Обратно към гърдата (кърмата)

  • 887
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 435
Като се прибрахме от родилния дом предлагах на Яна да суче ( тя май е забравила как ) , предлагах от шише , от чашка , но  не поиска .
Дали ще е полезно за нея все още да пие кърма и как да й я "пробутам" ?
Колко време след като са спряли да сучат децата могат да се върнат обратно ?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
По всяко време може, стига детето да прояви желание.Щом не иска, значи няма нужда.Ако много държиш да й даваш по малко кърма с оглед имунните й свойства, достатъчни са и десетина милилитра - можеш да й ги слагаш в храната.

# 2
  • Мнения: 1 737
А тя пие ли прясно или кисело мляко иначе? Със сигурност твоето мляко е по-подходящо от това на кравата! Мисля че дори да не иска да го суче от теб, дадено в чашка ще бъде много полезно за нея!  Grinning

# 3
  • Мнения: 435
Прясно мляко да пие не обича яде го в нещо например мляко с ориз, а кисело хапва на таратор с чесън иначе така от кофичката много рядко  newsm78

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 823
Пробвай да и дадеш изцедена кърма,ако я приеме,Ок,ако не, можеш да пробваш да и я даваш с овесени ядки или корн флеикс за закуска,както и с бисквитки за десерт .

# 5
  • Мнения: 1 586
А тя пие ли прясно или кисело мляко иначе? Със сигурност твоето мляко е по-подходящо от това на кравата! Мисля че дори да не иска да го суче от теб, дадено в чашка ще бъде много полезно за нея!  Grinning

Това е самата истина!  Grinning

Със сигурност полза от имунните свойства на кърмата има докато се изгражда имунната система на детето - т.е. до около 5-6 годишна възраст. Ти така или иначе цедиш за БМК, една чашка в повече дневно няма да те затрудни много. Но трябва прясна да й я даваш, не топлинно обработена. В кашата или с бисквити са добри варианти.

Явно е забравила да суче Яна, щом не е проявила интерес към гърдата. Индивидуален е този момент при различните деца. Очакваме включване от Jade с ценен личен опит Wink.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
С удоволстиве бих споделила личния си опит, но се опасявам, че няма да помогна много с него.

Наистина това дали ще засуче отново по-голямото дете и дали ще му хареса кърмата си зависи изцяло от него. Много деца дори забравят какви движения се използват за сукане и съответно не могат да се справят, други нямат желание, а на трети не им харесва вкуса на маминото мляко.
Явно случаи като нашият са по-скоро изключение.

Моят син изяви желание да опита кърмата ми, още щом видя, че започвам да кърмя бебето (веднага след като се прибрахме от родилното). Не само засука правилно, но и остана много очарован от "сладкото мляко" на мама и така продължи да си иска на почти всяко кърмене на Тони, на което присъства. Понякога съм си мислила дали това не е някакъв начин на проява на ревност, но като виждах задоволството на лицето му и разбирах, че едвали е така...
Цялата история продължи около 4 месеца, когато той влезе в болница за 7 дни и след излизането просто ми заяви, че вече е голям и няма да пие от мялкото на бебето. След това пак се е случвало да си поисква, но рядко и то по-скоро от лигавщина, отколкото за удоволствие.

Опитай наистина да и "пробутваш" кърма - къде в яденето, къде в сока. Всяко количество е ценно!

# 7
  • Мнения: 435
Благодаря ви момичета  bouquet

# 8
  • Мнения: 435
Да ви споделя какво стана  Laughing
Оптах с бисквитки - не , опитах с корн флейкс - хапна малко  Thinking онзи ден аз се оправям , а тя ми бута един сладолед и мрънка да й дам  Thinking сипах й в една чашка кърма , сложих малко сладолед и да видите колко бързо свърши само  Mr. Green вчера пак , днес пак ....  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт