Има ли майки...?

  • 715
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 845
Здравейте,

Искам да попитам има ли майки, които първо са раждали със
секцио, а после нормално?
Навсякъде май се твърди, че е наплно възможно това, обаче май в действителност не е така.Та се опитвам да си съдзам впечетление/разбира се, ако има конкретни медицински данни, напр. тесен таз,то ясна работата/.

# 1
  • Русе
  • Мнения: 343
Здравей! Нямам опит, раждала съм веднъж - секцио, но доколкото съм чела, ако е минало достатъчно време /не си спомням точно колко години/ между двете бременности, може да родиш нормално. Друг е въпроса, че повечето лекари като чуят, че първото раждане е секцио, въобще не се замислят какво да е следващото. Според мен въпроса е да намериш лекар, който да се съгласи да ти води нормално раждането /ако разбира се няма медицински показания за друго/.
Поздрави!

# 2
  • Мнения: 2 807
Казват, че след секцио можеш да родиш нормално, ако са минали поне 2 години от раждането. Между другото това е и срока, в който се препоръчва да не забременяваш след секцио, за да може всичко  вече да е зараснало добре => да няма усложнения.

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз и двата пъти родих със секцио, но знам за едно момиче, което след първо секцио си роди съвсем нормално и без проблеми второто дете (бяха минали 6 години).
Тук в нашия град знам, че дори и да си родила първото със секцио, минали ли са 4 години и нямаш ли планирано ресекцио с някой доктор, те "емват" да раждаш нормално. Знам за два такива случая, почнаха ги нормално, но така или иначе се наложи в последния момент пак да ги оперират.

# 4
  • Мнения: 503
имам приятелка, която има секцио и естествено раждане 6 години след това. Възможно е и при по-малка разлика между децата, но при всеки е индивидуално. А във форумите на дира си писах с майка, която има 2 раждания секцио и 1 естествено след това Shocked . Не останало време да я подготвят за секцио при третото раждане, мног бързо станало, докато се усетят, и бебето се родило Laughing . И пове4ето майки, раждали и по двата на4ина, препоръ4ват естественото раждане, ако няма, разбира се, индикации за секцио.

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Моя приятелка роди след секцио нормално.разликата на децата е 4 години.Аз мисля,че всичко е много индивидуално.

Общи условия

Активация на акаунт