за разделното хранене

  • 4 011
  • 21
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 779
Здравейте! От скоро се интересувам от разделно хранене, разгледах и разни таблици относно съчетанията и т.н... има ли някой, който се храни по този начин и да може да сподели впечатления? При мен проблем не са килограмите, а целулита, но като че ли най-много ми трябва едно правилно здравословно хранене. Има ли храни, които са напълно забранени при това хранене? Като сладките неща ? Бихте ли ми дали някои насоки.. можеби като най-основните неща? Благодаря ви предварително! Hug

# 1
  • Мнения: 217
Белтъчни храни
Салати - от моркови; ябълки със сметана; с маруля(зелена салата,спанак) с кисело мляко; от краставици с изцедено кисело мляко; от домати и сирене; Шопска; от синьо сирене и репички
Супи - таратор; от пиле; риба ; телешко; агнешко
Осн. ястия - пълнени домати; пълнени краставици с извара; разни варени меса; Печени патладжани(тиквички) с кисело мляко; яйца (забулени по панагюрски, забулени с доматен сос; з домати, пиперки и сирене; пиле (с грах, с гъби, с лук); разни шишчета и пържоли. [
Десертите тук са : крем с тиква, Тиква в прясно мляко,крем от ягоди и извара и от ябълки и извара, Плодова салата с кисело мляко, банани и ябълки и някъв десерт с овесени ядки.

Неутрални храни
Салати: спанак с пресен лук; домати и орехи с чесън; праз лук, моркови и маслини; от карфиол; зеле; цвекло; гъби и камби; аспержи
Супи: Пролетна; от спанак (коприва); Борш; от тиквички
Основни ястия: Задушени моркови; Карфиол в масло, Сотирани гъби, печени пиперки в доматен сос, Плакия от тиквички, от зелен фасул, Яхния от грах, яхния от бамя, капама, гювеч от зарзават, Мусака от тиквички (спанак)
Десерти: Крем от ябълки, Плодова салата с мед, Пресни плодове в желе
Има и разни безалкохолни коктейли

Въглехидратни храни
Салати - Картофи с лук; картофи и моркови; картофи и гъби; зимен винегред
Супи - зеленчукова; от картофи; зелен фасул и картофи; праз лук и ориз; леща
Осн. ястия - Картофи в масло; задушени картофи, задушен ориз, Макарони, Тиквички с ориз; маслини с ориз... абе много неща с ориз (сърми разни,пълнени чушки и др), яхния от картофи, яхния от леща
Десерти - пшеничени зародиши с пюре от пресни плодове, плодова салата с овесени ядки, Салата от пъпеш, киви и бяло грозде и пак разни коктейли алкохолни също .

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 779
Благодаря ти, но това правилни съчетания ли бяха или неща които не могат да се ядат? Embarassed

# 3
  • Мнения: 217
Правилни! Laughing

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 779
Ахаа Grinning Grinning Grinning А шоколад ако ям примерно? Само шоколад за едно ядене(следобяд да кажем)?

# 5
  • Мнения: 217
Много хубаво си решила да минеш на разделно,първо ще  премахнеш вси4ки стомашни проблеми,ако имаш такива,после теглото се нормализира ,не се отслабва драсти4но а колкото е необходимо, излишни тлъстинки и целулита естевствено,но тук ве4е има и друго за целулита сигурно знаеш,многото вода,движение,масаж4ета ,ограни4аване на соленото,алкохола,а шоколад4е може що не, като следобедна закуска ,но пак ,колкото по 4ерен по добре ,с пове4е какао,4е мле4ните са такива бомби и целулита така ги оби4а,аз навремето се занимавах с дамски фитнеси и повярвай много жени пред о4ите ми се стопиха,и ако спазваш тези правила за няколко месеца пак ще говорим за целулита,здрави и живи  bouquet

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 779
При мен този проблем с целулита даже не мога да си го обясня защо е толкова голям.. не съм раждала, тежа 48кг, от няколко месеца се храня ограничено, спортувам отвреме на време и пак само по лицето дето нямам Cry Но както и да е, а някаква книга, която бих могла да прочета за разделно хранене някой може ли да ми препоръча? Най-вече ми трябва да си направя табличка и да си я лепна някъде, но в интернет информацията е само основна.

# 7
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Книга "Разделно хранене"-Владимир Леви Simple Smile

# 8
  • Мнения: 217
Ами сега не съм в БГ и не знам на пазара сигурно има много нови книги за разделното , преди години имаше много сега представи си ,ако искаш пиши ми на ли4ни какво то4но ядеш ,колко спортуваш,абе как ти минава обикновенно деня и ще ти кажа от кво ти е целулита,а може и програмка да изготвим Peace

# 9
# 10
  • Мнения: 903
И аз много съм навита, ама  ми е много трудно, че готвя за цялото семейство и те не им се спазва разделно. Повечето ястия в българската кухня са нераздлно. А и да имах много пари да си купувам каквото ми се иска, че да постигна разнообразие, а то... Мисля обаче да се стегна и да почвам, че май там е истината като не ми се гладува.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 779
Не мога да разбера примерно портокал и банан смесват ли се? Според тази таблица:
http://razd-hranene.hit.bg/Tablica.htm
се смесват, нали?

# 12
  • Мнения: 500
Ами сега не съм в БГ и не знам на пазара сигурно има много нови книги за разделното , преди години имаше много сега представи си ,ако искаш пиши ми на ли4ни какво то4но ядеш ,колко спортуваш,абе как ти минава обикновенно деня и ще ти кажа от кво ти е целулита,а може и програмка да изготвим Peace
аз също съм фен на разделното, но нещо явно бъркам защото не само че не отслабвам ами и качвам. Възможно ли е това да се дължи и на факта, че в момента не спортувам- нито тичам нито нищо. Писах и на Лс

# 13
  • Мнения: 217
Не мога да разбера примерно портокал и банан смесват ли се? Според тази таблица:
http://razd-hranene.hit.bg/Tablica.htm
се смесват, нали?
Да може ,но аз съм на принципа ,колкото по малко ги смесваш по добре,изяж едното ,след  време хапни другото,защо заедно,по принцип може, но по добре недей Thinking

# 14
  • Мнения: 663
За мен най-добрите книги за разделно хранене са "Сила за Живот"на Харви и Мерилин Даймънд и "Сила за живот" на Димитър Пашкулев-разделно хранене при български условия,водят се като две части.

Общи условия

Активация на акаунт