Какви подправки "носи" ориза със зеленчуци?

  • 15 547
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 609
Утре мисля да направя ориз със зеленчуци, но незнам с какво да го подправя newsm78

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Зависи от зеленчуците Wink. Ако сложиш много и разнообразни, според мен, сол и пипер е достатъчно. Иначе можеш да сложиш сладко къри или куркума. Въпрос на вкус Wink.

# 2
  • Мнения: 1 493
Джинджифил, куркума, чубрица, шафран, звезден анасон.

# 3
  • Мнения: 3 491
Свекърва ми слага на ориза тарос/естрагон, и става добре. А аз пък след като е наготвен и ако в него няма червен пипер, винаги си го доподправям със соев сос.

# 4
  • Мнения: 5 577
И Босилек мисля може.

АЗ последния път сложих на Вегета - за ориз и спагети.  Peace

# 5
  • Мнения: 5 228
Зависи от зеленчуците и от товакакъв вкус искаш. Аз слагам обикновено на ориза Маги вълшебен вкус плюс някаква подправка в зависимост от останалите неща в ястието и с каквоще се комбинира: копър, куркума или къри.

# 6
  • Мнения: 301
Аз когато готвя ориз с пиле или някакво друго месо слагам черен пипер и ронена суха чубрица,а когато го правя само със зеленчуци му слагам шафран,риган и къри,понякога слагам и Маги Вълшебен вкус или Пикантина PeaceМисля че "носи" ориза на всякакви подправки и зависи най-вече от вкуса и предпочитанията ти Hug

# 7
  • Мнения: 7 640
само сол и пипер слагам, зеленчуците овкусяват достатъчно. Иначе някоя от универсалните може да ползваш.

# 8
  • Мнения: 114
соев сос

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 23 535
Магданоз

# 10
  • Мнения: 1 278
Ако обичаш екзотичните ястия, можеш да го подправиш с канела, кимион и кориандър - по индийски  Simple Smile     На мен много ми допада

# 11
  • Мнения: 2 609
Благодаря ви момичета Hug
Ориза ми стана много хубав Wink, сложих "Вълшебен вкус", малко чубричка, чер пипер и щипка джоджан.

Общи условия

Активация на акаунт