бъркане в носленцето

  • 1 860
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте!
Имам едно питане. Моята дъщеричка е на 3 години и половина и откакто започна да ходи на детска градина придоби навика да си бърка в нослето  ooooh!. опитах с думички да й обясня че това не е хубаво но тя продължава  Thinking.
Знаете ли някакъв начин за да я откажа от този й навик?

# 1
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми започна да си бърка в носа на около две и нещо годинки. Обяснявам...мрънкам, но за това не се карам. Предлагам й алтернативен начин да си махне акитата от носа. Напоследък уж започна да възприема... Grinning

# 2
  • Мнения: 3 405
Моя дивак все още си бърка в носа - ужас!!! На 7 години е.
Какво ли не говорихме #Crazy Без да се усети пръста му е там.
Извини ме, май не ти помогнах.
Но колкото по-рано я научиш да използва салфетка, например, толкова по-добре.

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
само да споделя - моето дете е на 1г и 1 месец почти и започна да си бърка в носа към 11 месеца. Докато се хранеше понякога си бъркаше по ушите. ПОсле почна в носа - много е чувствителен и когато почнах да се карам - стана още по-зле.
Докато установих, че това си е нервен тик - просто като смукането на пръст - и престана като спрях да се карам. И сега когато нещо се замисли, притесни или знам ли какво - почва да си бърка, но ако не му обърна внимание - отшумаява, а иначе като всички тикове - ако се скарам и направя забележка - само се задълбочава проблема.
САмо да кажа, че може и пир вас да е същото - понаблюдавайте децата и ако е като тик - по-добре не се карайте, а почакайте само да се отучи. ПОне аз считам, че при толкова малки деца е невъзможно волево да се повлияе, а заплахи, бой и каране - само затормозяват детето и още повече задълбочават проблема.

# 4
  • Мнения: 121
И Никол си бърка в носа, говоря обяснявам ама нищо.
И най -лошото е че от това бъркане в носа и тече кръв. Вече няколко пъти се случва в яслата да и потече кръв и ако някои има съвет как да я отуча от този навик да казва Embarassed

# 5
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
аз позволявам, и тя го прави като я дразнят твърдите сополи, ина4е духа и иска да я бърша. направило ми е впе4атление, 4е ако заради вашето 4увство за прили4ие му се карате то4но в момент , когато то има нужда резултата е наро4но бъркане и последствие на вашите критики -навик. аз предлагам да го питате какво има там и ако иска да му помогнете, наблюдавайте го и му кажете, 4е като го изкара вси4ко е ок , няма нужда да продължава.

# 6
  • Мнения: 369
Офффф  и ние имаме същия проблем . На 2г и 9м сме сега и от преди 1месец се започна бъркането в носа.Стана след като беше болна и и имаше сополи,и май ни стана навик защото сополи вече няма а тя продължава .Собяснения само нестава защото нвкой път го прави не умишлено .Вече и слагам една сълфетка и тя си се духа сама (успешно). Малко понамаля бъркането след като слагаме салфетка в джоба.Трябва само търпение и такт в никакъв случай каране ,защото се започва да се прави на пук.УСПЕХ. Laughing

# 7
  • Мнения: 442
доскоро мислех, че бъркането в носа не е проблем. т.е. правят го малките деца, защото не разбират, че не е прилично и т.н., а когато пораснат достатъчно и разберат - спират. оказва се, обаче, че бъркането в носа е вид невроза - като гризането на ноктите, смукането на палеца и др. имам близък, който го прави. в началото си мислех, че има нещо там в носа, което го дразни. но скоро забелязах, че го прави когато е напрегнат - личи си, че го успокоява.
така че, може би трябва да се постъпи, както при другите неврози. newsm78

# 8
  • Мнения: 1 370
Моят син не ходи на ясла, а и в къщи няма от кой да е видял, защото по цял ден е само с мен. Но един ден ме изненада с пръстчето в нослето. На мен ми стана толкова смешно, че не можах да се сдържа и започнах да се смея. Той си помисли, че прави нещо, много добро и в продължение на половин час, не спря, колкото и да обеснявах, че не трябва така да се прави. От тогава обаче, не съм го виждала, явно е забравил

# 9
  • Мнения: 1 866
И моята дъщеря от скоро го научи този номер с бъркането на носа, въпреки, че няма къде да го е видяла. И на мен ми стана много смешно. Но като й правя забележка, сякаш още по настървено го прави. Не й обръщам внимание и бързо забравя за това и минава на нещо друго.

# 10
  • Мнения: 94
А пък моят бандит е на 2г.5м,и освен че си бърка в нослето си похапва това което изважда от там.Ходи на ясла от 4 месеца вече,но това го прави от около месец.Когато го видях за първи път му обясних ,че не трябва да си бърка в нослето,защото може да се разрани и че не е прилично и ще му се смееят голямите деца.А като видях и че си похапва сополките,направо ми призля #CrazyКазах му,че те са мръсни и гадни и какво ли не а той ми вика:Мамо,медец...Сега не му обръщам внимание,но все още го прави...незнам как да го отуча,и забелязвам,че изобщо не се притеснява от никой и нищо. Blush Crazy

Общи условия

Активация на акаунт