Незахранен оцеля...

  • 2 858
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 278
... и се радва на много добро здраве вече девет месеца третият ми отрок Риси Бориси  Wink

Започвам писанието си така, не защото искам да провокирам защитниците на тоя или оня метод, тая или оная теза. По-скоро искам да привлека, успокоя и развеселя онези майчета, които като се вслушват в дечицата си, вече са избрали захранването след шестия месец. Пък и не само захранването...

Та, идеше реч за Борисче и хранителните му навици. Малкият бузан до преди два-три дни официално и количествено познаваше саде едната цица. Казвам официално и количествено, защото за захранването с трохи, парченца от солети и бахур, засмукани от пода без мое знание, не отговарям. Това е дело на братята му, а последното, бахура сиреч, на баща им. За да тече по-лесно мисълта ми обаче, ще си представям и ще се надявам, че това не се е случвало  Sick   Laughing

И така, след като Борисче си растеше перфектно, успоредно със зъбите си (или може би по-скоро обратната успоредност - зъбите, успоредно с него), майка му реши да не го тъпче с другости и да предприеме онова чудо на природата, което специалистите наричат "педагогическо захранване". И без друго не й остава време за бъркане на отделни манджи, пък било то и прости пюрета.  Ще го чака, докато самичко си посегне и си положи в устата насъщния.
Това наистина може да бъде много забавно. След шестия месец Бориси си седеше с нас на масата и му беше приятно и интересно. Пипаше разните предмети, които му слагахме пред него, но ги използваше основно, за да ги човърка или да ги лапа, за да ги опознае. Нито на шест, нито на седем, нито пък на осем месеца изобщо му хрумваше да иска да яде и да гълта, така като правим ние, даже и парченце банан. Когато пробвах да му го дам в устицата (след осмия месец) беше доста впечатлен от новото усещане, но това не го накара да се помъчи сам да си хапне, въпреки личния пример, който му давахме дълго време. Чак съвсем скоро, към края на деветия месец, започна да яде самичък ... салфетки!  Crazy Laughing И така от няколко дни реших да му дам нещо по-сносно и взех, че сварих един картоф. Намачках му мъничко и го сложих пред него. Неудачно! Картофът беше страхотен за мачкотене, а не за ядене! Друго си е салфетката, която се къса със зъби  Laughing Опитах се да дам нещастният, неразмазан по сладките пръстчета остатък с лъжичка. Мммм, много интересно и впечатляващо. Само дето ръката ми се тресеше от смях и едвам уцелваше устетата като гледах смешната муцунка  Joy И продължава да се тресе вече пети ден  Grinning

В крайна сметка искам да споделя, че и за двама ни взаимно беше много приятно и с радост стигнахме до момента на захранването. Чувствам се много спокойна и уверена, защото детето ми само ми показа, че е готово и, че иска да се храни като нас. Даже, откровено казано, според мен му трябваха още месец-два, за да посегне съвсем сам. Мисля, че все пак мъничко му помогнах, но не можах да измисля друга алтернатива на салфетките  Laughing



# 1
  • Мнения: 1 771
Поздравявам те за смелоста да захраниш детенце по този начн. Крис след 7-ми месец прояви интерес към храна различна от кърмата, а от скоро има интерес и към нашата храна. Аз му слагам пред него само това което е добре за него да хапва.

# 2
  • Мнения: 8 458
Деметра е мама с опит Wink.Възхищавам ти се,че се водиш по детето и правиш най-доброто!
Ще оцелее,къде ще ходи сладуранчото!  bouquet

# 3
  • Мнения: 35 949
Браво!  Joy Беше много забавно и поучително!   bouquet

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Експерименти с детето си правите,а - и после как да се развива само на едната гола кърма този Риско Бориско Laughing (който на 6 месеца беше по-голям и на см,и на кг от едногодишната ми дъщеря Laughing)
Няма нужда да ти пожелаваме успех в захранването,щом вече и салфетките нагъва човека hahaha Joy

# 5
  • Мнения: 2 332
Иха.... Деметра, май отдавна не се беше включвала с твоите винаги забавни и поучителни истории, винаги изненадваща и изумяваща Simple Smile. Хайде стига толкова подмазване Wink, браво на теб, и на Борисче, ето че можело и по този начин. Ние продължаваме да трупаме опит.
Поздравления! 

# 6
  • Мнения: 6 472
Деметра, бях още бременна, когато се просълзих от смях, докато четях за раждането на Риско Бориско Grinning Поздравления за смелостта и спокойствието, с което отглеждаш децата. Много ми се иска и аз да мога да захраня по този начин, но дъщеря ми върви доста дребничка и се опасявам, че в един момент страховете ще наделеят над това ми желание Confused

# 7
# 8
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Joy  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 685
Ха-ха,много весело!
За първи път чета твой пост и си много забавна.Поздравления!Приятелите ти сигурно много се радват,че те познават.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Раказчето наистина беше много сладко и весело Grinning
Ако трябва да съм на 100% честна обаче, трябва да кажа, че никога не бих си оставила детето чак до 9-ти месец само на кърма.Щях да умра от притеснение, че не получава всички необходими му витамини, минерали и изобщо хранителни вещества.Не че Ники не наддаваше най-много, когато беше само на кърма де, но все пак наддаването не е единственият показател за здраве.
И ако трябва да съм още по-честна, ще споделя, че хемоглобинът му беше по-висок само на кърма, отколкото когато вече ядеше месо и жълтък Thinking

Мисля, че вероятно кърмата е способна да изхранва и задоволява напълно едно дете, дотогава, докато само реши, че иска да яде нещо друго, когато и да дойде този момент...Само дето на нас, майките, не ни достига кураж да й се доверим достатъчно Confused

# 11
  • Мнения: 4 242
Браво на Борис и на мама!
 Напълно съгласна съм че трябва да се вслушваме в децата си и да се водим по тях.
На скоро ми минаха тревожни мисли по отношение на минималното количество твърда храна което поема Ивата, но сега след забавния ти разказ пак ме обзе сладко спокойствие.

# 12
  • Мнения: 1 547
 rotfImao rotfImbo Горкото детенце! Оставила го да яде салфетки  Joy Попиках се от смях. И много се радвам, че вече имаш нет!!!

Целувки на отбора и треньора и добре дошли!  Hug

# 13
# 14
  • Мнения: 216
 Браво на вас двамата!
и аз така искам ама няма да стане ,4е се цедя и давам със 6и6е!



    Peace

Общи условия

Активация на акаунт