Спане по корем

  • 1 301
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
Здравейте сладки майчета ,моето бебче скоро сте направи месец и съответно имаме си и колики Naughtyе то без тях неможе та една млада мама ме посъветва да слагам малката беба да спи по корем така наистина не я боли корема но пък мен ме е страх че може като си вдига главичката и да не може да я обърне а съответно да не стане така да си запуши нослето и да не може да диша .Вие какво ще кажете newsm78

# 1
  • Мнения: 82
Moiata bebka samo po orm spi ot kakto se e rodila ena4i ot tezi koliki prosto ne vijdam drug na4in za zaspivane,zasega si vdiga i si msesti glavi4kata sama i se spravia 4udesno,po tseli no6ti i tsial den sme po korem

# 2
  • Мнения: 4 629
Бебетата се слагат да спят само по гръб. Това се прави, за да не се обърнат по корем и да се задушат. Недей да си слагаш детето така да спи - опасно е. Ако лежането по корем действа успокоително - тогава ти легни по гръб и сложи бебето по корем върху своя корем (докато ти примерно четеш или гледаш ТВ бебчето ще си поспи)

# 3
  • Мнения: 2 672
слагах го да спи настрани подпрян с нещо, а за коликите може да го сложиш на крака ти - коремчето му- и да потропваш с крак леко , ритмично , леко го тупваш по дупето отвреме на време Grinning 

# 4
  • Мнения: 1 410

Дъщеря ми напослесък много често се обръща по корем, но е вече голяма и ако стане нещо, може да се обърне и да си вдигне главата сама. Не ти препоръчвам така да оставяш детето да спи. Опасно е! Приспивай го по корем, но после си го обърни на страни.

# 5
  • Мнения: 1 370
Не мисля, че е правилно да си слагаш бебето по корем. Доста е мъничко. Има и други начини да му помогнеш за намаляване на коликите

# 6
  • Мнения: 8 505
Ме го слагай да спи по корем-не защото може да се задуши,а защото в тази възраст ставите още не са укрепнали и може да си докара изкривяване на ходилата.А по корем можеш да го слагаш за по малко,през деня.

# 7
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Не е хубаво да го слагаш да спи по корем, за да не се задуши. Ние дори до днес сме със зверски колики и наистина обръщнето по корем много ни помага само че никога не го оставям да спи така. Или го държа с двете си ръце и "летиме" из стаята или в полулегнало положение го слагам на гърдите си обърнат с корема надолу. След като се успокои и заспи го премествам в креватчето и го оставям на една страна.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 688
толкова малък не съм го слагала по корем-само по гръб
сега спи само по корем но както са писали мамит епо горе голям е и ще се обърне ако му е наудобно

# 9
  • Мнения: 7 803
в никакъв случай  Naughty
zаради синдрома на внеzапната детска смърт, установено е че повечето починали са спели по корем

# 10
  • Мнения: 140
По коремче я слагай за малко докато се успокои.Но не я оставяй така да спи-опасно е.Мисля че е малка още да се обръща,а и главичката не може да си държи.А за коликите слагай топло на коремчето.Глади една гърпа за да я затоплиш.Аз лично слагах затоплена торбичка,пълна с черешови костилки.Но не съм виждала такива тук.Пратиха ми я от Австрия,но е на Baby Nova.Може да има нещо подобно. Party

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Naughty В никакъв случай без твое наблюдение

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Моето бебе само по корем спи от както се е родила, рядко настрани или по гръб. Никога не си е забучвала главата, така че да се задуши, от новородено си я вдига и обръща. Така че няма проблем да я слагаш да спи по корем.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Никога не е спала по корем,но тя и не обича тази поза.Все си мисли че това е игра или някакво упражнение и си вдига главичката,а накрая започва и да плаче.Слагам я винаги на една страна,като ги редувам но вече я сварвам по гръб.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 974
Моята дъщеря спи по корем все още, а започна точно поради същата причина - колики. Не мисля че е опасно. В книгата си Д-р Спок го препоръчва, защото е много по безопасно при евентуално повръщане...няма да аспирира течност и да се задави. Моята педиатърка каза, че всички германчета спят така от бебета, когато споделих с нея че малката спи по корем тя каза, че в никакъв случай това не е проблем. Мен също ме беше страх в началото, но тя и нощем така спи...е няма цяла нощ да седя да я гледам. Довери се на инстинкта си, ако го смяташ за правилно действай, или се посъветвай с товоята педитърка.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт