно 26.98-м  31.60-ж
МАРКЕТИНГ задочно 25.80-м  31.20-ж
МАРКЕТИНГ редовно 27.62-м   32.30-ж
СТОПАНСКО УПРАВЛЕНИЕ задочно 25.04-м  30.76-ж
СТОПАНСКО УПРАВЛЕНИЕ редовно 27.80-м  31.96-ж

Забел: Това са баловете за ІІІ класиране. Сигурно знаеш, че финанси е нова специалност тази година..... Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 3
хора стискайте палци с 4 , 15 да съм вътре ()

# 44
  • Мнения: 8 796
хора стискайте палци с 4 , 15 да съм вътре ()

Вътре си и без нашите стиснати палци, но зависи все пак каква специалност искаш Laughing
 Peace Peace

# 45
  • Мнения: 0
Ох, аз изкарах 4,20 на изпита по Български език в ПУ-то и матурата по БЕЛ ми е 5,54, далии имам шанс да вляза в някоя от икономическите специалности !!! Sad

# 46
  • Мнения: 8 796
Ох, аз изкарах 4,20 на изпита по Български език в ПУ-то и матурата по БЕЛ ми е 5,54, далии имам шанс да вляза в някоя от икономическите специалности !!! Sad

Писала си и други специалности, нали? Че в икономическия не са ти големи шансовете... Confused

Общи условия

Активация на акаунт