За АВГУСТ отсега започваме да стягаме багажа, всички знаем, че моментът наближава

  • 29 000
  • 739
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 20

Херувимче, правиха ли ти ОГТТ? Как прецениха, че имаш ГД? Само по големината на бебето ли? Честита количка.


Да, направиха ми ОГТТ в Токуда, а повода за това изследване беше големината на бебето и най-вече многото околоплодни води, които нарастват прогресивно.  Sad

# 301
  • София
  • Мнения: 29
Teffita, аз не съм проверявала в ДМ, а в дрогерии Лили. Май Идеално лошата е гледала там Wink
Бюти, сподели откъде ги взе тези превръзки? Mr. Green
Месечинке, много съжалявам за случилото се и стискам палци да се реши по възможно най-добрия начин  Hug
heruvimche, честита количка, аз ГД - много съжалявам  Confused Как ти го установиха, прави ли натоварване или само по големината на бебето предположи?
Тайра, честити да са ви покупките, а за фотьойлите - супер, че си ги разкарала  Peace
Лошичке, според мен изчакай понеделник - не е чак толкова далече, вярно е гадно като се настроиш, но в крайна сметка не е належащо положението,т.е. не те притеснява нещо  Hug
Екзо, браво за добрите новини  Hug А хемоглобина с какво го вдигна така  Flutter
stefi_k, браво и на теб за добрите новини  Hug
babyAty, прилагам ти инфо, най-накрая има и кои храни трябва да се избягват  Hug
Скрит текст:
Калциране на плацентата - същност и видове

В края на бременността калциевите отлагания по плацентата са индикатор, че настъпва физиологичното и стареене.
Отлагането на калцификати в плацентата се означава като калцирана или старееща плацента.
В повечето случаи това не нарушава съществено оптималното и функциониране и не вреди на бебето. Честотата на калциране нараства показателно с увеличаване на гестационната възраст.
Повече от 50% от плацентата показва някаква степен на калциране след 33 седмица.
Ускорената калцификация може да се свърже с високо кръвно налягане, диабет, лупус еритематодис, вътрематочно забавяне на растежа или тютюнопушене.

 

Изследвания са показали, че бактерии, известни като Nanobacteria, може да доведат до стареене на плацентата. Това е същият вид бактерии, които могат да доведат до камъни в бъбреците. Тези микроорганизми, с много малки размери, са съпричастни към много заболявания, като атеросклероза, простатит, бъбречно-каменна болест, артрит, катаракта и др. Всички те са свързани с минерализация, чрез процеси на отлагане на калциеви соли.



Някои проучвания показват, че антиоксидантите могат да неутрализират ефекта, причинен от преждевременното стареене на плацентата.
Приемайте храни богати на витамини Е, С и бета каротин. В някои случаи, с разрешение на лекар, може да се наложи тези витамини да се приемат в по-големи дози.
След 29-тата седмица и до раждането, лекарят ще наблюдава плода по-обстойно, за да е сигурен, че няма доказателства за слаб растеж и развитие или за ограничаване на хранителните му нужди. Докато растежът, развитието и движенията на плода са нормални, не е нужно да се притеснявате.

 

Съществуват четири степени на зрялост на плацентата:

* До 30 седмица – 0 (формиране)
* От 30 – 34 седмица – 1 (растеж)
* От 34 – 37 седмица – 2 (зрялост)
* След 37 седмица – 3 (стареене)

 

Когато плацентата предсрочно достигне преждевременно узряване /първа или втора степен на зрелост/, трябва внимателно да се следи за състоянието й и това на бебето, чрез ултразвук и доплерово изследване.

Тъй като е възможно притокът на кислород към бебето да бъде намален, бременната жена трябва да бъде наблюдавана по-често, за да се следи, дали бебето получава достатъчно храна и кислород. Също така ще се проследява нарастването и развитието на бебето, както и количеството околоплодна течност.
По преценка на лекаря на бъдещата майка могат да бъдат предписани медикаменти за подобряване състоянието на плацентата.
Вследствие на преждевременното съзряване е възможно плацентата да достигне 3-та степен на зрялост преди 37-та седмица от бременността и да възникне фетоплацентарна недостатъчност (нарушение на функциите на плацентата).

 

При преждевременно съзряване на плацентата не приемайте антиацидни таблетки /при киселини в стомаха/, тъй като съдържат калциев карбонат. Вместо тях, ако имате възможност, консумирайте няколко пъти на ден сушена папая, която неутрализира успешно киселините в стомаха.
Освен, че са неподходящи, заради съдържанието на калций в тях, повечето антиацидни таблетки са от клас С.
Медикаментите са класирани от клас А до D, според нивото им на безопасност, когато се използват по време на бременност:

    Клас А е най-безопасният. За тези лекарства е доказано, че са безопасни при употреба от бременни жени.

 

    Клас В се считат за безопасни по време на бременност, въпреки че липсва окончателно проучване за доказателствата при хората.

 

    Клас С са потенциално вредни, според проведени изследвания върху животни.

 

    Клас D са доказано вредни за плода.

 

При калцификация на плацентата избягвайте консумацията на:
- мляко и млечни продукти, сладолед, млечни шоколади, десерти, сладкиши с мляко;
- бобови, нахут, тофу, соя, овесени ядки;
- зеленолистни зеленчуци, ряпа, броколи, портокалов сок, зеле, моркови, спанак, аспержи;
- риба.
danip, оправяй се  Hug
November_girl , и аз преди 3 години направих такава изненада и подарък на мъжа ми (тогава още не бяхме женени де) - една много красива кошница от бананови листа, вътре с 365 пожелания и мъдри мисли (колкото са дните в годината), сгънати на папироси с панделки в два цвята - бананово и млечно розово, много сладки. И пожеланието беше всяка сутрин с кафето да си тегли по едно и да си го прочита, така през цялата година Crazy Той много й се изкефи Laughing И го оцени защото е огромен труд, правих я тайно към 2 месеца. Whistling Отделно с този подарък, имаше и по-материален разбира се  Crazy
Д.Захариева, а ти защо искаш толкова много секцио, нещо притеснявали те? И аз исках повече така, но лекарят ми не дава hahaha
Дбс, добре си си починала и хубави неща си си запланувала да свършиш - и пеленките и срещите с лекарите. Успех, после да кажеш  Flutter
Аз от вчера намалих магнерота по 1 на ден (така ще го пия тази седмица) и после го спирам, а предната го бях намалила по 2 на ден от 3. По препоръка на доки да спирам постепенно. Дано да няма проблем, аз не съм имала и кой знае какви оплаквания и контракции де, но си го пиех за мое успокоение  Crossing Arms Иначе днес мисля да почна тотемата  (даже след малко отивам да я изпия) Sick и яко ме е страх като слушам колко е гадна  Sick Купила съм си сок от банан, уж нещо по-сладичко и ще я глътна набързо, а после много вода Crazy Ще пиша жива ли съм след това  hahaha

Последна редакция: ср, 27 юни 2012, 12:08 от belverde

# 302
  • Мнения: 427
Благодаря ви момичета ,за подкрепата! Hug
Ние имаме от Яна люлка и шезлонг-подаръци са ни.Това бяха най-нежеланите от мен  LaughingЗащото нито шезлонга,нито люлката бяха това ,което исках.Още повече,че не ме бяха питали-иначе щях да си кажа. Mr. GreenЕй това е най-гадното...аз винаги питам,защото мразя неизползваеми подаръци.
Херувимче,много кофти това с ГД...дано се справиш само с диета! Hug
ek3otu4ha ,браво за добрите резултати!Моя хемоглобин беше 119 преди 2 седмици,а ти си доста преди мен като термин и то с 2-ма мъже-екстра!
Блонди,видях ти тортата-супер изглежда!Мойта щерка беше на вълна Барбарони след едно гостуване в Германия.Там имаше много тематични дрешки ,аксесоари и т.н.Приятелката ми тогава и накупи сума барбаронски неща Laughing.Ама в БГ като нямаше нищо с тях беше мъка да поддържаме интереса Laughing
Freedom,браво на теб! А до кога ще слагаш Фраксито?
Сещам се да питам и тези ,които пият Магнезии-кога ви каза док да го спирате?
Аз чакам още малко да ми подейства Парацетамола на болките и ставам да поприготвям багажа за морето бавно-бавно.Сега говорих и с личната ми лекарка-каза,че миналата седмица е имала подобен случай и човечецът не можел да помръдне от леглото 5 дни(колко познато).Подкрепи ме за АБ,като се има предвид и ,че ще пътуваме.Пазете се ,момичета,явно тази гадост си върлува наоколо ,а е наистина ужасно.
Teffita ,как си?Започвай с лимоните ,дано не го пипнеш вируса! Praynig
November_girl ,belverde,браво-колко сте търпеливи и изобретателни! Hug

# 303
  • Мнения: X
момичета, превръзките за родилки си ги купих от аптеката до нас  Mr. Green бяха по 15-20 ст. бройката, абе 20-те броя ми излезнаха 4 лв.  Peace така че най-добре в аптека някоя питайте, хем има размери, хем можеш да ги видиш какво представляват, хем може на бройка  Crazy Hug

# 304
  • София
  • Мнения: 35
BabyAty аз взех на малката матраче само с кокос.За пяната ми казаха,че е много мек матрака и не било добре за бебето.Има с кокос и пяна и попринцип мислехме такъв да вземем,но на място ни казаха,че най-добрият вариянт бил кокос та сега си имаме такъв.
Галка да ти кажа наистина имам и чувството,че ще ставам на 125г. с тези болки в кръста,подути крака и да не мога да се навеждам и да се изморявам и от най-малкото  hahaha Joy

# 305
  • Мнения: 216
belverde ,  Hug . Наистина ти благодаря за инфото, което си пуснала. Изчетох го на един дъх, много ми беше полезно.   bouquet

tayra , и на теб благодаря за отговора. Аз все още събирам мнения. Ще се надявам и други мами да ми споделят какви матраци за взели, или вече ползват. Simple SmileТова, което разбрах е, че явно трябва да е по- твърд.

Аз като бях във Вис Виталис си харесах шезлонг и братовчедка ми каза, да го чакам от тях. Много е як. Нямам търпение вече да си напълня къщата с едри бебешки неща, макар, че шезлонга, разбира се, ще е след като живот и здраве бебо се роди. А най- вече, (пу- пу, чакайте сега да не предизвикам съдбата) искам вече да си го гушкам, но да е след месец поне.

Ааа и за магнерота, ми моя доктор, каза до 38- ма да го пия. Хммм...  newsm78

# 306
  • София
  • Мнения: 482
А ще има ли среща в петък? Аз вероятно мога да даойда само, ако взема Вики, но все  пак бих дошла с кефффффффф. Hug
И аз може би ще съм с Пепи Simple Smile

Ренка, предлагам да си спретнем среднощни срещи, за будуващите, и аз като се събудя нощем и се чудя къде да се дяна и какво да правя Wink

Месечинке, бързо оздравяване на мама!  Hug

danip, бързо да оздравяваш!  Hug

Тайра, браво за фотьойлите, първото ти преборване с фамилията!  Hug

Херувимче, добре дошла в отбора на ГД, ще се справиш!  Hug

Снощи сглобявахме гардеробчето до късно, много е сладко, морячето е супер приветливо, само дето мъжът ми мрънкаше, че било "Туркиш Американ Бленд", друго си било от Икеа Simple Smile
Тази сутрин си купих превръзки за родилки от ДМ от някакви естествени материали - 10бр. за 8 лв., не пише размер на тях  newsm78 Тефи, това беше в ДМ в Бизнес Парка  Wink
Оставям ви, че чакам новата колежка, днес пак съм в офиса  Wink

# 307
  • Мнения: 264
belverde Пия 3 х 1 Феро-Фолгама, ям Диня hahaha Joy кайсии, ягоди, домати, тиквички и не знам от кое и как се е вдигнал. Може и от лекарството, аз го пия бая време вече и май до края ще е така, както и с магнерота  Crazy Също пия бая течности, защото и без друго е жега, но и така си поддържам кръвното, че ми е нисичко Hug
Аз Магнерот ще пия до края, но при мен е друга ситуацията, така задържам бебковците по-вече време, а и абсурд да ги пренося  Crazy Затова не мога да съм полезна със съвет до кога се пие по-принцип Hug Иначе аз си ги пия 4 х 1, някой път когато имам контракции си пиивам и по 2 и съкращавам 4-то пиене после. Док каза, че мога да пия магнерот максимум по 6 на ден, но до сега не ми се е случвало да минавам 4-5 на ден.

# 308
  • Мнения: 82
babyAty - споко, и при мен не даваха превръзки и гащи. Само лигнин и в най-добрия случай от онези еднократните гащи за родилки. Нямаш проблем с раздвижването - ти и без това едва се движиш...не пада така лесно (или понеже мойте кълки са като на хипопотам и нямах проблем:)) (http://www.snimka.bg/?album%3Baid=207198%3Bold=1) ето тези съм ползвала

heruvimche - стискам палци да се размине инсулина..и честита придобивка;)

# 309
  • Мнения: 54
успях най-сетне да ви изчета  Twisted Evil
Диони, аз съм пристрастна, че си взех Мутси - триколка, иначе и АБЦ ми харесва  Peace
еличка, страхотни кубчета си намислила да правиш и вартележката е много сладурска  Rolling Eyes
маги-г, и аз бях с обрив, според мен се дължи на жегата, с нищо не съм го мазала и за няколко дни изчезна
Новембър, чаааак в Мексико ли е мъжа ти, много далеч е заминал  Shocked.
Д. Захариева, аз пък си мисля че лекарят ти е много коректен и няма за какво да се притесняваш. Все пак раждането е безплатно.
Месечинке, не се тревожи всичко бързо ще се оправи. И на мойта баба и правиха такава операция, при добро желание и ако всичко е наред бързо се възстановяват  Peace
дбс, радвам се, че при вас всичко е наред с легенчето и че докторите са потвърдили добрите резултати. А тази пелена как я довършваш, плетеш ли, шиеш ли?
Фриидъм, фрасипарина мисля, че може и горе в бедрото да се слага и никак не е трудно,
дани-П бързо да се оправяш
БейбиАти, каква е таз дискриминация   Laughing само за нормално раждане, искаме позитивни  разкази и за секцио  Mr. Green

тринити, от къде купи тез гащи?

# 310
  • Мнения: 82
тринити, от къде купи тез гащи?

От магазин Малечко на околовръстното, но мисля, че ги има и в аптеките

# 311
  • Мнения: 216
Охх, и аз май ще ида да се обзаведа с гащури за еднократна употреба, стига да намеря от къде да си ги набавя. Simple Smile

simi , пускала съм две разказчета за секцио, и две за нормално. Няма дискриманация, още повече, че сама аз не знам още какво ще стане до края. Каквото каже доки, за сега сме на нормално, но малкият много се върти, та... знае ли се. Но има и други фактори, за мен, не знам кое е по- лесно. Все се притеснявам, че може да се заклещи, да се увие в пъпна връв, да му изгубят тоновете, без да се усетят или нещо такова. И в това отношение секциото е по- добро. За мен, ми майната му, и при двата случая все ще ме кърпят и при двата случая все има болка, но ... всичко за малките сладури. Само да ни се появят живи и здрави. И ние да сме добре, разбира се, за да им се радваме и да се гледаме. Simple Smile От друга страна, нормалното раждане е естественият ход на нещата. Охх, не знам, затова док ще си каже тежката дума. Притеснява ме, че той все навива мамите за секцио, (до сега не ме е навивал де) и не съм 100 % сигурна, че ще е обективен в причините, които ще ми изложи, ако въобще го направи де. Аз както споменах, говорих за епидурал+ нормално, но той каза, че ще говорим, по накрая, за да видим как върви бебо.
Охх, айде стига толкова. Simple Smile

# 312
  • Мнения: 81
БейбиАти, моят матрак от баткото е кокос и пяна. Такъв ни бяха препоръчали на курса за бременни. Видимо нищо му няма, не е деформиран или нещо подобно и ще  го ползвам и с бебето сега, живот и здраве! Затова и не съм се интересувала сега какво се препоръчва.  А, и я си купи диня и си хапни спокойно, няма от какво да се притесняваш, още повече, че ти по принцип нямаш никакви проблеми. Просто ако прекалиш ще ти е тежко докато я изкараш после, не е толкова страшно Hug
Месечинке, много неприятно, че майка ти така е пострадала.  Стискам палци операцията да мине отлично и много  бързо да се възстанови жената! Peace
Дани, явно е сериозен вируса. Пий АБ и не се притеснявай, така е по-добре Hug Дано се оправиш преди морето и да си изкарате една страхотна почивка преди големия момент! Peace
Херувимче, и при теб ли ГД ooooh! Леле, наистина не рядко се среща това при бременните. Дано всичко е наред Peace  И честита ти количка!
Диди82, хемоглобина щом пада не пиеш ли желязо?
Биби, честито ти сглобено гардеробче! Аз тепърва ще поръчвам легло и гардероб ooooh!

# 313
  • София
  • Мнения: 35
Момичета сега си избрах 2 тоалета за малката за изписването.Едното с късо ръкавче,а другото с дълго но много тъничко.  newsm44
Преди малко бях с моята съседка и приятелка на разходка с нейният красавец,който навършва днес 3 месеца.Вече искам и аз да си гушна малката кукла.ама имам търпение.Та на нея споделих,че имам чувството,че ми се е съкнал малко корема,защото не ми се вири чак горе,не ми пречи вече на дишането,от което си обяснявам и това,че спокойно си лежа по гръб.Тя като се загледа каза,че и на нея така и се струва.Сега съм притеснена,защото каза,че като ми се смъкне корема и до 2 седмици трябва да родя,това дали е вярно?Малко ще е рано за малката.Поне да влезнем в 9тия и тогава...

# 314
  • Мнения: 575
Гунди, щом не са ти го изписали, значи няма нужда. При мен инжекциите са заради абортите и изследванията. Все още успявам да си бия инжекцията в корема, но вече започва да си ме боли повече.

Херувимче, съжалявам за ГД, но дано мине и само с диета, без инсулин.

Дидис82, за пореден път го пиша - 113 не е нисък хемоглобин за срока на бременността. Повечето предписват терапия като започне да пада под 100.

Блонди, Дарлена и другите майки в странство - в чужбина изследват ли хемоглобин - просто информативно.

Общи условия

Активация на акаунт