Проблем с алкохола

  • 38 425
  • 216
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 967
Здравейте, пиша Ви тук някой да ме отрезви, защото съм много обезверена и отчаяна. Съпругът ми има от много години проблем с алкохола. Не се напива всяка вечер, но има една гадно тайно и хронично пиене през деня. Има си психически проблем и от десет години пие хапчета за нервите, които намали да голяма степен, но не издържа на напрежението през деня и залита към бира или малки водки. Сега от две седмици  е почти в постоянен запой и се изнесе при майка си и баща си. В момента водя преговори с него пак да започнем да ходим при неговата психиятърка и паралелно с това са обадих на една дузина врачки и гледачки. Всички ми обявяват някакви неща, билки, капки, картини и какво ли не още да му слагам в яденето или в кафето, и искат бесни цифри, но мен ме е страх да не го натровя с нещо. НЕ знам какво да правя вече. Вчера звънях на Христо ХРистов и той ми обяснява за нещо подобно да му слагам и ми иска 130 лв , аз му казах, че ще му звънна по-късно, и като се започна един пазарлък, че смъкна до 75 лв. И с още няколко подобни говорих или си писах за два дни, но много ме е страх така тайно. Моля, ако някой може да ми помогне или посъветва, ако е някой е бил в подобна ситуация нека ми пише. Извинявам се за дългия пост.

# 1
  • Мнения: 1 788
http://www.al-anon-bg.info/

Помага. На зависимия и на съзависимите... Прочети, опитай, попитай...
Врачки и подобни глупости едва ли ще помогнат.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 967
Мерси много.

# 3
  • Мнения: 4 569
... и паралелно с това са обадих на една дузина врачки и гледачки. Всички ми обявяват някакви неща, билки, капки, картини и какво ли не още да му слагам в яденето или в кафето, и искат бесни цифри, но мен ме е страх да не го натровя с нещо. НЕ знам какво да правя вече. Вчера звънях на Христо ХРистов и той ми обяснява за нещо подобно да му слагам и ми иска 130 лв , аз му казах, че ще му звънна по-късно, и като се започна един пазарлък, че смъкна до 75 лв. И с още няколко подобни говорих или си писах за два дни, но много ме е страх така тайно.
Не си давай парите на разни мошеници. Търсете квалифицирани психиатри и лекари.

А той осъзнава ли че има проблем?
В тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=649514.0;all се споменава за клиника в Суходол.
Пожелавам ти сила и успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 967
Той осъзнава проблема, но май алкохола е по-силен от мен и детето.

# 5
  • Мнения: 4 892
Той осъзнава проблема, но май алкохола е по-силен от мен и детето.


Не си вкарвай такива мисли в главата. Не се противопоставяй по този начин на зависимостта.
Ако той иска потърсете лекари и нека се лекува. С врачки, баячки няма да имаш успех.

 Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 967
Той осъзнава проблема, но май алкохола е по-силен от мен и детето.


Не си вкарвай такива мисли в главата. Не се противопоставяй по този начин на зависимостта.
Ако той иска потърсете лекари и нека се лекува. С врачки, баячки няма да имаш успех.

 Hug


Да, много ме е страх от тези неща, които ми предлагат: билки, капки, много ме е страх.

# 7
  • Мнения: 2 510
Какъв психически проблем има съпругът ти?

# 8
  • София
  • Мнения: 2 967
Какъв психически проблем има съпругът ти?

С нервите, имаше проблеми заради алкохола преди десет години и се лекува и беше много добре. На после алкохола остана.

# 9
  • Мнения: 2 510
Алкохолът е изключително заблуждаващо средство  / в началото / да се чувстваш добре.
Лекарствата за "нерви" и въобще всички лекарства не се съчетават с алкохола, освен с негативни последствия.
Съпругът ти трябва да не пие въобще нито капка. Отнася се за всички алкохолици т.е. зависими от алкохола.
Той осъзнава проблема, но май алкохола е по-силен от мен и детето.
и от него. Последното е изключително важно. Само, че той и алкохола са смъртни врагове.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 481
Баба ми има  приятелка със съпруг алкохолик- жената се беше побъркала- 30 години- хапчета, билки, врачки, гледачки, шмекерии, замяна на алкохола...човекът така си и починал пиян...ако сам не реши, никога няма да се откаже. Иначе е бил супер благ и мил човек. Така че или се работи в тази насока и жената се спасява с детето. Понеже имам такива случаи в родата, ако на мен се случи- направо бягам, няма да си почерня живота с безсмислена битка, в която ще бъда съвсем сама.


Врачките и подобните индивиди помагат единствено на банковите си сметки, възползвайки се от отчаянието и вярата на хората.

# 11
  • по света
  • Мнения: 1 587
Според мен спасение няма.Наблюдавах мой близък как се саморазрушаваше въпреки всички опити на близките му.Години убеждаване,психиатри временно спираше и после полека-лека пак.Така си и умря.
По скоро помисли за бъдещето,твоето и на детето.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 987
Психиатър, занимаващ се със зависимости трябва, а не врачки.

# 13
  • В уютен дом! Елените
  • Мнения: 59
Имам чичо - алкохолик, от години е така. Преди пет години стана шофьор на автобус и там ги проверяват всяка сутрин с дрегер, тогава спря да пие.Пътуваше три-четири дни в чужбина и след това няколко почиваше.Познай какво правеше в почивните дни- неможеше да се съвземе от пиянстване, като допълнителна "екстра" започна преди години и да тормози семейството си, чрез насилие  #2gunfire Вече нито жена му, нито порастналите му деца вярват, че ще умре трезвен и не от цироза.
Стискам палци мъжът ти да се усети и да спре  Praynig

# 14
  • Мнения: 2 510
Ако съпругът на авторката не спре да пие въобще / по време на абстиненцията се нуждае от близки хора/ сам, то никой не може да му помогне.
Ако продължи да пие авторката трябва да спасява себе си и детето.
Нищо друго не може да направи.

Общи условия

Активация на акаунт