За недоносените бебета

  • 690
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 471
Моето бебче се роди недоносено, след като престоях месец и 1/2 в патологията на Шейново. Дълго време се обвинавах, че сигурно не съм била достатъчно внимателна за да се стигне до системи, протеини, купища скъпи лекарства. След престоя ми в болницата, разбрах колко много жени имат подобни проблеми и няма значение на каква възраст са. Нагледах се на какво ли не. Питам се, защо има толкова аномалии при бъдещите мамита? Защо толкова много, още  неродени дечица страдат и се борят да оцелеят?
Какво мислите вие за проблема?

# 1
  • Мнения: 1 581
И моето дете се роди недоносено и минахме през много проблеми, не знам защо, и аз много често се питам - уж пазене, уж следене, а накрая...  Confused
Все пак това, което видях в болницата, как спасяват малки и съвсем малки бебета, колко са отдадени на работата си неонатолозите, ми дава надежда за тези деца.
Във Форума за деца с увреждания пишат доста майчета на недоносени бебета, можеш да надникнеш там   bouquet

# 2
  • Мнения: 7 640
Да са живи и здрави децата и лекарите, благодарение на които ги има! Просто медицината е напреднала и прави невъзможното. Преди години тези жени и семействата им са имали доста по-трагична съдба!

# 3
  • Мнения: 216
Моето беб4е се роди 33 г с.Според мен стреса и напрежението си оказват влияние.Живота на жените днес не е лек.Но да сме благодарни 4е медицината помага и днес доста де4ица имат 6анса да живеят а мамите им да им се радват!

# 4
  • Мнения: 115
Не се самообвинявай мила.В днешно време, когато живеем под постоянен стрес,границата на заболяванията застрашително пада. Като гледам  и чета колко жени имат проблеми със забременяване, износване, разни гинегологични заболявания си мисля колко трудно е да си жена.....Защото никой от нас не е застрахован, че тези неща няма да се случат и с него.
Като стажантка мед.сестра прекарах няколко седмици в отделение за недоносени бебчета и да ти кажа каква радост носеше и на нас, когато изписвахме мъниците и ги връчвахме в любящите майчини ръце.......усещането е невероятно.........А ти се радвай, да сте живи и здрави с бебчо, той ще навакса,че дори ще и задмине връсниците си.........И да сме благодарни на медицината, която вече решава проблеми, които са изглеждали нерешими в миналото.
Сега ще се опитам накратко да ти отговоря за причините водещи до преждевременно раждане:
1. Причини от страна на майката.
Това може да са всякакъв вид аномалии на матката, изобщо на детеродните органи.Възпалителни процеси в малкият таз.
Токсикозите на бременността
Тежки общи заболявания - като хроничен нефрит, сърдечна декомпенсация, ендокринни заболявания и др.
Остри инфекциозни заболявания.
Тежкият физически труд, по време на бременност.
Възрастовият фактор - бременост над 35 г.
Многократни аборти.
Злоупотреба с алкохол и тютюнопушене.
2. Причини от страна на плода.
На първо място - многоплодието.
Ненормалното прекрепване на плацентата и нейни аномалии, които пречат за изхранването на плода.
Някои вътреутробни придобити инфекции.
Ами това е в общи линии, но дори да сме били изрядни майки по отношение на хигиена и профилактика, не е гаранция за раждането на време и пр.Има неща които не зависят от нас............така че и ти не се самообвиняваи, незнам какво са ти казали докторите...........още веднъж ти желая всичко най хубаво и дано съм ти била полезна с нещо!!!

Общи условия

Активация на акаунт