(Био)зеленчукова градина - тема 18

  • 71 685
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 753
Стелт, Hug
снимката с калинката е точ в точ с моите ангели.Ох,дано да си права,че перата са от изядени.Ами,ако са след излюпването на крилките?

То това не са пера, а са си животинки, но дали са току-що излюпени въшки или нещо друго не зная... Моите умират и падат от прасковата, сигурно нещо ги убива по листата... Твоите не ги зная какви са, но вземи им пръсни една зехтинено-сапунена, да си имат...  Laughing

# 46
# 47
  • Мнения: 120
Гелика, градината ти е прекрасна.Страхотна си.То, каква градина - жива плантация- и всичко подредено и окопано и няма ни плевел , ни бурен.Много съм засрамена.  Embarassed Аз със моята миниатюрна градинка едва сега сколасах да оплевя и окопая ягодите , че не можех да видя първата си родена ягодка. Това ми е собствена кръстоска по Мендел: миналата година насадих диви ягодки редом с питомните и те са се кръстосали-вкуса е фантастичен,но много харесва и на охлювите Simple SmileМагданоса, копъра и морковите ми не са никнали още . Садени са на 01.05. Мисля че няма шанс за тях. Купих и засадих разсад на целина и нея я нямаше никаква.Доматите са се прихванали високи са около 30 см Имам един Идеал- цъфнал.Но листата им са малко преливащи зелено- жълти-не са на петна .Предполагам че съм ги преполяла или е някаква минерална недосттъчност

# 48
  • Мнения: 1 101
И мойте домати от 2 дена не ми харесват Sad Преди това пръсках с зехтин ,течен сапун и сода че имаше наченки на алтернария по долни листа...
Листата сега им завиват..все едно се свиват и като цяло растенията цъфтят но зелената част не е хубаво зелено а към светло зеленото бие...
И краставиците срам не срам ще ги покажа...от 3 седмици сигурно все така си стоят
Дали не им липсва нещо newsm78
А това е патладжана уж валя пък нещо клюма като изсъхващ стои Thinking Един цвят вече така падна ooooh!
Да ми подскажете за шербета той беше вид тор нали?Как се правеше?Или коприва да направя настойка?Утре ще пръскам и с бердолезов...

Последна редакция: вт, 19 юни 2012, 20:39 от lozeva

# 49
  • Мнения: 215
Мерси, момичета за помощта.  Heart Eyes

amica1, надявам се това био средство да става и за дините. Ще пробвам този уикенд.

Чудесни са ви градините на всички, страхотно зареждащи снимки!

# 50
# 51
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Калиспера Сас, зарзаватчии.

Както си говорехме, с високите температури и дългите дни, растенията в градините ни полудяха. Растат с часове, нали! Работа сега почти няма - само малко окопаване, поливане, подхранване, плевене, колтучене, лекуване, бране и ако даде Бог повече - консервиране.

В Гърция, ех, Гърция - снимах много и ще пиша и покажа нататък. Но каквото и да даде градината, с тоя техният зехтин ще си го изяде човек с радост! Аз лично бих изял и коркова тапа, нарязана на филийки и полята с зехтин от Каламата - зеленозлатна поезия, с аромат на зряла маслина и олеандър.

Едно наздраве на комшията - две седмици се грижил за бърлогата: поливал, давал хляб на кучето и кренвирши на котката, тихичко завиждал за пипера и граха. Хем му казавах да сее.

Изкарах 5 кила грах. Не е малко - мултиплицирано прави по близо 800 кг от декар, което е в сферата на фантазиите, разбира се. Добивен грах дава по около 300-400 кг от декар зърно в млечна зрялост.

# 52
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147

Потвърждавам! Аз днес направо си се опулих!  Shocked
Снощи нямаше една краставичка, днес на обяд като излязох да снимам - колкото кутрето ми!  Shocked Heart Eyes

Някой пишеше за ялови тиквички... И моите така. От три корена нацъфтели, само едно плодче.  Sad Crossing Arms Толкова им се надах на голям добив на тия тиквета...

# 53
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 707
при мен краставиците се скъсаха да плододават. Берем ги от месец и от 6 корена урожая вече е 19.223 кг. С доматите обаче имам провал и съм заложила на повторно сеене. И на краставиците е засята серия номер две
Нали бях започнала да правя колона с ягоди. Е става номера, сега взеха да си пускат и нови растения, та предполагам ще запълня съдовете. проблема е че са дребни плодовете, та ще търся друг сорт за колона номер 2

# 54
  • Португалия
  • Мнения: 3 872
ох,тиквичките,ох!!!- всеки ден бера.... по 8-10-12 броя  Crazy  http://imageshack.us/photo/my-images/7/cimg7268g.jpg/

корнишоните,ей сега ми взеха акъла-имам за бране,а не знаех  Embarassed -аз късам от по-ранните,а тези ги сях тамън преди градушката и ги смятах за недорасли още-утре ще ги снимам Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 26
Здравейте!
Гледам градините ви растата, а някой берат краставици, тиквички, грах, че и домати.
А пре мен...суша, жега и пак суша. На воден режим сме - 2 пъти в седмицата за по 3-4 часа. Миналото лято поставихме 70 годишен рекорд по валежи, това - 104 годишен по суша   Sad. Не го дават и да вали в обозримо бъдеще. Вчера пикна за 5 минути и това беше. За цял месец. Май вървим към отписване на лятната реколта... Поне тази от краставици и тиквички.
Картофите ми са като арпаджик.
Миналата събота откъснах 20-тима чушки зелен боб. Правих чорба. Добре стана.
Доматчета - чери има доста, но зелени все още.
Пипера има малки чушчици. Съхнат му върховете на листата. Какво му е?
40-те ми корена царевица са нападнати от гасеници. Почистих ги и днеска ще ги пръсна с пелин.
И патладжанчета има, но са малки. Вода искат.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 255
Здравейте,момичета!
Имам спешен въпрос,знам че е обсъждан по напред,защото съм виждала на снимки,но да ме пита човек защо не си записах тогава.Имам едно загниване на доматите от долната им страна,имам проблем нещо със снимка.бг и ще карам само на обяснение.Първо имате ли представа какво е това или има няколко варианта и без снимка няма да стане?Второ,болните домати трябва ли да ги отстраня за да не заразят останалите или мога да ги и оставя да до узреят така .Да не би да ги преполивам  newsm78
И за цветовете имам въпрос,но ще снимам и ще кача,на отзовалите се благодаря предварително   bouquet

Последна редакция: ср, 20 юни 2012, 09:30 от mis_val

# 57
  • Мнения: 86
 mis_val,имаш недостиг на калций щом петната са отдолу.Твърди са,нали?Отстрани ги и без това няма да стават за ядене,а само ти товарят растението.
Куркума,добре завърнал се  Hug.Разказвай,показвай...
Гелика,   bouquet,чудесна градина имаш!Справила си се перфектно.Едни твои цветенца ми навяха мили спомени от детството и ми стана едно такова  Rolling Eyes
Имаме почти узрял домат от Рила-та.
Но и аз забелязвам свиване на листата при късния домат.Обяснявам си го с високите температури и по-рязкото изпарение.Доматите поливаме през 3-4 дни-заедно с изпарението те губят и минерали.И колкото по-често се полива,толкова по-голяма е загубата.
 manandy,при вас е страшно   Cry.Лошото е,че и тук се губят деми сезоните.И тук скачаме вече от много студено към адски пек.От проливни валежи към суша.Променя се климата и някак вече това не са прогнози за далечното бъдеще Cry
 Titina,какво им е на доматите ти?
Mamagemelar,корнишоните са с по-къса вегетация от другите краставици  Peace

Последна редакция: ср, 20 юни 2012, 11:30 от vili__66

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 255
vili__66,ами те са още много зелени,самия домат е твърд,но отдолу е като прогнило и леко сбръчкано,а ако е това което казваш какво да направя?ще гледам по-късно да кача снимки

# 59
  • Мнения: 30
Гелика, прекрасна градина! Кога успяваш, момиче?  Добре завърнал се на Куркума!
Няма работа ли? Плевели, поливане, колтучене, връзване, консервиране, борба с проклетите "паднали ангели" /по Вес/..... Кажете с какво да ги преборя а? Актара само ограничава популацията, но не изтребва до дъно. Пръсках и по рецептата на Амика, пак без ефект. Ох, вече не знам.

Общи условия

Активация на акаунт