Препълване само на едната гърда

  • 560
  • 3
  •   1
Отговори
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Здравейте майчета!!! Аз се завърнах след като на 27.12. родих моето момченце Никола. кърмя вече повече от 2 седмици,но имам проблем... едната ми гърда се препълва с мляко и е почти 2 пъти по-голяма от другата,а втората е мека и дава значително по-малко мляко. Когато го храня от гардата с по-малко мляко винаги го дохранвам с другата,която после изцеждам,защото иначе ще ми се пръсне. Какво да правя,за да стимулирам едната да произвежда повече,а другата по-малко мляко???? Дали кърмя правилно? newsm12 Моля за съвет?  newsm53

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Първо честито бебче Grinning
Това не е нещо необичайно - при повечето жени едната гърда е доста по-млекодайна Laughing Ако малко преобразуваш организацията на кърмене, за няколко дни нещата ще се пооправят.Предлагай за няколко дни на всяко хранене първо по-малко пускащата гърда, после когато бебето самичко се пусне,давай от по-млечната.Не цеди препълващата се гърда до празно,а само до облекчение,за да дадеш сигнал да се намали производството.Ако кърмиш легнала,особено нощем, слагай бебето от страната на тази гърда, която пуска по-малко - така нощем ще ти е по-лесно да даваш от нея, а не несъзнателно да се стимулира повече другата гърда.

# 2
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не се притеснявай- нормално е и аз бях така.
Давай повече по-празната, а по-пълната не стискай до
пълно изпразване- само колкото да облекчиш напрежението.

# 3
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Благодаря момичета. Опитвам се да спазвам това,което ми казвате и мисля,че има малак резултат. Продалжавам да следвам савета Ви.  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт