Запушено носле при бебе

  • 12 649
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Майчета, освен коларгол и Стеримар какво може да се слага в нослето на толкова малко бебе? Имам предвид нещо, което да отпушва, за да спи по-спокойно?

# 1
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Само това можеш да слагаш.Другото,което аз правя-слагам на овлажнителя пакетче лайка и действа много добре PeaceАко нямаш овлажнител съд с вода и лайка също би помогнал.
Само не опитвай крем Низита.Въпреки че пише,че е за кърмачета е нещо страшно-и аз ,и мъжа ми го опитвахме-можеш да се задушиш,а за бебе да не говорим Naughty

# 2
  • Мнения: 4 668
РЕЗОКСИМ - 0,05 % , но само ако детето е над 3 месеца . Нашият педиатър ми го даде . Каза да не спирам Коларгол-а , просто преди сън и когато му е много запушено нослето да слагам Резоксим . На нас ни помогна . Дано по - бързо се оправите , много е неприятно за дечицата !  Rolling Eyes

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Като съвсем малко бебе синът ми беше все със запушен нос.Единственото което  съм му капала в нослето, а и още капя е физиологичен разтвор.Той промива носоглътката и втечнява секретите,и по-лесно ги чистя с абсорбатора.Когато му изникваха горните зъби/4 наведнъж/пак беше със силна хрема,даже нощем хъркаше и пак физиологичният разтвор го облекчи.

# 4
  • Мнения: 420
И аз мисля,че физиологичния разтвор е много ефикасен при запушено носле.И не вреди на детето.Резоксима на нас изобщо не ни помагат.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 175
Специално за отпушване - капки Виброцил, много съм доволна. Пише че са за деца над 6 месеца, а вие сте почти на толкова. Аз съм ги капала на Ива като беше на 4 месеца с хрема, но само вечер и само по 1 капка. Естествено преди това прочистваш нослето, доколкото е възможно.
Друг вариант - капки от комбинация коларгол с адреналин / правят се по рецепта/. Адреналинът отбъбва лигавицата и уж отпушва, но е за кратко. Ако питаш мен, по-добре действай с Виброцил.
Успех!

# 6
  • Мнения: 1 237
Аз също съм за Виброцил.Друго,което можеш да направиш е да свариш в много малко вода пакетче лайка,за да стане по -концентрирано,и добавяш много малко сода бикарбонат,съвсем малко.Като изстине капваш по 1-2 капки в нослето.На нас ни е помагало.Дано помогне и на вас. Wink

# 7
  • Мнения: 5 228
Alexa, и в  една друга тема писах - от два дни дъщеря ми има силна хрема. Вчера по съвет на лекрката ни купих кремче за нос Низита, и резултатът беше мигновен. С кремчето се намазва вътрешността на носа (има специален накрайник, но аз действах с клечка за уши) и много бързо се оправи. Направо не можах да повярвам. Може да се използва и за малки бебоци, безвреден е и наистина е сткрашно ефикасен (поне при дъщеря ми). Аз също го пробвах и изобщо не е гадно. Кремчето е на основата на сол.

# 8
здравей Алекса
казвам се Ади и от чата сигурно ме познаваш
Моят син има често запушено носле
и вече не използвам често капки защото всичко сьм изпробвала та да споделя какво правя
почиствам с физиологичен разтвор нослето и с помпичка на НУК вечер преди лягане след това му капвам отвара от лайка и спи спокойно цяла нощ
много сьм доволна
през деня има по-малко секрет но по този начин не нарушавам лигавицата на нослето му защото специалист ме посьветва да спра всякакви капки за да почине детето
ходиме на ясла и често сме хремави
желая ти успех

# 9
  • Мнения: 583
виброцил и физиологичен разтвор,но вече не ни действат,защото през две седмици ни се налага да ги ползваме. #Cussing out

# 10
  • София
  • Мнения: 1 546
Само това можеш да слагаш.Другото,което аз правя-слагам на овлажнителя пакетче лайка и действа много добре PeaceАко нямаш овлажнител съд с вода и лайка също би помогнал.
Само не опитвай крем Низита.Въпреки че пише,че е за кърмачета е нещо страшно-и аз ,и мъжа ми го опитвахме-можеш да се задушиш,а за бебе да не говорим Naughty

Ние имаме овлажнител на чико, къде го слагаш пакетчето??? вътре във водата ли???

# 11
  • Мнения: 177
ние използваме Mukoseptonex става за кърмачета и за по големи деца. Wink

Общи условия

Активация на акаунт