Бебешки паспорт?

  • 4 981
  • 17
  •   1
Отговори
  • MUC
  • Мнения: 571
Мами имам спешен въпрос, каква трябва да е снимката на бебето ми в бг-паспорта, има ли някакви изисквания?
Благодаря ви Grinning

# 1
  • Мнения: 3 394
Хубава тема и аз нищо не знам по въпроса Imp

# 2
  • Мнения: 3 394
Пак съм аз-не трябва ли да има някакви изисквания от паспортна служба, които да се дават от посолството или нещо подобно... Shocked

# 3
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: Adriana
Пак съм аз-не трябва ли да има някакви изисквания от паспортна служба, които да се дават от посолството или нещо подобно... Shocked

Уф сигурно, обаче таткото ще пътува спешно за БГ в понеделник а нямам време да ги питам тия от консулството. На МВР страницата пише че са същите изисквания както за възрастните и дрън дрън. Аз ли да я държа, тя не може още да седи  Confused  А исках утре да я снимам и да е всичко готово. Мога да ги пратя по пощата но едва ли ще ни стигне времето и пак пълномощни за роднини трябвя да вадя и разни такива Imp

# 4
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Погледни  може би тук . А детето не е ли записано в твоя паспорт?

Ох, голяма шматка съм, става въпрос за бълг. паспорт, нали? Ето изискванията за снимките, предполагам, че това важи и zа децата, но питай и в посолството:
1. Снимките да са актуални, направени до 6 месеца преди датата на подаване на заявлението.
2. Снимките да са цветни и изготвени по класическата негативно-позитивна фотографска технология.
Не се разрешават снимки, които са:
а) заснети с цифрови камери, копирани със скенери или размножителни машини, изготвени по сух моментален способ и ретуширани снимки;
б) отпечатани на офсетова или друга полиграфична техника, на лазерни, мастилено-струйни, термо-трансферни или други печатащи устройства, или са тип „кромалин".
3. Снимките се изработват върху конвенционална фотохартия с гладка матова повърхност и дебелина между 0,12 и 0,20 мм.
Не се разрешават снимки, изработени върху гланцова и растерова хартия.
4. Снимките са с размери: височина 45 мм и широчина 35 мм.
Допуска се след обрязване на снимката размерите и да са с височина 47±2 мм и широчина 37± 2 мм.
5. Височината на изобразеното лице върху снимката, измерено от долната част на брадата до върха на главата (вкл. и косата), да е между 25 и 35 мм.
6. Изобразеното лице в снимката да е фронтално (анфас), като главата на лицето е центрирана.
Не се приемат снимки, на които изобразените лица са с десен или ляв полуанфас.
7. Снимките да са направени без ракурс оста на обектива да е хоризонтална и да се намира на височината на очите.
Не се приемат снимки с нисък ракурс (оста на обектива е под
височината на очите) или с висок ракурс (оста на обектива е над височината на очите).
8. Фонът на снимките да е неутрален, светлосив 20 % сива плътност. Фонът може да варира между 15 и 25% от сивата скала.
9. Осветяването на лицето върху снимките да е равномерно, без сенки, отблясъци и дефекти.
Не се приемат снимки с дефект "заешко око" в зениците или с
контрово осветление.
10. Експонацията на снимките да е нормална. Не се приемат преекспонирани и недоекспонирани снимки.
11. Цветността на снимката да е нормална, а цветовете балансирани. Не се приемат снимки в червеникав, синьозелен или жълтеникав
нюанс.
12. Лицата върху снимките да са без шапки и забрадки.
Разрешават се снимки на лица с шапка или забрадка, ако се виждат двете уши и най-малко 1 см от косата на сниманото лице.
13. Лицата върху снимките да са без очила. Разрешават се снимки на лица с очила, ако те се носят постоянно.
14. Разрешават се снимки на лица с бради или мустаци, ако те се носят постоянно. При премахване на брадата или мустаците се прави нова снимка и се подменя документът за самоличност.
15. Разрешават се снимки на лица с перука, ако тя се носи постоянно.

# 5
  • MUC
  • Мнения: 571
Цитат на: rosa
Погледни  може би тук . А детето не е ли записано в твоя паспорт?

Ох, голяма шматка съм, става въпрос за бълг. паспорт, нали? Ето изискванията за снимките, предполагам, че това важи и zа децата, но питай и в посолството:
1. Снимките да са актуални, направени до 6 месеца преди датата на подаване на заявлението.
2. Снимките да са цветни и изготвени по класическата негативно-позитивна фотографска технология.
Не се разрешават снимки, които са:
а) заснети с цифрови камери, копирани със скенери или размножителни машини, изготвени по сух моментален способ и ретуширани снимки;
б) отпечатани на офсетова или друга полиграфична техника, на лазерни, мастилено-струйни, термо-трансферни или други печатащи устройства, или са тип „кромалин".
3. Снимките се изработват върху конвенционална фотохартия с гладка матова повърхност и дебелина между 0,12 и 0,20 мм.
Не се разрешават снимки, изработени върху гланцова и растерова хартия.
4. Снимките са с размери: височина 45 мм и широчина 35 мм.
Допуска се след обрязване на снимката размерите и да са с височина 47±2 мм и широчина 37± 2 мм.
5. Височината на изобразеното лице върху снимката, измерено от долната част на брадата до върха на главата (вкл. и косата), да е между 25 и 35 мм.
6. Изобразеното лице в снимката да е фронтално (анфас), като главата на лицето е центрирана.
Не се приемат снимки, на които изобразените лица са с десен или ляв полуанфас.
7. Снимките да са направени без ракурс оста на обектива да е хоризонтална и да се намира на височината на очите.
Не се приемат снимки с нисък ракурс (оста на обектива е под
височината на очите) или с висок ракурс (оста на обектива е над височината на очите).
8. Фонът на снимките да е неутрален, светлосив 20 % сива плътност. Фонът може да варира между 15 и 25% от сивата скала.
9. Осветяването на лицето върху снимките да е равномерно, без сенки, отблясъци и дефекти.
Не се приемат снимки с дефект "заешко око" в зениците или с
контрово осветление.
10. Експонацията на снимките да е нормална. Не се приемат преекспонирани и недоекспонирани снимки.
11. Цветността на снимката да е нормална, а цветовете балансирани. Не се приемат снимки в червеникав, синьозелен или жълтеникав
нюанс.
12. Лицата върху снимките да са без шапки и забрадки.
Разрешават се снимки на лица с шапка или забрадка, ако се виждат двете уши и най-малко 1 см от косата на сниманото лице.
13. Лицата върху снимките да са без очила. Разрешават се снимки на лица с очила, ако те се носят постоянно.
14. Разрешават се снимки на лица с бради или мустаци, ако те се носят постоянно. При премахване на брадата или мустаците се прави нова снимка и се подменя документът за самоличност.
15. Разрешават се снимки на лица с перука, ако тя се носи постоянно.

Леле...
Благодаря ти!
Ще го имам в това на предвид и ще видя какво ще ми кажат във фотото и как ще ги стъкмим.
Мислих да я вписвам в моя паспорт, но предпочитам да и изкарам личен.

# 6
  • usa
  • Мнения: 2 113
една идея за снимка на детето ако не може да седи още седнало за да не го държиш - постелете сивия фон и сложете бебето да лежи на него и фотографът да го снима от горе, така ще бъде сигурно, че няма да върнат документите защото фонът не бил подходящ...

# 7
  • Мнения: 1 793
ние като снимахме бебето за паспортната снимка /беше на 1 месец/ казаха, че е задължително да е на бял фон /те във фотото си знаеха за това/. мъжа ми го държеше понеже естествено бебетата не могат да седят още. не е проблем ако се виждат ръцете на родителя, когато държи детето. бебетата може и да са със затворени очички Grinning т.е. да си спинкат докато ги снимат. нашия младеж спеше като отидохме във фотото да го снимат. като го поразбутахме малко и той отвори очички и така го снимаха - с леко отворени очички и сънен. и сега такава му е снимката в паспорта Grinning но като изисквания на нас това ни казаха.

# 8
Zdravei,nie vadihme balgarski pasport predi okolo mesec,iziskvaniata sa kato za vazrastnite,a otnosno vaprosa za snimkata,kato idete v/v fototo te sa podgotveni za vsiakakvi situacii,naprimer na6ata da6eri4ka ia slojiha na specialno stol4e,tia ne moje6e da stoi mnogo,no te sa mnogo barzi,tova e:))

# 9
  • MUC
  • Мнения: 571
Благодаря ви за отговорите, утре сутринта сме на foto shooting Laughing  Laughing  Laughing

# 10
  • Мнения: 2 006
Ако не може да седи,ще ви дадат бял 4ершав да се наметнеш,докато я държиш Grinning Голям майтап Laughing

# 11
  • Мнения: 1 072
На6ето го снимаха на специално стол4е, ама понеже седе6е не много стабилно ме помолиха да си пьхна рьцете под дре6ката му , за да не с е виждат. Пьрвия пьт бе6е мигнал, та повторихме опита Wink

# 12
Съжалявам, че толкова късно видях този форум. Новак съм и още не съм много наясно със системата. Минах през премеждието със снимките преди няколко месеца. Тогава бебунка беше точно на месец. Казаха ми, че е задължително да седи, можеш да я подкрепяш с ръце, в паспортното не се впечатлявали много-много когато ставало въпрос за малки бебета. Важното било бебето да не е легнало, иначе може да се виждат и два чифта ръце, които да му помагат да се крепи някак си на столчето.
Другото, което знам е, че от януари тази година вече родителите не могат да вписват децата си в паспортите си, всяко бебешорче - с отделен паспорт. Това важи и за татковци и мами от страните от Европейския съюз.   Не знам обаче дали ще издадат паспорт на бебето ако то не е в държавата, където се издава. Но това могат да го направят и в българското посолство в съответната държава където се намирате.  Това е което знам по въпроса. Дано поне с нещо да съм била полезна.
До скоро!

# 13
  • MUC
  • Мнения: 571
Toва е резултата Grinning Направиха ни няколко снимки, като аз я държах през рамото си.  Благодаря още веднъж за инфото!

# 14
  • Мнения: 1 072
да бе и на мен о4и4ките ми направиха впе4атление.
И какви бузки сладки само... Как се казва?

Общи условия

Активация на акаунт